Προς το περιεχόμενο

ψαχνω σχετικα αθορυβο κουτι


demmian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας,

 

εχει να προτεινει καποιος σχετικα αθορυβο κουτι, απο την εμπειρια του? οσο φτηνοτερο τοσο το καλυτερο. φυσικα, δεν αναφερομαι σε κουτια των 40ε, αλλα θα ηθελα να μην ξεπερναει και τα 80ε.

Για 10ε δεν θα γινουμαι και τσιγκουνηδες, απλα μην ξεφυγουμε πολυ. αυτο που εχω τωρα, περιλαμβανει την παρακατω συνθεση και 3 ανεμιστηρες coolermaster 120cm

 

εχω εναν ι5 6600κ χωρις oc

gtx 760

1ssd kai 2 hdd επανω

τροφοδοτικο ζαλμαν

cpu cooler COOLERMASTER HYPER 212X

case ενα mid tower RAIJINTEK, το ειχα αγορασει 55ε πριν 3-4 χρονια

 

Ευχαριστω

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτο στο σκρουτζ

 

https://www.skroutz.gr/s/8681869/Corsair-Carbide-Spec-Alpha.html?keyphrase=CASE+CORSAIR+CARBIDE+SERIES+SPEC-ALPHA

 

στο eshop εχει 86,00 ευρω..

εχει κανεις αποψη γιααυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θελεις παραθυρα κλπ,δυσκολα θαβρεις ησυχο κουτι.Να εχεις υποψιν σου οτι τα κουτια που θεωρουντε silent μοιαζουν,τα πιο πολλα με κασελες με πορτα-ες
Απο τα καλυτερα(το εχω εδω και τρια χρονια,6 12cm fanακια)και μολις που ακουγετε.
Ειναι το Antec P280 αλλα η τιμη του υπερβαινει το budget σου(γυρω στα 130+)
Γενικα τα FRACTAL DESIGN(Define R4 + S), Nanoxia(Deep Silence 3+4),beQuiet!(Silent Base 600) αλλα και τα BitFenix(Shinobi),CoolerMaster(Silencio 450 + 550)Corsair(Carbide 100R Silent +Quiet 400Q)νομιζω πως,και στις τιμες που αναφερεις,ειναι στα ησυχα κουτια.Το πιο VFM κατα τη γνωμη μου ειναι το Phanteks Eclipse P400S(κι ας εχει tempered glass)

Επεξ/σία από darkheretic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί που έχεις το έχει φίλος μου με i7 4770 επάνω και το μόνο που ακούγεται είναι η παλιό gigabyte 970 του που δεν κλείνει φουρφουρια σε idle... Έχει όμως ανεμιστήρες noctua επάνω εκτός από έναν 18αρη μπροστά νομίζω... Άρα συμφωνώ ότι στον θόρυβο δεν παίζει κυρίως το κουτί ρόλο... Μια χαρά κουτάκι έχεις, καθάρισμα, νέα πάστα στον επεξεργαστή, ίσως καμιά αλλαγή σε ανεμιστήρες, τίποτα μηχανικούς δίσκους σε εξωτερικές θήκες κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...