Προς το περιεχόμενο

Nioh - PC edition


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι απαιτησεις  Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 VRAM 6GB or over?AMD Radeon™ R9 380X VRAM 4GB or over

 

εινε  για 1080Π  η εινε  για  4κ???

 

 

μπορει  καπιος να  μου πει??

δηλαδη  ζηταει  6 vram  για 1080Π????? σαν  προτεινομενες απαιτησεις??

 

Eαν ειναι για 1080p αυτο εχει μεγαλυτερες απαιτησεις και απο βαρια/απαιτητικά pc games σαν το φρέσκο TW Warhammer 2.

 

Oπως ειπαμε υπερβολικες απαιτησεις για αυτο που δειχνει το Nioh, αλλά ίσως οι πραγματικές απαιτήσεις να είναι μικρότερες.

 

Σχετικά με τα 100gb hdd που ζητάει να σημειωθεί εδώ πως το τεράστιο σε περιεχόμενο Witcher 3 ζητά 34gb αποθηκευτικού χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς αν παρατηρήσεις ότι έχει δύο modes για 60fps και για μεγαλύτερη ανάλυση λες και είναι κονσόλα, τα requirements που είναι τραγικά απαιτητικά και το γεγονός ότι η Koei Tecmo είναι διαβόητη για τα ports της στο pc, θα έλεγα μικρό καλάθι να κρατάμε. 

 

Ακόμα και έτσι για μένα είναι day 1 εκτός τρομερών προβλημάτων, καθώς το gameplay και η ατμόσφαιρα φαίνονται τρομερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nioh-feature-672x372.jpg

 

Nioh: Complete Edition is coming to the PC on November 7th, official PC requirements

 

MINIMUM:

    • OS: Windows® 10 64bit, Windows® 8.1 64bit, Windows® 7 64bit
    • Processor: Intel® Core™ i5 3550 or over
    • Memory: 6 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 780 VRAM 3GB or over?AMD Radeon™ R9 280 VRAM 3GB or over
    • DirectX: Version 11
    • Network: Broadband Internet connection
    • Storage: 100 GB available space
    • Sound Card: 16 bit stereo, 48KHz WAVE file can be played
RECOMMENDED:
    • OS: Windows® 10 64bit, Windows® 8.1 64bit, Windows® 7 64bit
    • Processor: Intel® Core™ i7 4770K or over
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 VRAM 6GB or over?AMD Radeon™ R9 380X VRAM 4GB or over
    • DirectX: Version 11
    • Network: Broadband Internet connection
    • Storage: 100 GB available space
    • Sound Card: 16 bit stereo, 48KHz WAVE file can be played
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την koei tecmo πάντως και εγώ θα πρέπει να δω κάτι για να με πείσει για την σοβαρότητα του port. Δεν έχω κανένα θέμα να είναι αυτούσιο, θέματα τύπου Nier Automata να μην έχουμε που είναι χειρότερο στο PC από την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχτες πηρα και τα dlc επρεπε να περιμενω ..... :X Ακομα δεν εχω προλαβει να τα δω .

Και πολυ εκανες, το τελευταιο τα σπαει και τα μαχαιρωνει ολα  ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές παρατηρήσεις.

 

1) Καταρχάς μην κολλάτε τόσο πολύ στο τι γράφει η κάθε εταιρία σαν minimum και σαν recommended. Στη συγκεκριμένη περίπτωση βάλανε στο ίδιο τσουβάλι την 1060 6GB με την 380x που δεν έχουν καμία επαφή σαν κάρτες μεταξύ τους. Έχει συμβεί και στο παρελθόν το αντίστροφο (δυνατότερη AMD) αλλά και το αντίστοιχο στα CPU. Κατά 99% πρόκειται για μαρκετινίστικα κολπάκια από την κάθε εταιρία.

 

2) Νομίζω στο ps4 πιάνει κάπου 70-80 GB (δεν έχω κατεβάσει το τελευταίο DLC όμως).

