Προς το περιεχόμενο

Ολόκληρη η πρώτη παρτίδα των Snapdragon 845 στη Samsung για τα Galaxy S9 και S9+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακά τα ψέματα, αν σε νοιάζει η φωτογραφία ο κινέζικος ανταγωνισμός δε σε καλύπτει. Αν, πάλι, δεν είναι η πρώτη σου προτεραιότητα, μία χαρά τη βγάζεις με οποιοδήποτε κινητό, σήμερα. Αλλά όχι, πεταμένα λεφτά για ένα καλό κινητό δεν τα λες. Ξέρω κόσμο που στο ίδιο διάστημα που εγώ έχω το S6 (500€) έχει πάρει δύο και τρία φθηνά κινητά των 250-300€. Ποιος έχει ξοδέψει περισσότερα;

 

Εχω φιλο που αλλαξε 4 κινεζικα τον 100-150ε ευρω σε ενα χρονο, εχει δωσει τα ιδια με μενα και δεν εχει κινητο, ενω εγω εχω την ασφαλεια οτι μπορω να το μεταπουλησα κανουμε, ειμαστε προβατα εμεις...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω φιλο που αλλαξε 4 κινεζικα τον 100-150ε ευρω σε ενα χρονο, εχει δωσει τα ιδια με μενα και δεν εχει κινητο, ενω εγω εχω την ασφαλεια οτι μπορω να το μεταπουλησα κανουμε, ειμαστε προβατα εμεις...  

 

Εγω έκανα την ερώτησή μου στην προηγούμενη σελίδα φίλε μου και φυσικά εξαφανιστηκαν. Δεν αξιζει καν να ασχολούμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποιοι νομίζετε πως ειστε διανοιες και εμεις οι ηλιθιοι, θα κανω την ερώτηση που κανενας δεν μου έχει απαντήσει μεχρι τώρα.

 

Ας πάρουμε για παράδειγμα το Note 8. Το Note 8 εχει την καλύτερη καμερα της αγοράς (εφ΄οσον το Pixel 2 δεν εχει βγει ακόμα), την καλύτερη οθονη της αγοράς και είναι (προσωπική γνώμη αυτη) η πιο όμορφη συσκευη της αγοράς. Ρωτάω λοιπόν εσάς τους έξυπνους που δεν ειστε πρόβατα.

 

Μπορείτε να μου βρειτε συσκευη με την οθονη, την καμερα και το design της Samsung στα 400-500 ή οσα εσεις θεωρείτε σωστη τιμή; Γιατι νομίζετε οτι μπορουμε να βρουμε αυτά που θελουμε στα 400 αλλά πάμε και δίνουμε 700 ευρω παραπάνω έτσι χωρίς λόγο. Αντε λοιπόν, περιμένω. Προτείνετέ μου ενα κινητό με την οθονη, την καμερα και το design της Samsung στα 400-500 Ευρώ και θα χαρίσω το Note 8 μου για να το πάρω. 

 

Οσο για το σχόλιο με τα λεφτα υπάρχουν... Ναι υπάρχουν. Δουλευω σαν σκύλος 10 ώρες την μέρα, περνάω την μισή χρονιά μου στο εξωτερικό για να μπορώ να αγοράζω οτι γουστάρω. Αυτό που νομίζετε οτι θα σας δώσουμε και λογαριασμό τι θα κάνουμε τα λεφτά μας με ξεπερνα. Επειδή λοιπόν πήγατε (οπως παντα) την κουβεντα εκει και μας λετε και πρόβατα απο πάνω θα το πάω και εγω εκει.

