Προς το περιεχόμενο

Τεχνίτες Αθήνα


μπιπ μπιπ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί κανονικά τα 75 που έδωσα έπρεπε να ήταν με απόδειξη.Όχι να δώσω 100 ευρώ για μια επισκευή.Αυτοί είναι έξυπνοι σου λένε 40-50 ευρώ είναι λογική τιμή για μια εργασία.Αν θες και απόδειξη δώσε άλλα 20.Ημερομίσθιο 300 ευρώ βγάζουν και στην εφορία φαίνεται 0.

 

Με λίγα λόγια σου ζήτησε αν κατάλαβα καλά 93 με απόδειξη και 75 χωρίς, και εσύ επέλεξες να δώσεις 75 χωρίς, σωστά? Δική σου επιλογή ήταν, όχι δική του. Εκτός βέβαια αν τον κατηγορείς που σου έδωσε την επιλογή να πληρώσεις 75, και δεν σου είπε από την αρχή 93 ακατέβατα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι, η μόνη τιμή που άκουσε(σύμφωνα με την περιγραφή), ήταν τα 75.

 

Έστω, τον κατηγορεί επειδή όταν τον ρώτησε τι χρωστάει της είπε σκέτο 75, ενώ θα μπορούσε να της πει 75 χωρίς και 93 με?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι καταλαβαίνω και γι αυτό στο μήνυμα που της απευθύνομαι την συμβουλεύω να συζητάει τις τιμές πρίν γίνει η δουλειά, ώστε αν διαφωνεί να κοιτάει αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι καταλαβαίνω και γι αυτό στο μήνυμα που της απευθύνομαι την συμβουλεύω να συζητάει τις τιμές πρίν γίνει η δουλειά, ώστε αν διαφωνεί να κοιτάει αλλού.

 

Δεν είναι πάντα τόσο απλό αυτό, ειδικά στις λευκές ηλεκτρικές συσκευές. Το μόνο που μπορείς να συζητήσεις από πριν είναι το κόστος της διάγνωσης, το οποίο το έκανε, από ότι γράφει στο πρώτο post της ζήτησαν 20+ΦΠΑ. Το κόστος της επισκευής θα μπορούσε να το συζητήσει μόνο μετά τη διάγνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μα μετά τη διάγνωση(κι αφού την πλήρωνε) έπρεπε να ανακοινωθεί η τιμή της επισκευής για να συζητηθεί πρίν επισκευαστεί, εδώ αφού το έφτιαξε της είπε 75.

Αν ήταν βλάβη που το κόστος της ήταν οσο καινούργιου πλυντηρίου, πώς θα είχε την επιλογή να το πετάξει για να πάρει καινούργιο; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μα μετά τη διάγνωση(κι αφού την πλήρωνε) έπρεπε να ανακοινωθεί η τιμή της επισκευής για να συζητηθεί πρίν επισκευαστεί, εδώ αφού το έφτιαξε της είπε 75.

Αν ήταν βλάβη που το κόστος της ήταν οσο καινούργιου πλυντηρίου, πώς θα είχε την επιλογή να το πετάξει για να πάρει καινούργιο; :huh:

 

Αν έγινε έτσι, τότε φταίει κυρίως η ts που δεν ρώτησε κόστος πριν προχωρήσει στην επισκευή. Εκτός και αν τον ρώτησε και αυτός αρνήθηκε να της πει πριν τελειώσει, που από όσα έγραψε δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. 

 

Εδώ που τα λέμε πάντως, από τη στιγμή που ζήτησε 20+ μόνο και μόνο για να πάει να το δει, δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο που ζήτησε αμοιβή 50+ μαζί με την επισκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μετά από επικοινωνία μου με τον δουλευταρα έμαθα ότι τα 10 ευρώ έξτρα χρέωση κακως τα πλήρωσα και με ρώτησαν ποιος ήταν ο υδραυλικός ώστε να επικοινωνήσουν μαζί του .φυσικά μετά από ένα χρόνο έχω χάσει την κάρτα του και αυτοί ταχα δε βρίσκουν τον αριθμό μου στη βάση δεδομενων τους ώστε να εντοπισουν την καταχώρηση .

