Προς το περιεχόμενο

Οταν βραδιαζει το adsl μου ρίχνει ταχυτητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το εξης προβλημμα , οταν βραδιαζει το adsl ρίχνει ταχυτητα. ενω το πρωι δουλευει μια χαρα οταν του κανω reset στα 10 με 12 εκι πεζο . το βραδυ 5 με 6.5 εκι αν του κάνω πάλι μενη χαμηλη . κανω αναγγελια για βλαβη ο τεχνικος το κοιταει το πρωι και μου λέει έχει θέμα η γραμμή μου όχι του σπιτιού μου αλλα από το πινακα στο καφάο αλλάζει γραμμή και συνεχίσει το ειδιό αύριο θα τον πάρο τηλ να "τουπο" ότι έχουμε πάλι τα ίδια δεν ξέρω τι θα pi θα μάθω αύριο . όλο αυτό ξεκίνησε από την μέρα που ξεκινήσανε να βάζουνε οπτικη ινα . απλά θέλω να μου πείτε και εσείς αν είχατε το ειδιό θέμα η τις "γνομισας" a τώρα το καφάο είναι έτοιμο τις γειτονιας μου και να βάλω 50VDSL μου ζητα ο οτε 15+ aaa βάλαμε και καινούριο router πάνω

post-267781-0-31662900-1507234019_thumb.png

post-267781-0-58311200-1507234232_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι περιπου 2.35 χλμ καλωδιακα από το αστικό κέντρο

Έχεις δει την εσωτερική σου καλωδίωση;

 

 

 

Φυσικά είναι ok τράβηξα και ένα καινούριο πάλι αυτό. Να μια μέτρηση πρωινή

post-267781-0-77958600-1507256454_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εσωτερικά είναι όλα καλά μόνο με το τεχνικό αν βγάλεις άκρη 

αν έχεια διαθεσιμότητα για vdsl 50 βάζεις 50 και μια χαρά

έχω 50VDSL αλλα γιατί να τους δώσω 15e παραπάνω ? αφού η άλλες εταιρίες το δίνουνε με 5.5e και αυτή το ειδιό ένας γείτονας έβαλε 30VDSL και δίνη μονο 4,5e και εγώ να βάλω 30VDSL moy zita 10e? λοιπόν λόγο το θέμα αυτό ζήτησα διακοπή συβόλαιο αφού δεν με καλύπτει internet .και μου λέει μετά από δυο μέρες ότι δεν καλύπτω τα κριτήρια για αποχώρηση και τους λέω γιατί δεν καλύπτω τα κριτήρια το βραδυ από 11 δεν με ρίχνεις στα 6? και τώρα πες μου εσύ του λέω ποιος δεν καλύπτει τα κριτήρια εγώ η εσείς και ζήτησα να μιλήσω με ένα ανώτερο και σήμερα περιμένω τηλ να μιλήσω μαζίτου να δω τι θα μου pi και αυτός . αν δεν μου κάνει προσφορα να παο σε VDSL H δεν δεχτεί να με αφήσει να φύγω πως πρέπει να κινηθώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκου κανονικά λένε έως 24 από τη στιγμή που έχεις έστω και στο 6 έχεις ίντερνετ δεν στο κόβει να μην έχεις καθόλου παροχή

απείλησε τους ότι θα κινηθείς μέσω εεττ και καταναλωτή με καταγγελία σε αυτούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκου κανονικά λένε έως 24 από τη στιγμή που έχεις έστω και στο 6 έχεις ίντερνετ δεν στο κόβει να μην έχεις καθόλου παροχή

απείλησε τους ότι θα κινηθείς μέσω εεττ και καταναλωτή με καταγγελία σε αυτούς

 

ναι .  αλλα την μέρα μου δίνει 11 και το βραδυ μου το ρίχνει 6 κai αυτό δεν είναι αιτια διακοπής δηλαδή ?  ναι θα κινηθείς μέσω εεττ και καταναλωτή με καταγγελία . όταν μιλήσω μαζί τους θα σε ενημερώσω τι μου είπανε apo ote. aaaaa δεν μπορώ να απαιτήσω αφού τώρα που περάσανε καινούριες γραμμές να με βάλουν πάνω εκεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά πλέον κάτοχος γραμμής vdsl και ευτυχώς πλέον με κανένα προβλημα στην nova,πριν την αναβάθμιση καθημερινά τα τελευταία 2 χρόνια από τις 2 μέχρις τις 9 το βραδυ από τα 15 mbps επεφτα στα έξι..Το θέμα είχε κουράσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά φταίνε τα σάπια καλώδια και γενικά όλο το συστημα καλωδίωσης και για αυτό οι περοισότεροι δεν έχουν καλές ταχύτητες στο adsl 


βέβαια τυχένει και στο vdsl αλλά πιο σπάνια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά όταν είσαστε σε περιοχή πυκνοκατοικημένη αλλά με λίγες επιχειρήσεις/καταστηματα , η ζήτηση για bandwidth υπερδιπλασιάζεται το απόγευμα-βράδυ για ευνόητους λόγους. Να ξέρετε ότι είστε πάνω σε υπερφορτωμένο dslam.

 

Στις εμπορικές περιοχές με πολλά μαγαζιά/γραφεία η ζήτηση για bandwidth είναι απλωμένη σε ολο το 16ωρο (από το πρωί ως αργά το βράδυ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...