Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε κάρτες γραφικών Nvidia 1050/1060/1070 από τη Colorful


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω δε βλεπω λογο για να μπλεξεις.

Δεν εχουν μεγαλη διαφορα απο εδω.

Και η καρτα δεν ειναι και κατι που δε χαλαει.Να ταν κανας επεξεργαστης η καμια μνημη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

487ε    χωρις τελωνειο για την 1070.   https://www.tomtop.com/p-c3311.html?aid=insom

δηλαδη 550-600ε?????

... ενώ στο skroutz την βρίσκεις με 462€ και με εγγύηση.

Αλλά είπαμε είναι "προσφορά" από TomTop ....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπατε, το ξαναείπατε. 487 είναι χωρίς το κουπόνι. Με το κουπόνι πάει 378 η 1070. ¨ολοι οι προσεκτικοί και έτοιμοι για κράξιμο εδώ μαζευτήκανε, αλλά μα το δουλέψουμε λίγο το μυαλό ούτε καν ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπατε, το ξαναείπατε. 487 είναι χωρίς το κουπόνι. Με το κουπόνι πάει 378 η 1070. ¨ολοι οι προσεκτικοί και έτοιμοι για κράξιμο εδώ μαζευτήκανε, αλλά μα το δουλέψουμε λίγο το μυαλό ούτε καν ε?

Φιλαράκι για να καταλάβω... 378€ με το κουπόνι όπως λες συν 95€ τελωνείο, επειδή δεν έχει Priority Line, μας κάνει 473€ . Και στο skroutz την βρίσκεις με  462€ !!!!

Η 1060 6GB με κουπόνι 285€ συν 26€ με Priority Line και χωρίς τελωνείο μας κάνει 311€ ,ενώ στο skroutz 272€ !!!

 

Εξήγησε μας πως δουλεύει το δικό σου μυαλό ...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος οι τριγωνικες αποστολες και οι τετραγωνες μπουγατσες! μιλησα με τα κεντρικα των ελτα και μου ειπαν οτι τα πακετα που ερχονται μεσω ολλανδιας πλεον φορολογουνται στην Ελλαδα, διοτι εχουν αναγνωριστικο μεσα στο tracking number και φαινεται οτι ηρθαν εκτος ευρωπης και δεν εχουν φορολογηθει στον ενδιαμεσο σταθμο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος οι τριγωνικες αποστολες και οι τετραγωνες μπουγατσες! μιλησα με τα κεντρικα των ελτα και μου ειπαν οτι τα πακετα που ερχονται μεσω ολλανδιας πλεον φορολογουνται στην Ελλαδα, διοτι εχουν αναγνωριστικο μεσα στο tracking number και φαινεται οτι ηρθαν εκτος ευρωπης και δεν εχουν φορολογηθει στον ενδιαμεσο σταθμο

με λιγα λογια ο νταβατζης μας επιασε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος οι τριγωνικες αποστολες και οι τετραγωνες μπουγατσες! μιλησα με τα κεντρικα των ελτα και μου ειπαν οτι τα πακετα που ερχονται μεσω ολλανδιας πλεον φορολογουνται στην Ελλαδα, διοτι εχουν αναγνωριστικο μεσα στο tracking number και φαινεται οτι ηρθαν εκτος ευρωπης και δεν εχουν φορολογηθει στον ενδιαμεσο σταθμο

 

Υποτίθεται ότι η τριγωνική είναι καινούργια αποστολή από την ευρωπαϊκή χώρα, όχι ενδιάμεσος σταθμός. Πως θα βρουν στο tracking ότι έρχεται από Κίνα, αφού το tracking ξεκινάει από την ευρωπαϊκή χώρα; :) Θεωρητικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουστε τωρα και καποιον που την πατησε. 3 φορες μεχρι τωρα. Απο τον αυγουστο εχει αλλαξει η νομοθεσια και ουσιαστικα, ΟΤΙ και να ερχεται και απο ΟΠΟΥ και να ερχεται, ανοιγεται και φορολογειται (24%) και αναλογα με το ποσο αν ειναι κατω απο 150 ευρω αξια η πανω απο 150 ευρω αξια μπαινει και ενας δασμος πχ στα κατω απο 150 ευρω-15 ευρω δασμος+φπα στην υπολογισμενη αξια.. Ακομα και για αυτα που ερχονται με ταχυδρομειο ευρωπαικης ζωνης, πχ Netherlands Post. Αγορασα 4 κινητα απο gearbest και τα 3 περασαν τελωνειο και εδωσα 39+50+40. Οποτε Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε τέρμα οι διαφημίσεις από κινεζομάγαζα. Δεν έχει νόημα η όποια προσφορά και αν βγάζουν.

Αν φτάσουν σε σημείο να πουλάνε φθηνότερα από Ελλάδα, συμπεριλαμβανομένων των δασμών και ΦΠΑ, τότε τα ξαναλέμε.

 

Αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει, κατά την γνώμη μου, είναι η τιμή EUR/USD, διότι μόνο τότε τα εισαγόμενα στην Ευρώπη θα είναι φθηνά. Από αρχές του έτους μέχρι σήμερα το Ευρώ ενισχύθηκε κατά 17%, που σημαίνει ότι τα εισαγόμενα έγιναν πιο φθηνά κατά 17% περίπου. Οι εταιρείες είτε αγοράζουν από Ευρώπη, είτε παραγγέλνουν κατ ευθείαν από εξωτερικό αγοράζουν σύμφωνα με την ισοτιμία EUR/USD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως παιδια που πηραν πληκτρολογιο που ηταν σε προσφορα απο κινα δεν φαινοταν πουθενα στο πακετο number CN και οτι ερχεται απο Κινα. Αλλα NL και περασαν κανονικα χωρις τελωνειο με priority shipping.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως παιδια που πηραν πληκτρολογιο που ηταν σε προσφορα απο κινα δεν φαινοταν πουθενα στο πακετο number CN και οτι ερχεται απο Κινα. Αλλα NL και περασαν κανονικα χωρις τελωνειο με priority shipping.

Το τελωνείο λέει ότι από το νέο traking Nr (π.χ. NL ) μπορούν να ξέρουν από που έρχεται το προϊόν ή αν έχει φορολογηθεί στην Ολλανδία. Αν δεν φορολογήθηκε στην Ολλανδία, που είναι στην Ε.Ε., τότε αυτό το προϊόν κάπου πρέπει να φορολογηθεί ...

Τώρα για την αγορά πληκτρολογίου, νομίζω ότι είναι θέμα χρόνου να εφαρμοστούν οι νέοι έλεγχοι και οι νέες οδηγίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτι ψιλολοϊδια που δεν έβρισκα ελλάδα (πυκνωτές, LED cobs,) θα πληρώσω δηλαδή τελωνείο απο Κίνα τώρα;

Ουτε καν.

Εχω κανει καμια 15αρια παραγγελιες απο αυγουστο,εχω παραλαβει τις 5,καμια δε περασε τιποτα ουτε ειχε τιποτα αυτοκολλητα πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...