Οπότε αν σας ζητήσουν έξτρα λεφτά γιατί ήρθαν μέσω του σάιτ αυτού μην τα δώσετε.εμενα για μια ακομη φορά με έπιασε κότσο.(ήταν και καλά εξειδικευμενος στα πλυντήρια brandt).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μην ασχολείστε με τέτοια site γιατί οι επαγγελματίες εκεί μέσα κατά 99% είναι ότι να ναι και ζητάνε βλακείες (έχω πάει σε πελάτες και μου είπαν αρκετά άτομα έμειναν δυσαρεστημένοι λόγω του ότι οι περισσότεροι δεν ήξεραν την δουλειά η ζήτησαν παραπάνω χρήματα και διάφορα άλλα)

 

Να προτιμάτε άτομα που ξέρουν γνωστοί σας η τους έχουν κάνει δουλειές και ξέρουν ότι κάνουν καλή δουλειά και είναι γνώστες του αντικειμένου.

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Να μην ασχολείστε με τέτοια site γιατί οι επαγγελματίες εκεί μέσα κατά 99% είναι ότι να ναι και ζητάνε βλακείες (έχω πάει σε πελάτες και μου είπαν αρκετά άτομα έμειναν δυσαρεστημένοι λόγω του ότι οι περισσότεροι δεν ήξεραν την δουλειά η ζήτησαν παραπάνω χρήματα και διάφορα άλλα)

Να προτιμάτε άτομα που ξέρουν γνωστοί σας η τους έχουν κάνει δουλειές και ξέρουν ότι κάνουν καλή δουλειά και είναι γνώστες του αντικειμένου.

Και απο οτι διαβαζω και απο τα σχολια να επιλεγεται τεχνικους απο εδω μεσα.Ειναι πολυ πιο φτηνοι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, μπιπ μπιπ είπε

Μετά από επικοινωνία μου με τον δουλευταρα έμαθα ότι τα 10 ευρώ έξτρα χρέωση κακως τα πλήρωσα και με ρώτησαν ποιος ήταν ο υδραυλικός ώστε να επικοινωνήσουν μαζί του .φυσικά μετά από ένα χρόνο έχω χάσει την κάρτα του και αυτοί ταχα δε βρίσκουν τον αριθμό μου στη βάση δεδομενων τους ώστε να εντοπισουν την καταχώρηση .

Οπότε αν σας ζητήσουν έξτρα λεφτά γιατί ήρθαν μέσω του σάιτ αυτού μην τα δώσετε.εμενα για μια ακομη φορά με έπιασε κότσο.(ήταν και καλά εξειδικευμενος στα πλυντήρια brandt).

Απορία... γιατί περίμενες ένα χρόνο για να ρωτήσεις στον δουλευταρά αν καλώς ή κακώς πλήρωσες τα 10€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Να μην ασχολείστε με τέτοια site γιατί οι επαγγελματίες εκεί μέσα κατά 99% είναι ότι να ναι και ζητάνε βλακείες (έχω πάει σε πελάτες και μου είπαν αρκετά άτομα έμειναν δυσαρεστημένοι λόγω του ότι οι περισσότεροι δεν ήξεραν την δουλειά η ζήτησαν παραπάνω χρήματα και διάφορα άλλα)

Να προτιμάτε άτομα που ξέρουν γνωστοί σας η τους έχουν κάνει δουλειές και ξέρουν ότι κάνουν καλή δουλειά και είναι γνώστες του αντικειμένου.

Όπως ακριβώς τα λέει ο Στέλιος.Μία φορά κάλεσα και εγώ και όταν ήρθε ενώ άλλα είχαμε συμφωνήσει άλλα ζητούσε με λίγα λόγια ένας απαράδεκτος, αυθάδης και προκλητικός τύπος που ο Θεός να τον κάνει μάστορα.

Μακριά από τέτοια σάιτ στα οποία μαζεύουν κάθε καρυδιάς καρύδι εκτός από συνεπείς μαστόρους.

