Προς το περιεχόμενο

Ολόκληρη η πρώτη παρτίδα των Snapdragon 845 στη Samsung για τα Galaxy S9 και S9+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα το galaxy s6 edge+ μου έβγαλε ένα σωρό προβλήματα, κάποια από την πρώτη ημέρα, κάποια μέσα στους πρώτους έξι μήνες. Το άστείο είναι ότι το πήγαινα στο πανάθλιο support της samsung τους έδειχνα το πρόβλημα μπροστά στα μάτια τους και μου έλεγαν 'το διαγνωστικό δεν βγάζει τίποτα' και φυσικά δεν έκαναν το παραμικρό....

 

Μετά έμαθα από παλικάρι που δούλευε μέσα στη Samsung (όχι πλέον) ότι τους εκπαιδεύουνε πως να αντικρούουν και να 'διώχνουν' όσους εμφανίζονται με χαλασμένη/προβληματική συσκευή που ζητάνε επισκευή μέσα στην εγγύηση. Όσο δούλευε το παιδί αυτό στην Samsung, ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ ΣΤΟΧΟΣ τους να ελαχιστοποιήσουν τις δωρεάν επισκευές (με διάφορες στρατηγικές). Γινόταν και συνεχώς training πάνω σε αυτό, όπου παρουσιάζανε τα best cases (είτε από ηχογραφήσεις τηλεφωνικών κλήσεων είτε με άλλο τρόπο) όπου ο πελάτης ζήταγε επισκευή/αντικατάσταση και προβάλανε τον τρόπο με τον οποίο ο υπάλληλος της Samsung αντέκρουσε τον χρήστη του κινητου, έτσι ώστε να μάθουν και οι υπόλοιποι πως να το κάνουν. Τέτοια training και meeting ήταν συνεχόμενα, π.χ. μια φορά κάθε βδομάδα, κάθε δεύτερη εβδομάδα.

 

Προσωπικά δεν γνωρίζω άλλη εταιρία πέρα από την Samsung που να έχει τέτοια πολιτική service. Τη θεωρώ σιχαμερή και άθλια και το όλο σκηνικό μεγάλο νταβατζιλικι από την πλευρά της Samsung.

αυτα που λες δεν υπαρχουν .. το ειχα το ειχε και η δικια μου φανταστικο κινητο ..μονο η μπαταρια δεν ηταν σουπερ σε σχεση με s7 kai s8 ..τα προβληματα υπηρχαν στο μυαλο σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια χαρα κινητα ειναι κ sammy k iphone..πρωην κατοχος..απο samsung omnia κ ιphonε 4 k mετα..αλλα τωρα μονο huawei mate σειρα...το 10 το καλο  ερχεται...τωρα για τα κινεζικα που μας ζαλισανε τα ουμπαλα...αλλο δε εχω χρηματα να παρω ακριβο κινητο...κ αλλο να πω τη κοτσανα μου...εδω φτασαμε να λενε για τα λαπτοπ mac apple k λαπτοπ με win 10 οτι το μακ ειναι πολλη καλυτερο σε τι ρε παλικαρε..συγρινεις ενα mac air με τιμη 2000 ε κ ena laptop dell πχ των 300ε βαλε ενα dell των 2000 ε κ τοτε κανε συγκριση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να χαλάτε σε Samsung και αλλες ναυαρχίδες τα λεφτά σας, δεν πάτε να κάνετε κανένα ιδιαίτερο Νεοελληνικής γλώσσας; Μας βγάλατε τα μάτια εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος ένας κάνει επίδειξη πλούτου εδώ μέσα, είναι χειρότερος από αυτόν.

