Προς το περιεχόμενο

Ολόκληρη η πρώτη παρτίδα των Snapdragon 845 στη Samsung για τα Galaxy S9 και S9+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρες 1-2 σοβαρούς λόγους αν έχεις και άσε τις αερολογιες. Σε τι δεν φτάνουν; Στα benchmarks; Αυτα είναι για παιδιά. Να πληρώσω αλλά 300 επειδή βγάζει λίγο καλύτερες φωτό; Κλάιν. Η επειδή έχει τη στάμπα samsung; Άλλος λόγος δεν υπάρχει.

 

Με SoC 650 και πάνω (για να μην πω από 625) η εμπειρία χρήσης είναι η ίδια.

Το σημερινό software δεν βάζει κάτω το hardware, το αντίθετο συμβαίνει. Έχεις παίξει ποτέ με 650/652/653 ; Οτιδήποτε παραπάνω απλά δεν φαίνεται στον χρήστη.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το αστείο "εγω με 200 ευρω παιρνω τα ίδια χαρακτηριστικά από Κίνα" πρέπει να σταματήσει... Ναι μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους αλλά σε καμία περίπτωση δε φτάνουν τις ναυαρχίδες των γνωστών εταιριών.

11 εμείς, 11 αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι το S4 την αγαπουσα την Samsung, μετα σιγα σιγα αρχισε να με ενοχλει σαν εταιρια με αποφασεις η/και πολιτικες της, και τωρα εχει φτασει το αποκορυφωμα της.

Καταστροφεις της αγορας.

 

Eισαι η Samsung. Εισαι ετσι κι αλλιως σχεδον μονοπωλειο στο Android. Εχεις την ευκαιρια να τελειωσεις τον ανταγωνισμο για φετος πριν καν αρχισει. Τι κανεις; Εταιρεια ειναι. Και επειδη μαλλον ζείτε σε αλλο κοσμο να στο θεσω και μπακαλιστικα.

 

Η Samsung κατασκευάζει σχεδον το 100% των Snapdragon στις γραμμες παραγωγής της. Θες να μου πεις οτι θα δουλευουν ασταματητα να συναρμολογουν τον 845 για να τον παρει πρώτη η LG επειδη τυγχάνει να βγαζει το κινητο της 20 μερες πριν; Ας ειμαστε σοβαροι.

 

Οσο για το κράξιμο που πεφτει. Απαξιώ εντελώς. Παιδάκια που μας πρήζουν τα σηκώτια με κινεζικες εταιρειες μου ειναι αδιάφορα. Εταιρειες που αν η Samsung δεν ειχε κανει το Android νουμερο 1 λειτουργικο δεν θα υπήρχαν καν. Οσο για το lag; Με ανθρώπους που δεν εχουν αγγιξει συσκευη της Samsung απο το S6 και μετα δεν ασχολούμαι.

 

Καταλαβαινω πως δεν ειναι ολοι σε θεση να δινουν 1000ρικο για κινητο. Δεν ειναι κακο. Δεν χρειάζεται ομως να γράφετε ανυπόστατες βλακείες επειδη δεν μπορειτε να το παρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εσεις που κραζετε τα κινητα της samsung και οτι δν ειναι καλο ας πουμε το s8, μπορειτε να μου προτεινετε ενα καλυτερο κινητο απο το s8 να αγορασω;; Μαξιμουμ τα 550 ευρω γτ ψαχνω αρκετο καιρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να προσπαθείς να εξηγήσεις σε κάποιον, που έχει δώσει ένα φορτηγό λεφτά,για την κάθε χ σαμσουνγκ ότι υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές, είναι σαν τη στρουθοκάμηλο που κρύβει το κεφάλι της, και νομίζει ότι δεν τη βλέπουνε!

Λεφτά υπάρχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα το galaxy s6 edge+ μου έβγαλε ένα σωρό προβλήματα, κάποια από την πρώτη ημέρα, κάποια μέσα στους πρώτους έξι μήνες. Το άστείο είναι ότι το πήγαινα στο πανάθλιο support της samsung τους έδειχνα το πρόβλημα μπροστά στα μάτια τους και μου έλεγαν 'το διαγνωστικό δεν βγάζει τίποτα' και φυσικά δεν έκαναν το παραμικρό....

