Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ali link 1

ali link 2

 

Θα υπάρχει το +15ε άραγε αν παραγγείλω κάποιο από τα 2?

50 παραγγελίες απο Αliexpress φέτος από3-30€,δεν έχω πληρώσει ποτέ τίποτα σε τελωνείο κτλ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρο-πράγματα μέχρι 5€ έχω πάρει και εγώ αρκετά.

Απλά είπα μήπως λόγο βάρους, τιμής και όλων αυτών που διαβάζω παίζει τίποτα..

Έχεις πληρώσει ποτέ τίποτα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα.

Κι εγώ το ίδιο.Το τελευταίο που παρέλαβα ήταν ένα πιστόλι κόλλας σιλικόνης μαζί με 30 ράβδους σιλικόνης που δε το λες και μικρό το πακέτο,δεν πλήρωσα τίποτα και παρέλαβα σε χρόνο ρεκορ,8 μέρες με china post registered.θα έλεγα λοιπόν να μη δίνεις και πολύ σημασία σε αυτά που γράφονται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εγώ θέλω να αγοράσω από aliexpress ενα LG V10. κόστους 110. .. και ερωτώ θα φάω το κανονικό τελωνείο όπου θα μου βγει περίπου 150 συνολικά ή θα το κοστολογησουν όσο γουστάρουν, με αποτέλεσμα και ο φόρος κλπ να πάει στο Θεό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εγώ θέλω να αγοράσω από aliexpress ενα LG V10. κόστους 110. .. και ερωτώ θα φάω το κανονικό τελωνείο όπου θα μου βγει περίπου 150 συνολικά ή θα το κοστολογησουν όσο γουστάρουν, με αποτέλεσμα και ο φόρος κλπ να πάει στο Θεό?

Θα το κοστολογησουν όσο θελουν κ θα πληρώσεις τα ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

@SnAk3 τελικά τι εξέλιξη είχε το θέμα σου; αν και κάνω την ερώτηση κάπως καθυστερημένα ,θα με ενδιέφερε να μάθω γτ θέλω να παραγγείλω από το ίδιο σαιτ από Ισπανία 

Στις 17/10/2017 στις 2:02 ΠΜ, dexterios είπε

Ναι αν σταλεί από ΕΕ δεν έχεις καμία χρέωση.

Σιγουρέψου όμως ότι το στέλνουν όντως από χώρα της ΕΕ.

Οι μικροί Κινέζοι πωλητές καμιά φορά σου λένε από ΕΕ αλλά τελικά στέλνουν από Κίνα ή Χονγκ Κόνγκ και τρέχεις μετά να το μαζέψεις :)

Πως γίνεται να σιγουρευτουμε πως θα το στείλουν όντως από χωρα της εε;;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/28/2017 στις 10:08 ΜΜ, pW είπε

ρε παιδιά διαφωτιστε με και εμένα!! δηλαδή απο οτι έχω καταλάβει δεν κάνουμε παραγγελία απο aliexpress πλέον? https://www.aliexpress.com/item/SDM630Modbus-V2-multi-function-power-analyser-1p2w-3p3w-3p4w-modbus-pulse-output-port-RS485-PV-solar/32755125115.html?spm=2114.10010108.1000014.3.3e1ac2aej3nmeJ&traffic_analysisId=recommend_3035_null_null_null&scm=1007.13338.80892.000000000000000&pvid=50eb7ca1-0855-4a96-8ffe-9064a99d93f1&tpp=1

το παρκάτω πραματάκι λέει

θα έρθει? ή έχουμε το τελωνείο στο τσεπάκι?
 
εαν έχει κάποιος γνώση ας μας πει..
 
ευχαριστωωω

Θα σου ερθει , το θεμα ειναι οτι αν ο κινεζος εβαλε στην αποδειξη την πραγματικη τιμη θα πληρωσεις δασμους αν εβαλε κατω απο 20€ παιζει και να τα γλυτωσεις!

Εγω κανω πολλες αγορες απο ali στις ακριβες παντα μιλαω στον κινεζο να βαλει ψευτικη τιμη κατω απο 20 ευρω για να μην εχουμε extra λεφτα για πεταμα.

Και δεν εχω πληρωσει δασμους ποτε, παρα μονο μια φορα ενα 3€

Επεξ/σία από Live in chaos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε αυτο με τις χωρες εχει σχεση..

Φιλος πηρε ενα tv box που θα ερχοτανε απο Ολλανδια αλλα περασε κανονικοτατα τελωνειο κ τον χρεωσανε!

Πηρε στο τελωνειο κ ειπε γιατι με χρεωνετε αφου ερχεται απο χωρα της Ε.Ε κ δν εβγαλε ποτε ακρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Ουτε αυτο με τις χωρες εχει σχεση..

Φιλος πηρε ενα tv box που θα ερχοτανε απο Ολλανδια αλλα περασε κανονικοτατα τελωνειο κ τον χρεωσανε!

Πηρε στο τελωνειο κ ειπε γιατι με χρεωνετε αφου ερχεται απο χωρα της Ε.Ε κ δν εβγαλε ποτε ακρη..

Κακώς τους άφησε 

 

Έπρεπε να κάνει φασαρίες και να μην πληρώσει τίποτα.

 

Εφόσον ήρθε από χώρα της ΕΕ είναι παράνομο αυτό π έκαναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω κ εγω κατι μικροπραματακια αξιας 10-15 ευρω και μου λεει θα ερθουν με Greece via China Post Ordinary Small Packet Plus ..

Προχωραω κανονικα ετσι?Δε ξεπερναω το 20ρικο,οποτε δε θα εχω καπελο σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...