Στις 17/10/2017 στις 8:33 ΜΜ, sargio01 είπε

Έτσι καταλαβαίνω και γι αυτό στο μήνυμα που της απευθύνομαι την συμβουλεύω να συζητάει τις τιμές πρίν γίνει η δουλειά, ώστε αν διαφωνεί να κοιτάει αλλού.

Σου δίνουν την ευκαιρία να συζητήσεις με το μάστορα που θα έρθει;;;;

Όχι βέβαια ζητάς κάποιον δεν μιλάς με τον ίδιο με το κέντρο που συνήθως είναι κάποια άσχετη τηλεφωνήτρια άλλα σου λέει άλλα καταλαβαίνεις και άλλα σου ζητάει ο μάστορας όταν έρθει και μιλήσεις μαζί του.Δεν υπάρχει τηλέφωνο να μιλήσεις μαζί του επίτηδες για να πάρουν αυτοί τα ποσοστά τους.Έτσι λειτουργεί το σύστημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σκεφτείτε κάτι απλό 

Αν είχαν δουλειές και ήταν σωστοί επαγγελματίες θα κάθονταν να ασχοληθούν με site ώστε να τους δινει πελάτες και δουλειές;; Ο σωστός επαγγελματίας ποτέ δεν μένει από δουλειά,επειδή οι πελάτες του τον συστήνουν και αλλού και έτσι δημιουργείται ένας κύκλος με καλό όνομα και πάντα έχεις δουλειά......😉

Αν είσαι λαμόγιο,απατεωνακος η άσχετος χρειάζεσαι βοήθεια επειδή συνέχεια θα ξεμενεις από πελάτες.. .. 😎

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ένας γνωστός μου έψαχνε τεχνίτη από το σαιτ αυτό και του είπα να μην το κάνει γιατί υπάρχει προμήθεια. Και λέει τι λες καλέ τόσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει,μάλλον σε έκλεψαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Όπως ακριβώς τα λέει ο Στέλιος.Μία φορά κάλεσα και εγώ και όταν ήρθε ενώ άλλα είχαμε συμφωνήσει άλλα ζητούσε με λίγα λόγια ένας απαράδεκτος, αυθάδης και προκλητικός τύπος που ο Θεός να τον κάνει μάστορα.

Μακριά από τέτοια σάιτ στα οποία μαζεύουν κάθε καρυδιάς καρύδι εκτός από συνεπείς μαστόρους.

Σου δίνουν την ευκαιρία να συζητήσεις με το μάστορα που θα έρθει;;;;

Όχι βέβαια ζητάς κάποιον δεν μιλάς με τον ίδιο με το κέντρο που συνήθως είναι κάποια άσχετη τηλεφωνήτρια άλλα σου λέει άλλα καταλαβαίνεις και άλλα σου ζητάει ο μάστορας όταν έρθει και μιλήσεις μαζί του.Δεν υπάρχει τηλέφωνο να μιλήσεις μαζί του επίτηδες για να πάρουν αυτοί τα ποσοστά τους.Έτσι λειτουργεί το σύστημα.

Όταν πρωτοάνοιξε το texnitesonline.gr είχα πάει και έκανα εγγραφή(την  είχα δει καινοτόμος :p). Ο πελάτης έμπαινε στο site, άνοιγε "υπόθεση" περιγράφοντας το τι ήθελε να γίνει και μπαίναμε μετά οι αντίστοιχοι επαγγελματίες που ενδιαφερόμασταν και κάναμε τις προσφορές μας. Αφού ο πελάτης επέλεγε την προσφορά που ήθελε, έκλεινε ραντεβού μέσω ιδιωτικής συζήτησης.

Στα ραντεβού γινόταν η αυτοψία, να το πω έτσι, συζητώντας την οριστικοποίηση της τιμής.

Το site κέρδιζε απο τις αρχικές εγγραφές των επαγγελματιών(300€, κάπου στο 2000-2005) και τις διαφημίσεις.

Επεξ/σία από sargio01
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...