 

Αράξτε στην μιζερη δουλίτσα σας με τα 300 Ευρώ, βγείτε βόλτα 1 φορά την εβδομάδα, αγοράστε τηλέφωνα με 200 ευρω επειδη αν δώσετε παραπάνω δεν θα έχετε να φάτε και αδειάστε μας την γωνιά. Αποκτήσαμε αγά στην καμπούρα μας με τον κάθε τυχάρπαστο εδω μεσα

 

ΥΓ. Και επειδη ειστε και ασχετοι σας ενημερώνω πως τα κινητά εξω δεν τα αγοράζει κανεις μετρητα. Εγω για το Note 8 έδωσα 79 Λίρες Αγγλίας οταν ανανέωσα το συμβόλαιό μου με την Three

κλάσε μας τα αρχίδια με της λίρες σου λέρα που θα μας πεις και για 300 εύρω μισθό έγινες μάγκας τώρα με της λίρες με δώσεις το πληρώνεις πεινασμένε μην το βγάζεις για μόστρα μέχρι να το ξεχρεώσεις
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η ναυαρχίδα τιμολογειται 600-700 φτάνει. Δεν αξίζει να δίνεις για κινητό πάνω από 250-300 βαριά (για να μην πω είναι πολλά κι αυτά). Με τόσα και λιγότερα παίρνεις ένα Κινέζικο με SD SoC. Κινέζικα μπορεί να είναι, έχουν όμως αυθεντικά χαρακτηριστικά inside. Όπως λέμε intel inside. Όταν μπορείς να πάρεις ναυαρχίδα με τα μισά λεφτά από άλλη εταιρία, γιατί να πάρεις Samsung; Για την τιμολογιακή πολιτική της; Τα ίδια ισχύουν και για apple με τα 25 ευρώ σε 48 δόσεις...για γέλια.

 

Δεκτο το οτι αμα εχει δρακο επανω το soc ειναι σεβαστο και οτι μπορει να σε καλυψει στην καθημερινοτητα σου. Που ειναι ομως ολα τα υπολοιτα τα οποια κανουν ενα κινητο ξεχωριστο και πραγματι αλλαζουν την εμπειρια χρησης που θα εχεις

 

Καλη καμερα με τα κινεζικα δεν θα εχεις

Καλη οθονη ουτε

Αδιαβροχο ουτε καν

design ουτε καν

smooth δεν το λες με τιποτα

Μεταπολιτική αξια? ουτε καν, ξερεις οτι θα σκασεις 200ε και σε ενα χρονο θα ειναι για πεταμα.. 

 

Εχει και αλλα τα οποια προανεφερε ο φιλος ποιο πανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες 1-2 σοβαρούς λόγους αν έχεις και άσε τις αερολογιες. Σε τι δεν φτάνουν; Στα benchmarks; Αυτα είναι για παιδιά. Να πληρώσω αλλά 300 επειδή βγάζει λίγο καλύτερες φωτό; Κλάιν. Η επειδή έχει τη στάμπα samsung; Άλλος λόγος δεν υπάρχει. Με SoC 650 και πάνω (για να μην πω από 625) η εμπειρία χρήσης είναι η ίδια. Το σημερινό software δεν βάζει κάτω το hardware, το αντίθετο συμβαίνει. Έχεις παίξει ποτέ με 650/652/653 ; Οτιδήποτε παραπάνω απλά δεν φαίνεται στον χρήστη.

Να σε διορθώσω αν επιτρέπεται στο ότι δεν φαίνεται στον χρήστη. Είχα φτιάξει ένα μικρό προγραμματάκι σε unity και κολούσε το σύμπαν σε ένα low και σε ένα mid ranged κινητό. Όταν το φορτώσαμε στο samsung edge έπαιζαν τα γραφικά σαν να ήταν στο laptop μου που του έκανα debugging (ένας hd 4400 i5 ).