 

 

Υ.Γ για ένα τηλέφωνο, παίρνετε σβάρνα και βγάζετε γνωμάτευση για το ποιόν του καθενός και την οικονομική του κατάσταση.ξεκολατε, σε λίγο θα βάζετε και μανάδες στην κουβέντα

 

Για πες μου που ακριβώς;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κλάσε μας τα αρχίδια με της λίρες σου λέρα που θα μας πεις και για 300 εύρω μισθό έγινες μάγκας τώρα με της λίρες με δώσεις το πληρώνεις πεινασμένε μην το βγάζεις για μόστρα μέχρι να το ξεχρεώσεις

 

είναι όντως πρόκληση να γράφουν εδώ μέσα για ανθρώπους που βγάζουν 300 ευρώ και επομένως δεν μπορούν να αγοράσουν το S8 ή το iphone 7 ή 8. Και είναι πολύ σωστό πρώτα να το ξεχρεώσεις το τούμπανο κινητό με τις 148 δόσεις και μετά να κάνεις τον φραγκάτο , αλλοιώς είσαι τζάμπα μάγκας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας νοιαζει? Ετσι κι αλλιως η Ευρωπη τρωει το σκατο με τους Exynos.

 

Καλυτερα κιολας.

 

Απολαμβανω να βλεπω hyped ασχετους, να αγοραζουν samsung κ μετα απο 4-5 μηνες να τα πουλανε, γιατι ειναι για σκουπιδια, αν εξαιρεσεις την εμφανιση και τις καμερες.

Αυτοι που τα κρατανε, ή δεν ειναι users ή ντρεπονται να παραδεχτουν την αποτυχια της αγορας τους.

 

Οι καταναλωτες android, που γνωριζουν, πανε σε ναυαρχιδες με HiSilicon κ SD 650, 820, 821 (του χρονου 835) που ακομα κρατανε υπεροχα και δεν εχουν σχεδον καμια διαφορα.

Παντα με ελαχιστο bloatware, απλα χρησιμα χαρακτηριστικα και κανονικες τιμες (huawei, blackberry, htc, one+ κ Motorola)

Οι υπολοιποι, τα σκανε για αερα.

 

Καλο βραδυ κ καλες αγορες

Οι καταναλωτες android πανε χαλαρα σε exynos αμα θελουν διοτι δεν εχει καμια απολυτως διαφορα απο τον snapdragon 835 καμια ομως.

 

Ο λογος που η samsung δεν εχει αποκλειστικα exynos σε ολα τα galaxy ειναι απλα επειδη δεν μπορει να καλυψει την ζητηση .

 

Και ο λογος που ειναι ακριβος ιδιες οι επιδοσεις μεταξυ των δυο επεξαργαστων ειναι καθαρα θεμα marketing.Τεχνολογικα η samsung ειναι ανωτερη απο την qualcomm κατα την γνωμη μου καθως και πιο παλια που ευγεναν αντιστοιχα δυο εκδοσεις η εκδοση με τον exynos επεδιδε καλλυτερα και ταχυτερα σε ολα τα tests.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@exor: Μακάρι να ήταν στο μυαλό μου.. όλα τα προβλήματα - 11 ή 12 στο σύνολο τους - είναι πραγματικά και μπορώ να στα δείξω άμεσα. Π.χ. η κάμερα κάνει αυτό: 

 

 

ο θόρυβος που ακούς είναι από τον optical image stabilizer (OIS) που τα έχει φτύσει. Αν προσέξεις στην αρχή κιόλας η κάμερα τρεμοπαίζει για λίγο και η εικόνα κουνιέται κάπως μέχρι να σταθεροποιηθεί. Άλλες φορές διαρκεί για ένα δευτερόλεπτο, άλλες φορές για δέκα δευτερόλεπτα. Το θέμα όμως είναι πως όλες οι φωτογραφίες ή τα βίντεο που χρειάζονται OIS βγαίνουν χάλια και παραμορφωμένα... 

 

Με μια απλή αναζήτηση στο google βλέπεις ότι ίδιο πρόβλημα το έχουν και άλλοι και είναι αρκετά γνωστό και διαδεδομένο πρόβλημα. Και πας στην Samsung, το δείχνεις μπροστά τους, και σου λένε ιστορίες για αγρίους... Για κινητό που έχεις πληρώσει 800+ευρώ

 

 

αυτα που λες δεν υπαρχουν .. το ειχα το ειχε και η δικια μου φανταστικο κινητο ..μονο η μπαταρια δεν ηταν σουπερ σε σχεση με s7 kai s8 ..τα προβληματα υπηρχαν στο μυαλο σου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WOW μολις δικαιολογησες οσα εγραψα. Ξανα λοιπον γιατι εμφανέστατα ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ την ελληνικη γλώσσα.

