Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτείνω και εγώ να πας σε ψυχίατρο. Τα 50αρικα που θα πληρώνεις θα σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα.

 

e00588b160fa6be83e4f4cd813e677faef3082a6

χα χα καλο...δεν θα χρειαστει να πληρωσω ομως γιατι εχω φιλη ψυχολογο και θα παω σε νοσοκομειο οποτε θα τους εχω ολους δωρεαν....

 

τελικα μιλησα με την φιλη μου ψυχολογο οι ψυχιατροι ολοι δινουν 14 ημερες Ζαναξ μου ειπε στανταρ !!!

αυριο εχω ραντεβου θα δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προτείνω και εγώ να πας σε ψυχίατρο. Τα 50αρικα που θα πληρώνεις θα σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα.

 

 

 

Είμαι 38 χρονών με χρόνια ΙΨΔ , εμμονές και άγχος. Τον εαυτό μου γενικά δεν τον κοιτάω. Έπαιρνα για 2 χρόνια χάπια και έκανα 3 χρόνια ψυχανάλυση. Με βοήθησε κάπως όλο αυτό γιατί πλέον ξέρω τι έχω. Βεβαια κατρακυλάω συνεχώς και πιθανόν πρέπει να τα ξαναρχίσω 

 

 

Απλά θέλω να το τονίσω το εξής. 

 

Προβλήματα υγείας δεν είναι μόνο τα παθολογικά. Είναι και τα ψυχολογικά. Μπορεί κάποιες φορές να είναι όλα στο μυαλό αλλά αρκετές φορές ο εγκέφαλος δεν λειτουργεί 100% για να μπορέσει να απορροφήσει όλα τα ερεθίσματα με τον σωστό τρόπο.

Αν έλεγε κάποιος ότι έχει πρόβλημα στο χέρι δεν θα του έλεγε κανένας πήγαινε να δώσεις 50αρια για να νιώσεις καλύτερα

 

Έχω κοψει κάθε επαφή με τον πρώην κουμπάρο μου και την κουμπάρα μου από δικό τους λάθος πιο πολύ και δεν έχουν κάνει καμια προσπάθεια επανασύνδεσης (αν και εγώ θέλω) γιατί δεν μπόρεσαν ποτέ να αποδεχτούν οτι έχω αυτά τα ψυχολογικά που έχω.

 

Και εγώ μέχρι το 2010 είχα αρκετά θέματα ψυχολογικά (και αγχος και περιόδους μικρής κατάθλιψης και ΙΨΔ) αλλά από την στιγμή που δεν με επηρέαζαν στην καθημερινότητα μου δεν είχα δώσει καθόλου βάση.

 

Οπότε μην ακούω βλακείες του τύπου όλα ειναι στο μυαλό. Και δεν μιλάω για τον Vairass αλλά για κάθε έναν φίλο , φίλη , αδερφό, αδερφή σας , γνωστο γνωστή σας ο οποίος μπορεί να έρθει σε αυτή την θέση

 

Μπορεί ο vairass Να μην χρειαστεί χάπια. Μπορεί να ειναι ένα παροδικό άγχος το οποίο θα του περάσει .

Μπορεί να είναι στο μυαλό του όλα αυτά, μπορεί όμως και να μην είναι

 

Υγεία είναι και η παθολογική και η ψυχολογική. Τέλος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

 

Σε γενικές γραμμές χρειάζονται τόσο τα φάρμακα όσο και οι συνεδρίες με γιατρό ή ψυχολόγο.

Ούτε αρκεί ως θεραπεία αυτό που λένε ορισμένοι "βγές έξω κάνε σεξ κλπ". Αν είναι συσσωρευμένο το άγχος ή η καταπίεση δεν αρκεί κάτι τέτοιο.

 

Υπάρχουν βέβαια και σοβαρές περιπτώσεις που τα φάρμακα είναι 100% απαραίτητα (πχ σε περιπτώσεις ψύχωσης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε ηδη φτασει στα υπνοστεντον, κοκκινες συνταγες κλπ. Στα βαρβιτουρικα νομιζω θα κλειδωθει το τοπικ.

