Προς το περιεχόμενο
Η Caseking πουλάει “διαλεγμένους” Intel Core i7-8700K με ασημένιο heatspreader που φτάνουν τα 5,2GHz

voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Αμερική γίνεται καιρό αυτό από την silicon lottery (?). Αλλά τους δίνουν κανα 50άρι παραπάνω περίπου, μέχρι εκεί. Για ένα 50άρι παραπάνω, έναν binned τσιπάκι, που του έχει γίνει και delid αλλά έχει ΚΑΙ εγγύηση, άντε να πεις αξίζει. 

Αυτοί από το caseking μάλλον ψάχνουν για μ@#$ες.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Ειμαι Gamer θέλω 1.1 fps περισσότερο στα 5.2 ghz μιας και τα 4.8 stable δεν είναι αρκετά και ειμαι πρόθυμος να δώσω 400 επιπλέον για αυτά. Είμαι professional και λέω ας δώσω 900 εύρο για 5.2 ghz αντί

Kαπως ετσι βγαζαμε λεφτα στο lineage 2 , καναμε weapons +16 και τα πουλαγαμε     Σοβαρα τωρα , απευθύνεται σε καθαρα overclockers ή σε enthusiasts ? Προσωπικα ισως και να εδινα μεχρι 50 ευρω εξτρα γ

Non Xtreme delided intel inside... Και να σου πώ κάτι; Οι γερμανοι είναι έξυπνοι.Βρήκαν άλλον έναν τρόπο να βγάλουν λεφτά. Εμείς τί κάνουμε;Αν ήμασταν μάγκες να το χαμε κάνει πρώτοι. Λεφτά έξω υπά

Στην Αμερική γίνεται καιρό αυτό από την silicon lottery (?). Αλλά τους δίνουν κανα 50άρι παραπάνω περίπου, μέχρι εκεί. Για ένα 50άρι παραπάνω, έναν binned τσιπάκι, που του έχει γίνει και delid αλλά έχει ΚΑΙ εγγύηση, άντε να πεις αξίζει. 

Αυτοί από το caseking μάλλον ψάχνουν για μ@#$ες.

Πως έχεις εγγύηση αν κάνεις delid ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μεγάλη η ταρίφα ... για μλκς ψάχνουν.

Μπα, απλά κάποιοι έχουν μανία με τους αριθμούς στα benchmarks ( και αρκετά χρήμματα για ξόδεμα προφανώς ) και το εκμεταλεύονται.

Θα πάρει κάποιος τούτον στα 5,2 ghz, θα πάρει και μία μητρική apex της Asus, ram στα 4000+ και μία 1080ti kingpin και θα έχει το προνόμιο να φιγουράει το όνομα του πρώτο στα firestrike, timespy και συναφή.

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Η Ελλαδα ειναι ασυγκριτα μικροτερη αγορα απο της Γερμανιας με πολυ χαλια εξυπηρετηση απο τα μαγαζια. Ασε που δεν θα αγοραζε κανενας απο το εξωτερικο απο Ελλαδα.

Όταν κάτι είναι καλό πουλάει φίλε μου και ας είναι και από την Ζιμπάμπουε...Π.Χ ατμοποιητες ηλεκτρονικών ταιγαρων ελληνικοί ειναι πανακριβοι και φεύγουν αβέρτα εξωτερικό.

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Προτιμώ να το κάνω μόνος μου . Αλλιώς θε αγόραζα έτοιμο PC από το πλαίσιο . Η μαγεία είναι στο να το φτιάχνεις .

Που θα έβρισκες το ασημένιο heatspreader?

Επίσης θα έπρεπε να αγοράσεις καμιά εκατοστάρια 8700K ώστε να δεις ποιος κάνει το καλύτερο OC.

Μια χαρά είναι οι τιμές τους για αυτά που προσφέρουν.

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σιγά τα αυγά ρε παιδιά...Έχω δει 2600k πάνω σε καλή μητρική κ custom υδρόψυξη να δίνει σε auto ρύθμιση ...5,8 ghz stable

448.jpg

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

η τιμή του είναι όσο του 1800  (ανάλογα την χώρα) έχει λιγότερους πυρήνες αλλά μεγαλύτερο ρολόι ανα πυρήνα...

Προτιμώ να περιμένω τους ryzen v2 που θα έχουν καλύτερο OC (και λογικά θα ρίξουν λιγάκι και τις τιμές) .

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.