Τώρα αν το SoC του edge το έχει και άλλο κινητό -300 ευρώ πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτο το οτι αμα εχει δρακο επανω το soc ειναι σεβαστο και οτι μπορει να σε καλυψει στην καθημερινοτητα σου. Που ειναι ομως ολα τα υπολοιτα τα οποια κανουν ενα κινητο ξεχωριστο και πραγματι αλλαζουν την εμπειρια χρησης που θα εχεις

 

Καλη καμερα με τα κινεζικα δεν θα εχεις

Καλη οθονη ουτε

Αδιαβροχο ουτε καν

design ουτε καν

smooth δεν το λες με τιποτα

Μεταπολιτική αξια? ουτε καν, ξερεις οτι θα σκασεις 200ε και σε ενα χρονο θα ειναι για πεταμα.. 

 

Εχει και αλλα τα οποια προανεφερε ο φιλος ποιο πανω. 

Καμια σχεση με την πραγματικοτητα αυτα που γραφεις. Μονο στην καμερα  Και στην αδιαβροχοποιηση εχεις δικιο.

 

Οθονη δεν θα εχεις? Αγορασα περυσι τον δεκεμβριο ενα redmi pro με 175 ευρω. Amoled οθονη εχει που ειναι χειροτερη μονο απ τις super amoled της samsung.. θεωρητικα γιατι αν τα δεις διπλα διπλα δεν καταλαβαινεις διαφορα. Εννοειται οτι εχει καλυτερη οθονη απο οποιαδηποτε lcd που εχουν τα περισσοτερα τηλεφωνα ακομα και σε πολυ υψηλοτερες τιμες.

 

Design επισης εχεις. Και το redi pro που ανεφερα και το redmi 4 και το mi mix και το mate 8,9,10 και τα p8, p9, p10 πανεμορφα ειναι. Βασικα ολα αυτα που ανεφερα ειναι πιο ομορφα απο οτιδηποτε εχει βγαλει η samsung πριν το s8 και απο οτιδηποτε εχει βγαλει η apple μετα το iphone 5...

 

Smooth δεν ειναι? Αχαχα. Τα ποιο smooth τηλεφωνα ειναι τα apple λογω του (αναπηρου κατα τ αλλα) λογισμικου τους. Στο android τα huawei, xiaomi, 1+ ειναι πιο smooth απο samsung, lg, htc, sony ktl. Κι αυτο φαινεται ευκολα μετα το 1ο εξαμηνο χρησης.

 

Μεταπωλητικη αξια ε? Μαλιστα. Το redmi pro που αγορασα 175 το δινω ευκολα 150 ευρω σημερα. Πως σου φαινεται η μεταπωλητικη του αξια? Θα ειχα χασει λιγοτερα αν ειχα αγορασει samsung, apple, lg ή οτιδηποτε αλλο?

 

Για να τελειωνω με το σεντονι θα πω το εξης.. Οποιος δεν εχει απαιτησεις πολλες απο την καμερα του κινητου του δεν εχει κανενα λογο να τα σκαει για τηλεφωνο. Πλεον με 200 ευρω εχεις μια συσκευη με 3gb ram, 625 ή καλυτερο soc, 3500+ μπαταρια, ομορφη, με αναβαθμισεις για 2-3χρονια, καλογραμμενο UI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κλάσε μας τα αρχίδια με της λίρες σου λέρα που θα μας πεις και για 300 εύρω μισθό έγινες μάγκας τώρα με της λίρες με δώσεις το πληρώνεις πεινασμένε μην το βγάζεις για μόστρα μέχρι να το ξεχρεώσεις

 

 

Σε τι γλώσσα γράφεις; Για να το βάλω στο Google translate να μπορώ να απαντησω

Δεκτο το οτι αμα εχει δρακο επανω το soc ειναι σεβαστο και οτι μπορει να σε καλυψει στην καθημερινοτητα σου. Που ειναι ομως ολα τα υπολοιτα τα οποια κανουν ενα κινητο ξεχωριστο και πραγματι αλλαζουν την εμπειρια χρησης που θα εχεις

 

Καλη καμερα με τα κινεζικα δεν θα εχεις

Καλη οθονη ουτε

Αδιαβροχο ουτε καν

design ουτε καν

smooth δεν το λες με τιποτα

Μεταπολιτική αξια? ουτε καν, ξερεις οτι θα σκασεις 200ε και σε ενα χρονο θα ειναι για πεταμα.. 

