Προς το περιεχόμενο

O Edge browser της Microsoft έρχεται στο iPhone και το Android


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε στα windows ο IE και ο edge είναι must για να κατεβάσουμε τον chrome, στο android που έχουμε από την αρχή chrome τι χρησιμότητα μπορεί να έχει; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρώτο πράγμα που σκευάστηκα οταν το διάβασα είναι  αυτο που ειπε και ο φιλος ποιο πανω "γιατι;" 
δεν ξέρω πόσο καλά μπορεί να τα πάει σε σχεση με τους ήδη υπάρχοντες στα κινητά ...η προσπάθεια μετράει παντός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε όλες τις δημοφιλείς πλατφόρμες εκτός των Windows, η Microsoft ανακοινώνει σήμερα ότι ο Edge browser θα κυκλοφορήσει σύντομα για την πλατφόρμα του iOS και του Android.

 

Προσπαθεί να μας πείσει να μεταβούμε σε Windows 10?

 

Για τη χρήση του συγχρονισμού με τη desktop έκδοση, ο χρήστης θα πρέπει να τρέχει την τελευταία δοκιμαστική έκδοση των Windows 10 (Fall Creators Update).

 

Πρέπει να είναι πολύ σκούρα τα πράγματα εκεί στην Microsoft. Κρίμα πάντως.

Η microsoft ακολουθεί την πάρα πολύ κακή στρατηγική ότι τα προγράμματά της πρέπει να αναβαθμίζονται σε ολόκληρα windows updates και να μην γίνονται patch ανεξάρτητα. Ο edge,το store και άλλα εργαλεία της microsoft δεν γίνονται update παρά μόνο όταν γίνεται update ολόκληρο το λειτουργικό σύστημα.

Αυτό παρά το γεγονός ότι δίνει πολύ καλό security (?) επειδή τα προγράμματα λειτουργούν για συγκεκριμένο windows version,παρόλ αυτά δεν αποφεύγουμε τα μεγάλα Updates και mini patches.

Γενικά δεν έχω καταλάβει τον τρόπο που βγάζει τα patches η microsoft :P

 

Υ.Γ. Το fall update είναι από τα πιο bugged versions που έχω βάλει ποτέ μου στον υπολογιστή μου. Μου χάλασαν οι bluetooth,graphics,ακόμα και οι sound drivers. Προσωπικά θα τα βάλω 2-3 μήνες μετά το official release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Edge browser της Microsoft έρχεται στο iPhone και το Android

 

ΜΗ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ MICROSOFT

ναι ναι ναι μου είχε σπάσει τα νεύρα με το lumia που είχε αυτό τον browser και δεν υπήρχε ο chrome σε wp και ξαναγύρισα στο android και θα με κυνηγάει και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edge browser ποιο αργος πεθενεις και δεν προλαβαινεις να πας κολαση η παραδεισο χαχαχαχαχ μεγα αποτυχια....γιατι υπαρχει ακομα? δεν καταλαβαινω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ τον χρησιμοποιώ λόγο συνήθειας αλλά όταν κάποιες φορές το κάνω είναι μια χαρά ... δεν καταλαβαίνω γιατί το κράζετε ...
Είναι 3ος μέσα στους καλύτερους browser  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...