Προς το περιεχόμενο

Τον Ιούλιο του 2019, οι James Cameron, Linda Hamilton και Arnold Schwarzenegger επιστρέφουν με νέο “Terminator”


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχε τις προάλλες το Salvation και είχα ξεχάσει ότι βγήκε και το Genisys. Αξίζει να το δω δηλαδή;

to salvation μου αρεσε παρα πολυ. Και πολυ σοβαρο. Δε ξερω για ποιο λογο οι κακες κριτικες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to salvation μου αρεσε παρα πολυ. Και πολυ σοβαρο. Δε ξερω για ποιο λογο οι κακες κριτικες

 

Ειδικά τα μηχανάκια terminators πολύ γαμάτα όποιος τα σκέφθηκε. Τρομερά εφφέ κ ήχος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα? μια χαρα ειναι οι μισές ταινίες που βγήκαν αυτο το μήνα, οχι μια χαρα το t2, μην τρελαθούμε κιόλας.

Δηλαδη δεν θεωρεις καλη ταινια το Τ2?

Αποδεδειγμενα απο το κοινο ολου του κοσμου ειναι απο τις καλυτερες ταινιες ολων των εποχων και βρισκεται στο νουμερο #43 των top 100 ταινιων.

Η ταινια ειναι εξαιρετικη. Οπως και το Τ1.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω μλκ το γήρας δε το γλυτώνει κανείς τελικά. Τώρα θα πω ιεροσυλία, άλλα η μόνη που κατάφερε να μπεί στο πετσί του ρόλου (ίσως και καλύτερα κατ'εμε) είναι η Lina Heady. (Ταιριάζουν και τα αρχικά lol)

 

καλα, δεν ειναι μονο το γηρας, πασχει και απο διπολισμο, γιαυτο και την παρατησε ο Jim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO 2 TO EIΔΕΣ;

όλα τα έχω δει (για την τιμή των όπλων) το 1 είναι επιστημονική φαντασία από το 2 και μετά μεταπηδάει από Ε.Φ. σε κόμικ Φ.  το "robot" λάστιχο κάτι σαν τιραμόλα δεν πείθει... έπρεπε να συνεχίσει στο στιλ του πρώτου, αλλά επειδή έπρεπε να αλλάξει το ίματζ του Σβαρτς από κακό σε καλό αυτοί προτίμησαν να φτιάξουν άρπα κόλα ταινίες για να τα οικονομήσουν!

 

σε πληροφορώ ότι κάθε φορά που έβλεπα μια από τις ταινίες στο τέλος λυπόμουν γιατί μια αρκετά καλή ιδέα την κατέστρεψαν με αρπακολιες και φτωχές ιδέες στο βωμό της γρήγορης κονόμας.. αλλα το ίδιο συνέβηκε με τις περισσότερες Ε.Φ. ταινίες.. πχ το άλιεν 1&2 καλά και μετά παίρνει τον κατήφορο με εξαίρεση τον προμηθέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου οτι παίζει στους σινεμάδες σε 3d σε παρακαλώ.

Come with me if you wanna live.

 

Παρεπιπτόντως, στην ερώτηση "Ποια είναι η καλύτερη ταινία όλων των εποχών΄" η απάντηση ήταν, είναι και θα είναι: Terminator 2: Judgement Day

 

Έπαιζε σε κάποιες αίθουσες για περιορισμένες παραστάσεις στο Λονδίνο στα τέλη Αυγούστου σε 3D έκδοση φτιαγμένη από το canal+ με αφορμή την 25η επέτειο της.

Έκλεισα εισιτήριο ένα μήνα πριν και πάλι στο τσακ βρήκα.

Δεν ξέρω αν επαιξε/ παίζει Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε τις προάλλες το Salvation και είχα ξεχάσει ότι βγήκε και το Genisys. Αξίζει να το δω δηλαδή;

Ούτε καν! Απορώ πως παίρνει 6,5 στο IMDb. Και πολύ του είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να είναι καλό, αλλά χλωμό το βλέπω, αφού το πιο πρόσφατο Alien (Covenant) απέδειξε ότι ακόμη και οι μεγαλύτεροι σκηνοθέτες μπορούν να φτιάξουν μούφες. Πόσο μάλλον μετά από τόσα χρόνια απουσίας από το franchise.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλυτερότερα 1 και 2 αγαπάμε Αρνί και Λίντα γιατί ήταν οτι καλύτερο στούς ρόλους τους είμαι σχεδόν σίγουρος πως με την μαγεία του σινεμά και των ειδικών εφφέ θα τους κάνουν πάλι ντούκια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν  ειναι horror και δεν εχει χαζοκωμικες ατακες τοτε κατι γινεται

Δηλαδή γινόταν να είναι horror και να έχει χαζοκωμικές ατάκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...