 

Εχει και αλλα τα οποια προανεφερε ο φιλος ποιο πανω. 

 

Δεν είναι θέμα καθημερινότητας. Έχω και ένα Xiaomi Redmi Note 4X και σε θέματα browsing κτλ είναι άψογο και δεν έχει κανένα θέμα. Αλλα εγώ προσωπικά πήγα στην Samsung για 2 πράγματα. Την κάμερα και την οθόνη. Δεν με απασχολεί αν πάνω γράψει Samsung η τα τηλέφωνα του μητσακλα. Μπορώ σε άλλη συσκευή να τα βρω; Αν ναι ευχαρίστως να την αγοράσω. Μέχρι τότε θα αγοράζω Samsung. Απλά πράγματα είναι ρε παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια σχεση με την πραγματικοτητα αυτα που γραφεις. Μονο στην καμερα Και στην αδιαβροχοποιηση εχεις δικιο.

 

Οθονη δεν θα εχεις? Αγορασα περυσι τον δεκεμβριο ενα redmi pro με 175 ευρω. Amoled οθονη εχει που ειναι χειροτερη μονο απ τις super amoled της samsung.. θεωρητικα γιατι αν τα δεις διπλα διπλα δεν καταλαβαινεις διαφορα. Εννοειται οτι εχει καλυτερη οθονη απο οποιαδηποτε lcd που εχουν τα περισσοτερα τηλεφωνα ακομα και σε πολυ υψηλοτερες τιμες.

 

Design επισης εχεις. Και το redi pro που ανεφερα και το redmi 4 και το mi mix και το mate 8,9,10 και τα p8, p9, p10 πανεμορφα ειναι. Βασικα ολα αυτα που ανεφερα ειναι πιο ομορφα απο οτιδηποτε εχει βγαλει η samsung πριν το s8 και απο οτιδηποτε εχει βγαλει η apple μετα το iphone 5...

 

Smooth δεν ειναι? Αχαχα. Τα ποιο smooth τηλεφωνα ειναι τα apple λογω του (αναπηρου κατα τ αλλα) λογισμικου τους. Στο android τα huawei, xiaomi, 1+ ειναι πιο smooth απο samsung, lg, htc, sony ktl. Κι αυτο φαινεται ευκολα μετα το 1ο εξαμηνο χρησης.

 

Μεταπωλητικη αξια ε? Μαλιστα. Το redmi pro που αγορασα 175 το δινω ευκολα 150 ευρω σημερα. Πως σου φαινεται η μεταπωλητικη του αξια? Θα ειχα χασει λιγοτερα αν ειχα αγορασει samsung, apple, lg ή οτιδηποτε αλλο?

 

Για να τελειωνω με το σεντονι θα πω το εξης.. Οποιος δεν εχει απαιτησεις πολλες απο την καμερα του κινητου του δεν εχει κανενα λογο να τα σκαει για τηλεφωνο. Πλεον με 200 ευρω εχεις μια συσκευη με 3gb ram, 625 ή καλυτερο soc, 3500+ μπαταρια, ομορφη, με αναβαθμισεις για 2-3χρονια, καλογραμμενο UI.

Οταν λεω καλά κινητά ενοειτε οτι τα huawei p10, + και mate σειρα ειναι μεσα, ενοειτε το Oneplus5 (το έχω τωρα) ειναι μεσα η το xiaomi mi 6, μην προσπαθείς να βάλεις κινητά αξίας 5,6,7 κατοσραρικα στην κατηγορία κινέζικα. Οτι νάνε λες απο εκεί και πέρα, δεν έχω κάτι άλλο να πω, βαλε δίπλα δίπλα το red mi note 4 και ενα high end και παίξε τις διάφορες. Καλό βράδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η samsung κάνει κάτι πολύ έξυπνο.

