Προς το περιεχόμενο

ASHROCK AB350M AM4 Corsair lpx Προβλημα


slavador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια εχω την παραπανω μητρικη η οποια εχει 2 σλοτ για ραμ και εχω 2 ντιμακια 8gb το καθενα.Ο υπολογιστης bootαρει μονο με ενα εκ των οποιον dimm.Εχω δοκιαμασει και τα 2 σλοτ με διαφορετικη ραμ αλλα και τα 2 σλοτ και τα 2 ντιμ δουλευουν αλλα μονο οταν ειναι ενα απο αυτα.Γνωριζει κανεις τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια εχω την παραπανω μητρικη η οποια εχει 2 σλοτ για ραμ και εχω 2 ντιμακια 8gb το καθενα.Ο υπολογιστης bootαρει μονο με ενα εκ των οποιον dimm.Εχω δοκιαμασει και τα 2 σλοτ με διαφορετικη ραμ αλλα και τα 2 σλοτ και τα 2 ντιμ δουλευουν αλλα μονο οταν ειναι ενα απο αυτα.Γνωριζει κανεις τιποτα?

Καλησπέρα ,εχεις περασει το τελευταιο bios?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου το φλασαρα στο τελευταιο.Δεν ξερω γιατι ομως οπιοδηποτε ντιμακι σε οποιοδηποτε σλοτ δουλευει κανονικα,να σημειωσω οτι τις ραμ τις πηρα σαν κιτακι αρα ειναι ολοιδιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.amazon.co.uk/Corsair-CMK16GX4M2B3000C15-Vengeance-Performance-Desktop/dp/B01EI5Z2T6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1507555176&sr=8-1&keywords=ddr4%2B16&th=1 .To καταφερα και εκανε μπουτ 1 φορα αλλα τζιφος μετα απο ρισταρτ τα ιδια εκανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να βαλεις το ενα dimmακι ,μπες bios και βαλτες χειροκινητα στα 2133mhz ,κανε save και σβησε το pc ,βαλε και το δευτερο dim πανω και δες αν postαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...