Ειχα ελπιδες για πιο ανοιχτα μυαλα σε νεους ανθρωπους το 2017, κριμα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να πληρώνεις ειδικούς ψυχιάτρους γιατρούς γιατι μόνο χάπια γράφουν.Για ύπνο μπορείς να πάρεις υπνοστεντον.Πηγαινεις σε ένα γιατρό παθολόγο,πληρώνεις 10ευρο και σου γράφει οτι φάρμακα θέλεις σε κόκκινη συνταγή.Να προτιμήσεις γιατρό παθολόγο του εοπυ γιατι περνούν πολυ λίγα χρήματα για να σου γράψουν συνταγή κόκκινη.

 

Με 10ευρο γράφω 3 κουτιά Ζάναξ για την γυναίκα σε παθολόγο.Δεν πηγαίνω σε ψυχίατρο γιατι περνούν πολλά χρήματα.

Σορρυ αυτά δεν είναι λύσεις για σοβαρό άνθρωπο.

Εχουμε ηδη φτασει στα υπνοστεντον, κοκκινες συνταγες κλπ. Στα βαρβιτουρικα νομιζω θα κλειδωθει το τοπικ.

Ειχα ελπιδες για πιο ανοιχτα μυαλα σε νεους ανθρωπους το 2017, κριμα.

Σιγά μην πάρω όλα αυτά..

Η υπόθεση έχεις ως εξής...

 

Zoloft και xanax από τον ψυχίατρο ( γνωστός της φίλης μου της ψυχολόγου).

Νταξει μου τα γράψανε και ακόμα δνε ξέρω αν θα τα πάρω.

Θα κάνω λίγο υπομονή να αρχίσω γυμναστική τον επόμενο μήνα, το xanax το φοβάμαι να το πάρω για 14 ημέρες, το zoloft δεν είναι λύση.

Θα δω αν με πιάσεις άγχος τρελό θα πάρω μισό του μισού xanax, σε καμία περίπτωση όμως 14 ημέρες συνεχόμενα.

Επίσης δεν πληρώνω, έχω ΙΚΑ και ιδιωτική ασφάλεια είμαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μία διαβάζουμε μην πάρεις ζάναξ που παίρνει ο Αποστόλης από τον παθολόγο, από την άλλη ο ψυχίατρος δίνει ζάναξ που παίρνει ο Αποστόλης από τον παθολόγο.. Πραγματικά ό,τι να'ναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μία διαβάζουμε μην πάρεις ζάναξ που παίρνει ο Αποστόλης από τον παθολόγο, από την άλλη ο ψυχίατρος δίνει ζάναξ που παίρνει ο Αποστόλης από τον παθολόγο.. Πραγματικά ό,τι να'ναι.

Ρέ φίλε ποιον παθολόγο; αφού πήγα στον ιατρό σήμερα, ψυχίατρος μου έγραψε αυτήν την θεραπεία, κάνε ότι καταλαβαίνεις μου είπε γιστι του την είπα για χάπια κλπ.

Ο άνθρωπος έκανε την δουλειά του.

Πήρα οδηγίες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρέ φίλε ποιον παθολόγο; αφού πήγα στον ιατρό σήμερα, ψυχίατρος μου έγραψε αυτήν την θεραπεία, κάνε ότι καταλαβαίνεις μου είπε γιστι του την είπα για χάπια κλπ.

Ο άνθρωπος έκανε την δουλειά του.

Πήρα οδηγίες κλπ.

Δεν αναφέρομαι σε σένα φίλε μου. Αναφέρομαι στους ιατρούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρέ φίλε ποιον παθολόγο; αφού πήγα στον ιατρό σήμερα, ψυχίατρος μου έγραψε αυτήν την θεραπεία, κάνε ότι καταλαβαίνεις μου είπε γιστι του την είπα για χάπια κλπ.

Ο άνθρωπος έκανε την δουλειά του.

Πήρα οδηγίες κλπ.

Σε εξετασε ο ψυχίατρος? Ή μεσω γνωστου πηρες τα xanax?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...