Επειδή ξέρει πως οι αμερικανοί υποστηρίζουν τα δικά τους προϊόντα περισσότερο , στην αμερικάνική αγορά χρησιμοποιεί qualcomm για αυτό το λόγο. όχι γιατι το exynos είναι λιγότερο ικανό, το αντίθετο μάλιστα. Σιγά μη χρειάζεται ολόκληρη samsung, την qualcomm για τους επεξεργαστές. Καθάρα marketing κίνηση , αλλά στην Ευρασία δεν τη νοιάζει , και έτσι βάζει το άλλο κορυφαίο soc. Άσε που στιγμιάιως αποκλείει από την αγορά εταιρείες που δεν μπορούν να σχεδιάσουν και να παράξουν δικά τους soc και βασίζονται σε επεξεργαστές τρίτων.

βλέπε όλους τους άλλους κατασκευαστές κινητών android ,πλην  της huawei που δεν έχει ανάγκη κανέναν . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας νοιαζει? Ετσι κι αλλιως η Ευρωπη τρωει το σκατο με τους Exynos.

 

Καλυτερα κιολας.

 

Απολαμβανω να βλεπω hyped ασχετους, να αγοραζουν samsung κ μετα απο 4-5 μηνες να τα πουλανε, γιατι ειναι για σκουπιδια, αν εξαιρεσεις την εμφανιση και τις καμερες.

Αυτοι που τα κρατανε, ή δεν ειναι users ή ντρεπονται να παραδεχτουν την αποτυχια της αγορας τους.

 

Οι καταναλωτες android, που γνωριζουν, πανε σε ναυαρχιδες με HiSilicon κ SD 650, 820, 821 (του χρονου 835) που ακομα κρατανε υπεροχα και δεν εχουν σχεδον καμια διαφορα.

Παντα με ελαχιστο bloatware, απλα χρησιμα χαρακτηριστικα και κανονικες τιμες (huawei, blackberry, htc, one+ κ Motorola)

Οι υπολοιποι, τα σκανε για αερα.

 

Καλο βραδυ κ καλες αγορες

Να σε ενημερώσω ότι στα benchmarks το αμερικάνικο S7 έχει σκορ γύρω στις 120,000 και το δικό μου με τον exynos έχει 135,000 τι θες να πεις...; μάλλον πρέπει να το ψάξεις παραπάνω το θέμα δεν είναι όπως τα λες το chip της samsung απλά δεν προλαβαίνει να κατασκευάσει μόνη της όλα τα τσιπάκια για ευρώπη ασία και αμερική και να είναι μέσα στα χρονικά πλαίσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάστορα με τα samsung που έχεις για εικόνισμα, πρέπει να είσαι πολύ μικρός και πωρωμένος για να λες αρλούμπες του στυλ δεν μπορούμε να τα αγοράσουμε κτλ. Δεν θα σου πω πως θα μπορούσα να αγόραζα ένα τέτοιο κάθε μήνα πέρα απ' όλα τα υπόλοιπα έξοδα που αν ήξερες πόσα είναι θα έκλαιγες, αλλά θα σου πω πως είναι θέμα επιλογής, εσύ έχεις επιλέξει να σπαταλάς το μισθούλη σου στα samsung όσο και να στο τιμολογήσει η εταιρία. Samsung κι άγιος ισχυρός. Σε 48 δόσεις. Στην Ελλάδα δε, επειδή προσβλέπουν σε έσοδα και από την κάθε κυριούλα/κυριούλη το προσφέρουν και σε πολλές δόσεις...άπειρες!

