Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην δικιά μου περίπτωση εγώ έκανα την ακύρωση της παραγγελίας Κυριακή 3 Νοεμβρίου και 8 Νοεμβρίου μου επέστρεψαν τα χρήματα κατά 1 ευρώ λιγότερο χωρίς να γνωρίζω τον λόγο. Υποψιάζομαι κάποιος "Τραπεζικός" λόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, BlueBlood7 είπε

Στην δικιά μου περίπτωση εγώ έκανα την ακύρωση της παραγγελίας Κυριακή 3 Νοεμβρίου και 8 Νοεμβρίου μου επέστρεψαν τα χρήματα κατά 1 ευρώ λιγότερο χωρίς να γνωρίζω τον λόγο. Υποψιάζομαι κάποιος "Τραπεζικός" λόγος. 

Λογικά το 1€ Λιγότερο πιθανων να είναι από την μετατροπη νομίσματος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Lakou είπε

Λογικά το 1€ Λιγότερο πιθανων να είναι από την μετατροπη νομίσματος.....

Για την ακρίβεια 1.26 μου επέστρεψε. Η μετατροπή είναι πάνω από 2 ευρώ διαφορά. Κάτι άλλο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bromiaris είπε

Χτες αγόρασα κάτι από το κατάστημα.. ενώ ήρθε μήνυμα ότι όλα καλά, σήμερα διαπίστωσα ότι η παραγγελία έχει κλείσει…

Τώρα θα πρέπει να περιμένω 20 ημέρες για επιστροφή των χρημάτων?

Η επιστροφή γίνετε αυτόματα ή χρειάζεται να κάνω κάτι?

ali1.jpg

ali2.jpg

ali3.jpg

 

Κάτι παίχτηκε με το κουπόνι, έχει τύχει και σε εμένα. Θα γίνει επιστροφή, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Θα φαίνεται η εξέλιξη της επιστροφής χρημάτων στις πληροφορίες της παραγγελίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, zananiro είπε

Κάτι παίχτηκε με το κουπόνι, έχει τύχει και σε εμένα. Θα γίνει επιστροφή, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Θα φαίνεται η εξέλιξη της επιστροφής χρημάτων στις πληροφορίες της παραγγελίας. 

Να κοιτάμε στον λογαριασμό μας στην τράπεζα. Στην δικιά μου περίπτωση στις λεπτομέρειες της παραγγελίας ακόμα επιστρέφονται αλλά εν τέλει επεστράφησαν μείον 1 ευρώ όπως έγραψα πιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Να κοιτάμε στον λογαριασμό μας στην τράπεζα. Στην δικιά μου περίπτωση στις λεπτομέρειες της παραγγελίας ακόμα επιστρέφονται αλλά εν τέλει επεστράφησαν μείον 1 ευρώ όπως έγραψα πιο πριν.

Καλά ναι, εννοείται κοιτάς στο λογαριασμό. Εμένα όταν έδειξε ότι επιστράφηκαν, τα είδα σε λίγες ημέρες και στον λογαριασμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω εδω για να μην ανοιξω καινουριο θεμα. Μου ειπε καποιος οτι αυξηθηκε το μαξιμουμ ποσο για να μην πληρωνεις τελωνειο οταν παραγγελνεις απο χωρες εκτος Ευρωπης απο 22€ σε 45€ ισχυει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NiaUu είπε

Ρωταω εδω για να μην ανοιξω καινουριο θεμα. Μου ειπε καποιος οτι αυξηθηκε το μαξιμουμ ποσο για να μην πληρωνεις τελωνειο οταν παραγγελνεις απο χωρες εκτος Ευρωπης απο 22€ σε 45€ ισχυει? 

Δεν ισχύει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NiaUu είπε

Ρωταω εδω για να μην ανοιξω καινουριο θεμα. Μου ειπε καποιος οτι αυξηθηκε το μαξιμουμ ποσο για να μην πληρωνεις τελωνειο οταν παραγγελνεις απο χωρες εκτος Ευρωπης απο 22€ σε 45€ ισχυει? 

Χαχα μάλλον στο είπε να παρεις το ρίσκο εσυ για να μην την πάτησει αυτιά.... δεν ισχύει φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, NiaUu είπε

Ρωταω εδω για να μην ανοιξω καινουριο θεμα. Μου ειπε καποιος οτι αυξηθηκε το μαξιμουμ ποσο για να μην πληρωνεις τελωνειο οταν παραγγελνεις απο χωρες εκτος Ευρωπης απο 22€ σε 45€ ισχυει? 

Αυτο ισχυε ανεκαθεν απο ιδιωτη προς ιδιωτη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε ένα μήνυμα στην εφαρμογή από κάποιον πωλητή. Πήγα να το ανοίξω και δεν υπήρχε πια. Τι φάση; 

 

Μπαταρίες από Καζακστάν που κάνουν 12 ευρώ λέτε να έχω θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, NiaUu είπε

Ρωταω εδω για να μην ανοιξω καινουριο θεμα. Μου ειπε καποιος οτι αυξηθηκε το μαξιμουμ ποσο για να μην πληρωνεις τελωνειο οταν παραγγελνεις απο χωρες εκτος Ευρωπης απο 22€ σε 45€ ισχυει? 

image.png.ed5e51865edbd2585c3c55e014426d0d.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, logo15 είπε

Μου ήρθε ένα μήνυμα στην εφαρμογή από κάποιον πωλητή. Πήγα να το ανοίξω και δεν υπήρχε πια. Τι φάση; 

Μπαταρίες από Καζακστάν που κάνουν 12 ευρώ λέτε να έχω θέμα; 

Πολυ πιθανον να μην σου ερθουν καν, πολλες φορες εχουν βγει θεματα με μπαταριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Πολυ πιθανον να μην σου ερθουν καν, πολλες φορες εχουν βγει θεματα με μπαταριες.

Ρε συ, εδώ μου ήρθε μπαταρία κουμουτσα 6 κιλά χωρίς θέμα. Ελπίζω να μην συμβεί αυτό. Αλλά και αν συμβεί κάνω refund αμέσως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, logo15 είπε

Ρε συ, εδώ μου ήρθε μπαταρία κουμουτσα 6 κιλά χωρίς θέμα. Ελπίζω να μην συμβεί αυτό. Αλλά και αν συμβεί κάνω refund αμέσως 

Αν σου ηρθε 6 κιλα μπαταρια απο Κινα παιξε λοττο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...