 

Μετά έμαθα από παλικάρι που δούλευε μέσα στη Samsung (όχι πλέον) ότι τους εκπαιδεύουνε πως να αντικρούουν και να 'διώχνουν' όσους εμφανίζονται με χαλασμένη/προβληματική συσκευή που ζητάνε επισκευή μέσα στην εγγύηση. Όσο δούλευε το παιδί αυτό στην Samsung, ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ ΣΤΟΧΟΣ τους να ελαχιστοποιήσουν τις δωρεάν επισκευές (με διάφορες στρατηγικές). Γινόταν και συνεχώς training πάνω σε αυτό, όπου παρουσιάζανε τα best cases (είτε από ηχογραφήσεις τηλεφωνικών κλήσεων είτε με άλλο τρόπο) όπου ο πελάτης ζήταγε επισκευή/αντικατάσταση και προβάλανε τον τρόπο με τον οποίο ο υπάλληλος της Samsung αντέκρουσε τον χρήστη του κινητου, έτσι ώστε να μάθουν και οι υπόλοιποι πως να το κάνουν. Τέτοια training και meeting ήταν συνεχόμενα, π.χ. μια φορά κάθε βδομάδα, κάθε δεύτερη εβδομάδα.

Προσωπικά δεν γνωρίζω άλλη εταιρία πέρα από την Samsung που να έχει τέτοια πολιτική service. Τη θεωρώ σιχαμερή και άθλια και το όλο σκηνικό μεγάλο νταβατζιλικι από την πλευρά της Samsung.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κορόιδο πρέπει να είσαι για να δίνεις 1000ρικο για κινητό τηλέφωνο.

Ειδικά κάποιοι που λένε από το τάδε μοντέλο και μετά... Φαντάζομαι έχουν συλλογή από samsung, θα πίνουν στην υγειά τους στη samsung. Και 3 χιλιάρικα να το τιμολογουσαν τα κορόιδα θα πήγαιναν να το πάρουν.

 

Ίσως ήταν από αυτούς που είχαν γυαλισμενη BMW στο δρόμο αλλά έμεναν σε 2αρι... Κρίμα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάπεινή μου γνώμη.Ότι πληρώνεις παίρνεις,νόμος τής αγοράς.Αυτή είναι η αλήθεια μάγκες μου.Άσχετα άν αυτό το λένε samsung,apple,htc,sony,huawei,xiaomi.....ή κούρνια γιά κότες made in sideradiko.

Γι'αυτό καί οι διαφορές στίς τιμές σέ όλα τά προϊόντα.Άλλο Coca cola με 55 λεπτά τό κουτάκι άλλο Fola cola μέ 30 λεπτά τό κουτάκι.Ελπίζω νά έγινα κατανοητός καί να μήν κούρασα.

Τούς χαιρετισμούς μου σέ όλο τό insomnia.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να προσπαθείς να εξηγήσεις σε κάποιον, που έχει δώσει ένα φορτηγό λεφτά,για την κάθε χ σαμσουνγκ ότι υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές, είναι σαν τη στρουθοκάμηλο που κρύβει το κεφάλι της, και νομίζει ότι δεν τη βλέπουνε!

Λεφτά υπάρχουν!

 

 

Πόσο κορόιδο πρέπει να είσαι για να δίνεις 1000ρικο για κινητό τηλέφωνο. Ειδικά κάποιοι που λένε από το τάδε μοντέλο και μετά... Φαντάζομαι έχουν συλλογή από samsung, θα πίνουν στην υγειά τους στη samsung. Και 3 χιλιάρικα να το τιμολογουσαν τα κορόιδα θα πήγαιναν να το πάρουν. Ίσως ήταν από αυτούς που είχαν γυαλισμενη BMW στο δρόμο αλλά έμεναν σε 2αρι... Κρίμα.

 

Επειδή κάποιοι νομίζετε πως ειστε διανοιες και εμεις οι ηλιθιοι, θα κανω την ερώτηση που κανενας δεν μου έχει απαντήσει μεχρι τώρα.