Βάζω στοίχημα πως με το μόνο που θα ασχολείσαι στο κινητό είναι να σερφάρεις και να τραβάς φωτογραφίες, άλλες λειτουργίες δεν θα ξέρεις καν πως έχει ούτε θα έχεις χρησιμοποιήσει και ποτέ όπως και το 90%+ των χρηστών παγκοσμίως που έχουν τέτοια κινητά. 

Είναι όπως τα θηριώδη τζιπ που βλέπεις Ψυχικό/Κολονάκι που όταν βλέπουν λακουβίτσα μπροστά οι οδηγοί τους, πατούν φρένο να περάσουν σιγά σιγά και απαλά.

Να δει και το γκομενάκι ε τι ωραίες φωτογραφίες τραβάει, να δείξεις κοινωνικό status αφήνοντάς το στο τραπέζι σε κοινή θέα μπας και τη ρίξεις γιατί πλέον δεν μπορείς να κυκλοφορείς και με μια κανονική compact φωτογραφική που στο 99% των περιπτώσεων τραβάς καλύτερα από οποιοδήποτε samsung.

Να πεις πως δεν χαλάνε κιόλας...εδώ γελάμε, το ίδιο ποσοστό βλαβών έχουν με όλα τα υπόλοιπα για να μην πω και παραπάνω.

Για τα μπαμ των ναυαρχίδων πρόσφατα ούτε λόγος, φταίει η τάδε εταιρία δεν ήταν δικό μας, εσύ φταις που την προτίμησες πριν κάνεις τεστ για να προλάβεις να πουλήσεις. Δεν πειράζει, το μοναστήρι να είναι καλά, λεφτά υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πάει να έχει και τον SnapDragon 855 εγώ και να μου χαρίζανε Samsung κινητό, πάλι δεν θα το ήθελα.

 

Πήρα "ναυρχίδα" S6 edge+ και αποδείχθηκε το πιο άχρηστο κινητό. Τα πιο πεταμένα λεφτά. Μόνος όποιος δεν γνωρίζει πάει και αγοράζει Samsung

Οσο θα υπάρχει ανταγωνισμός, θα υπάρχουν και αντιπαραθέσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεω καλά κινητά ενοειτε οτι τα huawei p10, + και mate σειρα ειναι μεσα, ενοειτε το Oneplus5 (το έχω τωρα) ειναι μεσα η το xiaomi mi 6, μην προσπαθείς να βάλεις κινητά αξίας 5,6,7 κατοσραρικα στην κατηγορία κινέζικα. Οτι νάνε λες απο εκεί και πέρα, δεν έχω κάτι άλλο να πω, βαλε δίπλα δίπλα το red mi note 4 και ενα high end και παίξε τις διάφορες. Καλό βράδυ!

Οτι εγραψες στα κατεριψα ενα ενα και δεν εχεις καν τα αντερα να το παραδεχτεις οτι ειχες λαθος. Αντι αυτου συνεχιζεις τις μπουρδες για να καλυψεις τις προηγουμενες που δεν καλυπτονται.

 

Λοιπον... τα mi6, mate, 1+5 κτλ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΑ. Ειτε σου αρεσει ειτε οχι. Δεν θα ξεχασουμε και τα αυτονοητα για να περασει το δικο σας. Τι ειναι δηλαδη? Ρωσικα? Κινεζικα ειναι. ΚΙΝΕΖΙΚΑ. Αν εσυ εισαι βλαχοκαγκουροελληνας και δεν σου αρεσει σαν "ορος" ή το συνδεεις με κατι αρνητικο ειναι προβλημα σου. Ξεπερασε το.

 

Οπως και το redmi pro που εγραψα νωριτερα οπως και το redmi note 4 το οποιο εσυ εγραψες διοτι νομιζες οτι ειναι το ιδιο με το redmi pro που εγραψα εγω. Και μαλιστα εγραψες red mi note 4. ΑΧχαχαχα. Προφανως εισαι ασχετος με τα τηλεφωνα αφου δεν ξερεις ουτε ποιο ειναι το redmi pro ουτε ποιο ειναι το redmi note 4 ουτε πως γραφονται. Αλλα βεβαια πιστευτεις οτι μπορεις να τα κρινεις. Αχαχα. 

