Προς το περιεχόμενο

Η Caseking πουλάει “διαλεγμένους” Intel Core i7-8700K με ασημένιο heatspreader που φτάνουν τα 5,2GHz


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που θα έβρισκες το ασημένιο heatspreader?

Επίσης θα έπρεπε να αγοράσεις καμιά εκατοστάρια 8700K ώστε να δεις ποιος κάνει το καλύτερο OC.

Μια χαρά είναι οι τιμές τους για αυτά που προσφέρουν.

 

Μια χαρα για wanna be overclockers, σε αυτο συμφωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Που θα έβρισκες το ασημένιο heatspreader?

Επίσης θα έπρεπε να αγοράσεις καμιά εκατοστάρια 8700K ώστε να δεις ποιος κάνει το καλύτερο OC.

Μια χαρά είναι οι τιμές τους για αυτά που προσφέρουν.

Το μαγαζί αυτό πουλάει και 8700Κ non binned αλλά και κανονικούς υπολογιστές, αρα χασούρα από τις μπανάνες δεν έχει. ;)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW συγνωμη αλλα τα links του αρθρου μπηκε ο ts να τα δει;

Γιατι αν τα εβλεπε μαλλον δεν θα εριχνε τοσες τυμπανοκρουσιες!!!!

Καλα χρυσα τα Intel αλλα μην βγαζουμε και ματι, βεβαια ειναι γνωστο οτι σχεδον κανεις δεν μπαινει στον κοπο να μπει στο στα original links.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα έβρισκες το ασημένιο heatspreader?

Επίσης θα έπρεπε να αγοράσεις καμιά εκατοστάρια 8700K ώστε να δεις ποιος κάνει το καλύτερο OC.

Μια χαρά είναι οι τιμές τους για αυτά που προσφέρουν.

καλά δεν κάνει και τεράστια διαφορά αυτό βασικά..

 

Αλλά αν τόσο πολύ ήθελες απλά αγοράζεις ασήμι κάνεις ένα καλούπι με ψιλή άμμο χρησιμοποιώντας  το κανονικό lid

 

λιώνεις το ασήμι το ρίχνεις στο καλούπι και το τελικό αποτέλεσμα το λιμάρεις λίγο στην επιφάνεια  και είσαι κομπλέ

 

https://www.youtube.com/watch?v=phipphYQZs4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν από τους Ivy Bridge ακόμα κράζανε την Intel ότι η πάστα που βάζει κάτω από το lid ήταν της πλάκας και κάτι τύποι (δείτε στο Youtube) έκαναν delidding και αλλαγή πάστας με άμεση μείωση θερμοκρασίας η Intel ευλογούσε τα γένια της λέγοντας πως χρησιμοποιεί "κορυφαία" υλικά. Ας πουν τώρα ότι όλοι αυτοί οι τύποι είχαν άδικο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τα αυγά ρε παιδιά...Έχω δει 2600k πάνω σε καλή μητρική κ custom υδρόψυξη να δίνει σε auto ρύθμιση ...5,8 ghz stable

Τον 2600Κ τον είχα πάει μέχρι 5Ghz με αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τα αυγά ρε παιδιά...Έχω δει 2600k πάνω σε καλή μητρική κ custom υδρόψυξη να δίνει σε auto ρύθμιση ...5,8 ghz stable

​Και εγώ εχω δεί τον Bill Gates να παίζει κλαρίνο σε πανηγύρι στην Λάρισα.

 

​Το ανώτερο που είχα φτάσει με τον 2600Κ και την εξαιρετική (για τοτε) Αsus P8 PRO ήταν 5.2 GHz με διπλό waterblock και core στο 1,5V (δηλαδή στα όρια του ψησίματος) και αυτό ισα για να ποστάρω. Stable έτρεχε στα 5 ghz με 1,4v core και είχα και από τα καλά κομμάτια γιατί άλλων αρχιζε τα BSOD κοντά στα 5ghz. Τα Ghz που είπες τα έπιαναν τύποι με υγρό άζωτο και ασφαλώς όχι "stable" και (εδώ κυριολεκτικά γέλασα) "auto"  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απλη ερωτηση. ΓΙΑΤΙ !?

​Γιατί υπάρχουν τυπάκια με φράγκα που θέλουν να το παίζουν 1337 overclockers, αλλά με το φαγητό σερβιρισμένο στο πιάτο και έτοιμο. Όπως ένας θείος μου που πήγαινε δήθεν για ψάρεμα, άραζε ολη μερα στα ουζερί με τους φίλους του, και πριν γυρίσει σπίτι έπαιρνε ψάρια από την αγορά για να τα παρουσιασει ως τρόπαια της ικανότητας του στην οικογένεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​Γιατί υπάρχουν τυπάκια με φράγκα που θέλουν να το παίζουν 1337 overclockers, αλλά με το φαγητό σερβιρισμένο στο πιάτο και έτοιμο. Όπως ένας θείος μου που πήγαινε δήθεν για ψάρεμα, άραζε ολη μερα στα ουζερί με τους φίλους του, και πριν γυρίσει σπίτι έπαιρνε ψάρια από την αγορά για να τα παρουσιασει ως τρόπαια της ικανότητας του στην οικογένεια

 

Έτσι την βρίσκει. Τα έχει και τα πετάει όπου γουστάρει. Εσύ γιατί αγχώνεσαι για τα λεφτά του; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...