Προς το περιεχόμενο

O Edge browser της Microsoft έρχεται στο iPhone και το Android


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα που το είπες, δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο δεν είναι ο chrome ο default browser στο android, αλλά είναι ο...internet!

 

Με αρχαιολογιες τριγυρνάς κι εσύ σαν κι εμένα;

 

Νομίζω ο "ιντερνετ" έχει αντικατασταθεί εδώ και χρόνια από τον chrome.

 

Από εποχή kit kat αν δεν απατώμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο internet(samsung browser) ειναι ο default στα samsung κινητα. Σε αλλα κινητα ειναι ο chrome, σε καποια αλλα μπορει να ειναι ο browser της κατασκευαστικης εταιρειας.

 

Αχά. Ώστε είναι της Samsung.

 

Απλά επειδή τον έχω στο GNexus (2011 μοντέλο) νόμιζα πως είναι της google.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχά. Ώστε είναι της Samsung. Απλά επειδή τον έχω στο GNexus (2011 μοντέλο) νόμιζα πως είναι της google.

Αυτος που εχεις εσυ στο galaxy nexus ειναι πραγματι της google!!

Ειναι ο AOSP Internet browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O οποιος εχει οντως καταργηθει και επειδη και αυτος ονομαζεται "Ιντερνετ", τον μπερδεψα με τον αλλο που λετε.

 

Oh well. Τουλαχιστον εγινα σοφότερος (και καρφώθηκα πως έχω παμπάλαιο κινητο :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το είπες, δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο δεν είναι ο chrome ο default browser στο android, αλλά είναι ο...internet!

στο huawei p8 lite μου τον chrome είχε απο μαμά

 

 

Με τόσες καλές δωρεάν επιλογές μου φαίνεται περίεργο να πληρώσω για browser. Ή ίσως οι απαιτήσεις μου καλύπτονται και από τους δωρεάν.

1.7 eur δεν το λες και ακριβό σιγά δίνεις ενάμισι ευρώ και θα τον έχεις μέχρι να αλλάξεις συσκευή, σιγά τα αυγά ένας καφές απο γρηγόρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o edge "πνίγεται" στις διαφημίσεις όσον αφορά την mobile έκδοση γιατί δεν υποστηρίζει add ons τύπου adguard, adblocker etc. Και ενώ είναι σημαντικά γρήγορος και ασφαλής (παραδόξως με τόσα pop ups) η κατανάλωση δεδομένων αφού μιλάμε για φορητότητα υπερτριπλασιάζεται και μιλάω εκ προσωπικής πείρας οπότε πλέον στην περίπτωση που δεν έχω wifi διαθέσιμο, προτιμώ να χρησιμοποιώ τον opera mini γιατί μειώνει σημαντικά την κατανάλωση δεδομένων, αυτά για την πληροφορία

Δεν θα το έλεγα...3 οικιοι μου που αλλαξαν απο lumia σε android τους αρχισαν να καταναλώνουν mb και να φτανουν στα ορια τους...κι εγω ειχα 3gb στο lumia και δεν εφτανα ποτε οριο..με το που μεταπιδησα σε endroid το πηγα στα 5gb το συμβολαιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αρχαιολογιες τριγυρνάς κι εσύ σαν κι εμένα;

Νομίζω ο "ιντερνετ" έχει αντικατασταθεί εδώ και χρόνια από τον chrome.

Από εποχή kit kat αν δεν απατώμαι.

 

 

Εντάξει δεν είμαι και με το τελευταίο μοντέλο στο χέρι :-D Αλλά τον έχω δει και σε πιο καινούργια κινητά. 

 

 

στο huawei p8 lite μου τον chrome είχε απο μαμά

 

 

1.7 eur δεν το λες και ακριβό σιγά δίνεις ενάμισι ευρώ και θα τον έχεις μέχρι να αλλάξεις συσκευή, σιγά τα αυγά ένας καφές απο γρηγόρη.

Δεν είναι ότι είναι ακριβός, απλά δεν έχει νόημα για μένα τουλάχιστον. Τι να μου δώσει παραπάνω δηλαδή; Κάποιοι ίσως χρειάζονται τα χαρακτηριστικά που έχει οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που τον χρησιμοποιώ καθημερινά δεν βλέπω κανένα πρόβλημα. Αντίθετα με τον chrome που πολλές φορές κολλάει.

Android και chrome user χρόνια αλλά όταν βλέπω κάτι καλό θα το πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό ακριβώς περίμενα για browsing στο κινητό. Το κακό είναι ότι κάποιοι θα τον κατεβάσουν.

το καλό είναι ότι δεν θα πετάξει μπλε οθόνη το android και το ios :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό ακριβώς περίμενα για browsing στο κινητό. Το κακό είναι ότι κάποιοι θα τον κατεβάσουν.

Αν κάποιοι τον χρησιμοποιούν στο pc (πρέπει να είναι αρκετοί) πολύ πιθανό να τον κατεβάσουν και στο κινητό. Και δεν το βρίσκω και κακό ή περίεργο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...