 

Ας πάρουμε για παράδειγμα το Note 8. Το Note 8 εχει την καλύτερη καμερα της αγοράς (εφ΄οσον το Pixel 2 δεν εχει βγει ακόμα), την καλύτερη οθονη της αγοράς και είναι (προσωπική γνώμη αυτη) η πιο όμορφη συσκευη της αγοράς. Ρωτάω λοιπόν εσάς τους έξυπνους που δεν ειστε πρόβατα.

 

Μπορείτε να μου βρειτε συσκευη με την οθονη, την καμερα και το design της Samsung στα 400-500 ή οσα εσεις θεωρείτε σωστη τιμή; Γιατι νομίζετε οτι μπορουμε να βρουμε αυτά που θελουμε στα 400 αλλά πάμε και δίνουμε 700 ευρω παραπάνω έτσι χωρίς λόγο. Αντε λοιπόν, περιμένω. Προτείνετέ μου ενα κινητό με την οθονη, την καμερα και το design της Samsung στα 400-500 Ευρώ και θα χαρίσω το Note 8 μου για να το πάρω. 

 

Οσο για το σχόλιο με τα λεφτα υπάρχουν... Ναι υπάρχουν. Δουλευω σαν σκύλος 10 ώρες την μέρα, περνάω την μισή χρονιά μου στο εξωτερικό για να μπορώ να αγοράζω οτι γουστάρω. Αυτό που νομίζετε οτι θα σας δώσουμε και λογαριασμό τι θα κάνουμε τα λεφτά μας με ξεπερνα. Επειδή λοιπόν πήγατε (οπως παντα) την κουβεντα εκει και μας λετε και πρόβατα απο πάνω θα το πάω και εγω εκει.

 

Αράξτε στην μιζερη δουλίτσα σας με τα 300 Ευρώ, βγείτε βόλτα 1 φορά την εβδομάδα, αγοράστε τηλέφωνα με 200 ευρω επειδη αν δώσετε παραπάνω δεν θα έχετε να φάτε και αδειάστε μας την γωνιά. Αποκτήσαμε αγά στην καμπούρα μας με τον κάθε τυχάρπαστο εδω μεσα

 

ΥΓ. Και επειδη ειστε και ασχετοι σας ενημερώνω πως τα κινητά εξω δεν τα αγοράζει κανεις μετρητα. Εγω για το Note 8 έδωσα 79 Λίρες Αγγλίας οταν ανανέωσα το συμβόλαιό μου με την Three

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κορόιδο πρέπει να είσαι για να δίνεις 1000ρικο για κινητό τηλέφωνο.

Ειδικά κάποιοι που λένε από το τάδε μοντέλο και μετά... Φαντάζομαι έχουν συλλογή από samsung, θα πίνουν στην υγειά τους στη samsung. Και 3 χιλιάρικα να το τιμολογουσαν τα κορόιδα θα πήγαιναν να το πάρουν.

Ίσως ήταν από αυτούς που είχαν γυαλισμενη BMW στο δρόμο αλλά έμεναν σε 2αρι... Κρίμα.

 

Εμεις, που το σπίτι μας δεν εχει δεύτερο δωμάτιο, ανήκουμε στην πιο πάνω κατηγορία? Loft νομίζω λέγεται. Και όχι το audi δεν το έχουμε γυαλισμένο, μέσα στην κουτσουλιά είναι, βαριομαστε να ασχοληθούμε. Τελικα σε ποια κατηγορία ανήκουμε? Ω Θεέ μου, διλήμματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα, αν σε νοιάζει η φωτογραφία ο κινέζικος ανταγωνισμός δε σε καλύπτει. Αν, πάλι, δεν είναι η πρώτη σου προτεραιότητα, μία χαρά τη βγάζεις με οποιοδήποτε κινητό, σήμερα. Αλλά όχι, πεταμένα λεφτά για ένα καλό κινητό δεν τα λες. Ξέρω κόσμο που στο ίδιο διάστημα που εγώ έχω το S6 (500€) έχει πάρει δύο και τρία φθηνά κινητά των 250-300€. Ποιος έχει ξοδέψει περισσότερα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σκοτωνομαστε; Βγάζει κανένας λεφτά από κάποια εταιρία και δεν το πήραμε χαμπάρι; Ο καθένας αγοράζει βάσει των αναγκών του. Εμένα πχ με ενδιαφέρει το κινητό να μπαίνει Internet και να μην κολλάει. Προφανώς δε θα δώσω πάνω από 150 ευρώ. Ο αλλος μπορεί να θέλει να έχει εγγραφή 4Κ για να αντικαταστήσει μια βιντεοκάμερα γιατί πλακωνόμαστε; Καλό είναι να αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμους πρόβατα και μιζερες δουλειές γιατί ο καθένας δεν ξέρουμε τι τραβάει από πίσω.