 

Το Note 8 ειναι ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, η πιο ομορφη συσκευη. Η αποψή μου δεν ειναι universal truth ειναι η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. 

Ok, αλλα και παλι, συνεχιζει να μην ειναι ομορφο το note 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι γλώσσα γράφεις; Για να το βάλω στο Google translate να μπορώ να απαντησω

 

Δεν είναι θέμα καθημερινότητας. Έχω και ένα Xiaomi Redmi Note 4X και σε θέματα browsing κτλ είναι άψογο και δεν έχει κανένα θέμα. Αλλα εγώ προσωπικά πήγα στην Samsung για 2 πράγματα. Την κάμερα και την οθόνη. Δεν με απασχολεί αν πάνω γράψει Samsung η τα τηλέφωνα του μητσακλα. Μπορώ σε άλλη συσκευή να τα βρω; Αν ναι ευχαρίστως να την αγοράσω. Μέχρι τότε θα αγοράζω Samsung. Απλά πράγματα είναι ρε παιδια

ο Κάρολος της Αγγλίας δεν μπορεί να καταλάβει την λαϊκή διάλεκτο είναι πολύ μορφωμένος τώρα για αυτά έφυγε από τι στάνη που δούλευε στη Σιάτιστα πήγε Αγγλία να γλύψει αγγλικό παπάρι και τώρα είναι μάγκας διότι μπορεί και αγοράζει κινητό 1k λέρα εε λέρα

Ok, αλλα και παλι, συνεχιζει να μην ειναι ομορφο το note 8

nahh μια χαρά όμορφο είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης BorrowedTime είπε:
Σε τι γλώσσα γράφεις; Για να το βάλω στο Google translate να μπορώ να απαντησω
 
Δεν είναι θέμα καθημερινότητας. Έχω και ένα Xiaomi Redmi Note 4X και σε θέματα browsing κτλ είναι άψογο και δεν έχει κανένα θέμα. Αλλα εγώ προσωπικά πήγα στην Samsung για 2 πράγματα. Την κάμερα και την οθόνη. Δεν με απασχολεί αν πάνω γράψει Samsung η τα τηλέφωνα του μητσακλα. Μπορώ σε άλλη συσκευή να τα βρω; Αν ναι ευχαρίστως να την αγοράσω. Μέχρι τότε θα αγοράζω Samsung. Απλά πράγματα είναι ρε παιδια
ο Κάρολος της Αγγλίας δεν μπορεί να καταλάβει την λαϊκή διάλεκτο είναι πολύ μορφωμένος τώρα για αυτά έφυγε από τι στάνη που δούλευε στη Σιάτιστα πήγε Αγγλία να γλύψει αγγλικό παπάρι και τώρα είναι μάγκας διότι μπορεί και αγοράζει κινητό 1k λέρα εε λέρα
Ο χρήστης Radiatedsoul είπε:
Ok, αλλα και παλι, συνεχιζει να μην ειναι ομορφο το note 8
nahh μια χαρά όμορφο είναι

 


Που βρισκεται η Σιατιστα;;????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω οτι παει στα 7nm και αυτο ειναι πολυ θετικο για τις θερμοκρασιες που παραγουν τα smartphone πλεον.

 

Τωρα για την Samsung δεν θα πω πολλα οταν εχει δειξει οτι παιζει μπαλα παντου σε οποιαδηποτε συσκευη, αλλα θα μεινω στο οτι

 

η παραγωγη στα τσιπ της ειναι πολυ μπροστα, βλεπε DDR4 με το b-die της και οτι κατασκευαζε πριν καποια χρονια τον επεξεργαστη

 

του Iphone, οχι σχεδιασμος αλλα κατασκευη.

 

Τωρα για τις οθονες ειναι αλλου....

 

Για το VS που εχετε ειναι ακυρο γιατι ακομα και οι καμερες Sony ειναι , απλα το λειτουργικο της Apple κανει παπαδες και της Google οχι.

 

Snapdragon δεν προκειται να δουμε σε S σειρα εδω μιας και ειναι για το Αμερικανικο κοινο, οπως και οι Sony καμερες.

 

Ευρωπη παιζει με τον Exynos και με την δικια της καμερα  Isocell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...