 

Επισης αυτο που λες για 5,6,7 κατοσταρικα απο που προκυπτει? Απ το μυαλο σου? mi6 370e, 1+5 400e κτλ. Αυτα τα 5,6,7 που γραφεις που τα βρηκες? Να προσεχεις απο που ψωνιζεις.

 

Και λεω οτι να ναι ε? Ενω δεν ξερεις ουτε τα μοντελα ουτε τις τιμες.. και μου λες να τα βαλω και διπλα διπλα. ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ. Τις διαφορες τις ξερω καλα. Τα περισσοτερα high end εχουν καλυτερη καμερα απο τηλεφωνα των 200e και τα samsung εχουν και καλυτερες οθονες. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.

 

υ.γ. και υπαρχει κι αλλη μια διαφορα υπερ του redmi note 4 μιας και το ανεφερες. Περιπου διπλασια μπαταρια απο τις ναυαρχιδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι εγραψες στα κατεριψα ενα ενα και δεν εχεις καν τα αντερα να το παραδεχτεις οτι ειχες λαθος. Αντι αυτου συνεχιζεις τις μπουρδες για να καλυψεις τις προηγουμενες που δεν καλυπτονται.

 

Λοιπον... τα mi6, mate, 1+5 κτλ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΑ. Ειτε σου αρεσει ειτε οχι. Δεν θα ξεχασουμε και τα αυτονοητα για να περασει το δικο σας. Τι ειναι δηλαδη? Ρωσικα? Κινεζικα ειναι. ΚΙΝΕΖΙΚΑ. Αν εσυ εισαι βλαχοκαγκουροελληνας και δεν σου αρεσει σαν "ορος" ή το συνδεεις με κατι αρνητικο ειναι προβλημα σου. Ξεπερασε το.

 

Οπως και το redmi pro που εγραψα νωριτερα οπως και το redmi note 4 το οποιο εσυ εγραψες διοτι νομιζες οτι ειναι το ιδιο με το redmi pro που εγραψα εγω. Και μαλιστα εγραψες red mi note 4. ΑΧχαχαχα. Προφανως εισαι ασχετος με τα τηλεφωνα αφου δεν ξερεις ουτε ποιο ειναι το redmi pro ουτε ποιο ειναι το redmi note 4 ουτε πως γραφονται. Αλλα βεβαια πιστευτεις οτι μπορεις να τα κρινεις. Αχαχα. 

 

Επισης αυτο που λες για 5,6,7 κατοσταρικα απο που προκυπτει? Απ το μυαλο σου? mi6 370e, 1+5 400e κτλ. Αυτα τα 5,6,7 που γραφεις που τα βρηκες? Να προσεχεις απο που ψωνιζεις.

 

Και λεω οτι να ναι ε? Ενω δεν ξερεις ουτε τα μοντελα ουτε τις τιμες.. και μου λες να τα βαλω και διπλα διπλα. ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ. Τις διαφορες τις ξερω καλα. Τα περισσοτερα high end εχουν καλυτερη καμερα απο τηλεφωνα των 200e και τα samsung εχουν και καλυτερες οθονες. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.

 

υ.γ. και υπαρχει κι αλλη μια διαφορα υπερ του redmi note 4 μιας και το ανεφερες. Περιπου διπλασια μπαταρια απο τις ναυαρχιδες...

Γράφει το παλικάρι ότι εχει το 1+5 και εσύ συνεχίζεις να του γραφεις οτι ειναι ΚΙΝΕΖΙΚΟ? Τοσο πολύ σου εθιξαν τα κινέζικα? Ηρεμίστε λίγο μερικοί εδω μέσα, το θεμα μας ειναι ο SNAPDRAGON.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...