 

3) To game αν δεν έχετε διαβάσει το αντίστοιχο ps4 thread σε γενικές γραμμές είναι ένα πιο action oriented souls-like (στυλ ninja gaiden) με 3 νομίζω ng+ πλέον και αντίστοιχα loot tiers. Που σημαίνει έχει αρκετό farming ακόμα και αν το τελειώσετε 1-2-3 φορές για να πείτε έχω πλέον made character. Βέβαια στο pc με τους trainers κλπ θα γίνει ο κακός χαμός με hacked characters, οπότε να δούμε τι θα κάνουν με αυτό στο pvp μέρος του.

 

4)Η KOEI TECMO τα 60ρια και τα 70ρια τα έχει καραμέλα με τους Νομπουνάγκες της, οπότε δε βλέπω game του 17 με όλα τα DLC να κυκλοφορήσει με μικρότερη τιμή.

 

5) Αν κάποιος το είχε παίξει στο ps4 ο μόνος λόγος να αγοράσει την pc version imo (εκτός από τα improved visuals) είναι το free multiplayer (με φίλους του ειδικά που δεν είχαν ps4) και τα dlc αν δε τα είχε αγοράσει. Εγώ είμαι σε δίλημμα, θα εξαρτηθούν όλα από το πόσο καλό είναι το port.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκει που επρεπε να διαλεξεις μεταξυ action mode και movie mode,τωρα βγαινει και στο PC για να τα χεις και τα 2 ταυτοχρονα :P Σκοπευα να το αγορασω στο PS4,αλλα πλεον PC is the way to go

 

τελικα λεει και στο PC θα εχει action kai movie mode και δεν θα μπορεις να διαλεξεις custom πως θα το παιξεις. Χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3) To game αν δεν έχετε διαβάσει το αντίστοιχο ps4 thread σε γενικές γραμμές είναι ένα πιο action oriented souls-like (στυλ ninja gaiden) με 3 νομίζω ng+ πλέον και αντίστοιχα loot tiers. Που σημαίνει έχει αρκετό farming ακόμα και αν το τελειώσετε 1-2-3 φορές για να πείτε έχω πλέον made character. Βέβαια στο pc με τους trainers κλπ θα γίνει ο κακός χαμός με hacked characters, οπότε να δούμε τι θα κάνουν με αυτό στο pvp μέρος του.

 

 

Για να τελειωσεις το πρωτο NG ποσες ωρες παιρνει περιπου? Επισης η σειρα ειναι main game=>DLCs και μετα ξανα NG+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειωσεις το πρωτο NG ποσες ωρες παιρνει περιπου? Επισης η σειρα ειναι main game=>DLCs και μετα ξανα NG+?

 

Μέχρι να συνηθίσεις τον χειρισμό θα σου πάρει αρκετή ώρα. Δεν είναι spamming button simulator. Όταν έπαιξα την Beta πρώτη φορά και από το tutorial που εξηγεί τα βασικά μόνο, πήγα κατευθείαν ξυπόλυτος στα αγγούρια μου πήρε κάποιο χρόνο να κατανοήσω την φιλοσοφία του (δεν είναι ακριβώς σαν τα souls). Από εκεί και πέρα αν κάνεις όλα τα submissions και μερικά twilight + τα DLC ακόμα και να μη παίξεις καθόλου pvp ή coop θα σου πάρει αρκετό χρονο. Μόνο το vanilla με όλα τα submissions χωρίς τα DLC θα έλεγα είναι κοντά στις 30-40 ώρες.

 

Το πρόβλημα είναι το recycling στα mobs και τα stages στα submissions και ίσως κάποια στιγμή τα μπουχτίσεις και τα παρατήσεις για τα main missions και τα DLC.

 

Τα ng+ δεν είναι σαν τα souls, τα ξεκλειδώνεις και μετά διαλέγεις όποιο θες. Δε μένεις κολλημένος σε κάποιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...