Προς το περιεχόμενο

O Edge browser της Microsoft έρχεται στο iPhone και το Android


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά, οι browsers που επιυτρέπεται να εγκατασταθουν σε iOS βασίζονται αποκλειστικά στο webkit (αλλιως δεν το επιτρέπει η Apple).

 

Μπήκε η MS στη λογικη να στηρίξει τον  Edge σε webkit ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edge browser ποιο αργος πεθενεις και δεν προλαβαινεις να πας κολαση η παραδεισο χαχαχαχαχ μεγα αποτυχια....γιατι υπαρχει ακομα? δεν καταλαβαινω!

 

Μάλλον το μπερδεύεις με IE. Δεν εξηγείται αλλιώς. Μια χαρά σταθερός και ελαφρύς browser είναι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε στα windows ο IE και ο edge είναι must για να κατεβάσουμε τον chrome, στο android που έχουμε από την αρχή chrome τι χρησιμότητα μπορεί να έχει; 

Τώρα που το είπες, δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο δεν είναι ο chrome ο default browser στο android, αλλά είναι ο...internet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o edge "πνίγεται" στις διαφημίσεις όσον αφορά την mobile έκδοση γιατί δεν υποστηρίζει add ons τύπου adguard, adblocker etc. Και ενώ είναι σημαντικά γρήγορος και ασφαλής (παραδόξως με τόσα pop ups) η κατανάλωση δεδομένων αφού μιλάμε για φορητότητα υπερτριπλασιάζεται και μιλάω εκ προσωπικής πείρας οπότε πλέον στην περίπτωση που δεν έχω wifi διαθέσιμο, προτιμώ να χρησιμοποιώ τον opera mini γιατί μειώνει σημαντικά την κατανάλωση δεδομένων, αυτά για την πληροφορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το είπες, δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο δεν είναι ο chrome ο default browser στο android, αλλά είναι ο...internet!

Ο internet(samsung browser) ειναι ο default στα samsung κινητα. Σε αλλα κινητα ειναι ο chrome, σε καποια αλλα μπορει να ειναι ο browser της κατασκευαστικης εταιρειας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο internet(samsung browser) ειναι ο default στα samsung κινητα. Σε αλλα κινητα ειναι ο chrome, σε καποια αλλα μπορει να ειναι ο browser της κατασκευαστικης εταιρειας.

Ο internet είναι της samsung; Τον έχω δει και σε άλλα κινητά! Εκτός αν έχουν το ίδιο πρωτότυπο όνομα :D

 

Πάντως θα μου φαινόταν λογικό να είναι ο chrome στο πακετάκι των g apps, γι'αυτό το έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο internet είναι της samsung; Τον έχω δει και σε άλλα κινητά! Εκτός αν έχουν το ίδιο πρωτότυπο όνομα :D

 

Πάντως θα μου φαινόταν λογικό να είναι ο chrome στο πακετάκι των g apps, γι'αυτό το έγραψα.

Το επισημο ονομα του ειναι samsung internet browser(ετσι θα το βρεις στο google play), αλλα οταν μπαινει στο κινητο εμφανιζεται με ονομα 'internet'.

 

Παρομοια ισχυει και για αλλα κινητα.

 

Ο chrome ειναι στο πακετο g apps και υπαρχει πια υποχρεωτικα σε καθε κινητο, αλλα δεν ειναι απαραιτητα default.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επισημο ονομα του ειναι samsung internet browser(ετσι θα το βρεις στο google play), αλλα οταν μπαινει στο κινητο εμφανιζεται με ονομα 'internet'.

 

Παρομοια ισχυει και για αλλα κινητα.

 

Ο chrome ειναι στο πακετο g apps και υπαρχει πια υποχρεωτικα σε καθε κινητο, αλλα δεν ειναι απαραιτητα default.

This ^

 

Στο Galaxy Tab A που αγόρασα είχε ως Default τον Internet της Samsung, φυσικά τον άλλαξα και έβαλα Default Chrome μιας και το επιτρέπει το λειτουργικό σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lighning πολυ ελαφρυς γρηγορος και με ενσωματωμενο adblock στην pro εκδοση (1.70 eur). ειμαι τοσο ευχαριστημενος που δεν εχω κοιταξει οτιδηποτε αλλο την τελευταια 3ετια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lighning πολυ ελαφρυς γρηγορος και με ενσωματωμενο adblock στην pro εκδοση (1.70 eur). ειμαι τοσο ευχαριστημενος που δεν εχω κοιταξει οτιδηποτε αλλο την τελευταια 3ετια

Με τόσες καλές δωρεάν επιλογές μου φαίνεται περίεργο να πληρώσω για browser. Ή ίσως οι απαιτήσεις μου καλύπτονται και από τους δωρεάν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...