Προς το περιεχόμενο

Aπεσταγμενο Νερο


aOUaS88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με εβαλες στην διαδικασια να δω τι ειναι το distilled water.

distilled=αποσταγμενο=εξευγενισμενο

Για την περιπτωση σου πιθανον το απιονισμενο να ειναι καλυτερο απο το εξευγενισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα, μιας και το θεμα ταιριαζει γαντι με αυτο που θελω να ρωτησω ειπα να γραψω εδω. Διαβαζα για το ποιος ειναι καλυτερος τροπος να καθαρισεις την οθονη του η/υ η ή και την tv και οι περισσοτεροι λενε πανι με μικροινες (το οποιο εχω) και αποσταγμενο νερο (ακομα και η ιδια η samsung αυτο προτεινει) και επειδη προφανος δεν μπορω να βρω αποσταγμενο νερο ποια απο τις αλλες δυο λυσεις θα ειταν καλυτερη, απιονισμενο η water for injection απο φαρμακειο ?? Διαβασα οτι το wifi πρεπει να το διατηρεις απο τους 25 βαθμους κελσιου και κατω, υπαρχει πριπτωση να παθει κατι στους περισσοτερους ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bep1995 είπε

Καλησπερα, μιας και το θεμα ταιριαζει γαντι με αυτο που θελω να ρωτησω ειπα να γραψω εδω. Διαβαζα για το ποιος ειναι καλυτερος τροπος να καθαρισεις την οθονη του η/υ η ή και την tv και οι περισσοτεροι λενε πανι με μικροινες (το οποιο εχω) και αποσταγμενο νερο (ακομα και η ιδια η samsung αυτο προτεινει) και επειδη προφανος δεν μπορω να βρω αποσταγμενο νερο ποια απο τις αλλες δυο λυσεις θα ειταν καλυτερη, απιονισμενο η water for injection απο φαρμακειο ?? Διαβασα οτι το wifi πρεπει να το διατηρεις απο τους 25 βαθμους κελσιου και κατω, υπαρχει πριπτωση να παθει κατι στους περισσοτερους ;;

Τι πρέπει να κάνεις με το wifi; 

Εγω έχω πάρει υγρά πανάκια για οθόνες και μια χαρά καθαρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Ukforthemoment said:

Τι πρέπει να κάνεις με το wifi; 

Εγω έχω πάρει υγρά πανάκια για οθόνες και μια χαρά καθαρίζουν.

Ναι λάθος το έγραψα, είναι wfi (water for injection) όχι wifi χαχα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, bep1995 είπε

και επειδη προφανος δεν μπορω να βρω αποσταγμενο νερο

Αν έχεις αφυγραντήρα, έχεις κουβάδες αποσταγμένο. Εννοείται δε κάνει να το πιεις γιατί έχει μικρόβια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 minutes ago, ekrepali said:

Αν έχεις αφυγραντήρα, έχεις κουβάδες αποσταγμένο. Εννοείται δε κάνει να το πιεις γιατί έχει μικρόβια.

Δυστυχώς δεν έχω αφυγραντήρα.  Το wfi έχει κάτι μέσα (κάποιο χημικό) που μπορεί να καταστρέψει την οθόνη πχ το antiglare coating ;; Αν όχι θα το προτιμούσα διότι είναι πολύ πιο εύκολο να το βρεις, τα πιο πολλά φαρμακεία αν όχι όλα έχουν wfi

Επεξ/σία από bep1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...