Όσο για το άρθρο ή αλήθεια είναι πως αυτό είναι αθέμιτος ανταγωνισμός. Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει κάποιο όριο για να λειτουργεί σωστά ο ανταγωνισμός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ανοίγετε ένα άλλο θέμα να τα λέτε? Ονομάστε το: "βγάλε το μάτι του διπλανού σου μ#λ@κ& Έλληνα."

Έχετε καταλάβει ότι οι περισσότεροι είστε εκτός θέματος?

Γιατί δεν μπορεί απλά ο καθένας να παίρνει αυτό που γουστάρει και να μην τον νοιάζει τί έχει ο άλλος?

Ότι ταιριάζει στον καθένα κ αρμόζει στην τσέπη του.

Δανεικά σας ζήτησαν και κάνετε έτσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας νοιαζει? Ετσι κι αλλιως η Ευρωπη τρωει το σκατο με τους Exynos.

 

Καλυτερα κιολας.

 

Απολαμβανω να βλεπω hyped ασχετους, να αγοραζουν samsung κ μετα απο 4-5 μηνες να τα πουλανε, γιατι ειναι για σκουπιδια, αν εξαιρεσεις την εμφανιση και τις καμερες.

Αυτοι που τα κρατανε, ή δεν ειναι users ή ντρεπονται να παραδεχτουν την αποτυχια της αγορας τους.

 

Οι καταναλωτες android, που γνωριζουν, πανε σε ναυαρχιδες με HiSilicon κ SD 650, 820, 821 (του χρονου 835) που ακομα κρατανε υπεροχα και δεν εχουν σχεδον καμια διαφορα.

Παντα με ελαχιστο bloatware, απλα χρησιμα χαρακτηριστικα και κανονικες τιμες (huawei, blackberry, htc, one+ κ Motorola)

Οι υπολοιποι, τα σκανε για αερα.

 

Καλο βραδυ κ καλες αγορες

ναι μπομπομαστορα ναι εντάξει όλα σωστά τα είπες άντε για νάνι τώρα ο καθένας με της μαλακίες του εδώ blackberry λέει θα τρελαθώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ανοίγετε ένα άλλο θέμα να τα λέτε? Ονομάστε το: "βγάλε το μάτι του διπλανού σου μ#λ@κ& Έλληνα."

Έχετε καταλάβει ότι οι περισσότεροι είστε εκτός θέματος?

Γιατί δεν μπορεί απλά ο καθένας να παίρνει αυτό που γουστάρει και να μην τον νοιάζει τί έχει ο άλλος?

Ότι ταιριάζει στον καθένα κ αρμόζει στην τσέπη του.

Δανεικά σας ζήτησαν και κάνετε έτσι?

 

Γιατί είναι Ελληνες. Γιατι ανοίγεις ξενα forums και εχεις 600 απαντησεις να σε βοηθήσουν σε καθε ερώτηση που κανεις. Εδω είμαστε ολοι Einstein, που μονο εμεις ξερουμε και οι αλλοι ειναι ασχετα προβατα. Για τον Έλληνα δεν υπάρχει διαφορετική γνώμη. Αν του αρέσει το Χ σημαινει πως ειναι το καλυτερο πράγμα στο συμπαν και σε οσους δεν αρεσει ειναι στρουθοκαμηλοι και προβατα. Γιατι ζουμε σε μια χώρα που σε μολις 2000 χρονια πήγε απο "λικνο του πολιτισμου" σε καρκίνωμα της δυσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...