Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Fall Creators Update, η νέα μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nα τονισω οτι επειδη βλεπω αρκετους και ρωτανε αν υπαρχουν νεοτερες εκδοσεις σε καποια προγραμματα, οτι κανοντας το update μεσω του windows assistant program μου εκανε την ωρα της εγκαταστασης και αλλα updates που τα κατεβασε μονο του εκεινη την στιγμη. Δεν εχω τσεκαρει αν υπαρχει ISO που να κατεβαζεις και να εχει ολα τα updates και ισως να μην εχουν δωθει ακομη μεσω του update server οταν πας να τα κανεις μεσω windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις σαν τεχνολογιες; Για να ειναι enabled οι λειτουργιες θα πρεπει να εχεις και h/w που το υποστηριζει.. π.χ 4k and/or HDR monitor ή TV αν αυτο εννοεις.

 

Nα τονισω οτι επειδη βλεπω αρκετους και ρωτανε αν υπαρχουν νεοτερες εκδοσεις σε καποια προγραμματα, οτι κανοντας το update μεσω του windows assistant program μου εκανε την ωρα της εγκαταστασης και αλλα updates που τα κατεβασε μονο του εκεινη την στιγμη. Δεν εχω τσεκαρει αν υπαρχει ISO που να κατεβαζεις και να εχει ολα τα updates και ισως να μην εχουν δωθει ακομη μεσω του update server οταν πας να τα κανεις μεσω windows.

 

Λεω οτι αν εχεις ξεχωριστη καρτα γραφικων αυτη δεν κανει τον υπολογιστη να βγαζει HDR και 4k ασχετα τι υπολοιπο συστημα εχεις αν ειναι AMD η Intel ?

 

Το εγραψα για τον Νεκταριο που ειπε στον αλλον να δωσει το Ryzen και να παει σε Intel και πιστευω οτι το HDR και το 4k εχουν να κανουν με την καρτα οχι με το υπολοιπο συστημα.

 

Τωρα για το iso εγω που εβαζα το 1703 ειχε πολλα update να κανει και ενα απο αυτα αυτο που εχει σωστα Ελληνικα, αν θυμασαι που εβγαζε κορακιστικα κατα την εγκατασταση ενος προγραμματος.

 

Τωρα που εβαλα στου γιου μου το 1709 ειχε μονο τρια μικρα update ενα για τον flash player ενα για το Defender και ενα για τα Windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω οτι αν εχεις ξεχωριστη καρτα γραφικων αυτη δεν κανει τον υπολογιστη να βγαζει HDR και 4k ασχετα τι υπολοιπο συστημα εχεις αν ειναι AMD η Intel ?

 

Το εγραψα για τον Νεκταριο που ειπε στον αλλον να δωσει το Ryzen και να παει σε Intel και πιστευω οτι το HDR και το 4k εχουν να κανουν με την καρτα οχι με το υπολοιπο συστημα.

 

Τωρα για το iso εγω που εβαζα το 1703 ειχε πολλα update να κανει και ενα απο αυτα αυτο που εχει σωστα Ελληνικα, αν θυμασαι που εβγαζε κορακιστικα κατα την εγκατασταση ενος προγραμματος.

 

Τωρα που εβαλα στου γιου μου το 1709 ειχε μονο τρια μικρα update ενα για τον flash player ενα για το Defender και ενα για τα Windows

 

Nαι το καταλαβα μετα κοιταξα μια σελιδα πισω για αυτο το εσβησα το quote.. Bασικα για να μην ειναι greyed out αυτες οι επιλογες φανταζομαι δεν εχει να κανει με την καρτα γραφικων αλλα με το αν εχεις εξοπλισμο που να υποστηριζει τις τεχνολογιες φανταζομαι, π.χ HDR monitor/TV ..

 

Δεν ξερω εμενα δεν βρηκε update παντως κανενα μετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το καταλαβα μετα κοιταξα μια σελιδα πισω για αυτο το εσβησα το quote.. Bασικα για να μην ειναι greyed out αυτες οι επιλογες φανταζομαι δεν εχει να κανει με την καρτα γραφικων αλλα με το αν εχεις εξοπλισμο που να υποστηριζει τις τεχνολογιες φανταζομαι, π.χ HDR monitor/TV ..

 

Δεν ξερω εμενα δεν βρηκε update παντως κανενα μετα!

 

Εκανες καθαρη εγκατασταση η το update που βγηκε εχθες;

 

Το iso που κατεβαζουμε εχει την 16299.15 και με αυτα τα τρια μικρα update που ειπα ποιο πανω παει 16299.19

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες καθαρη εγκατασταση η το update που βγηκε εχθες;

 

Το iso που κατεβαζουμε εχει την 16299.15 και με αυτα τα τρια μικρα update που ειπα ποιο πανω παει 16299.19

 

Update, αλλα κατεβασα και το ISO να το εχω για μελλοντικο clean install αν θελω.. 

Κατευθειαν μου εβγαλε την 16299.19 απο εχθες, τα κατεβασε αμεσως αν το πας μεσω update οπως ειπα την ωρα της εγκαταστασης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update, αλλα κατεβασα και το ISO να το εχω για μελλοντικο clean install αν θελω.. 

Κατευθειαν μου εβγαλε την 16299.19 απο εχθες, τα κατεβασε αμεσως αν το πας μεσω update οπως ειπα την ωρα της εγκαταστασης..

 

Το update εχει την 19 το iso την 15 αλλα οπως σου ειπα μικρο το κακο με τρια μικρα update παει στην 19

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με trollάρει η MS  :lol:

 

Good news! The Windows 10 Creators Update is on its way. Want to be one of the first to get it?

Τελικά πέρασα στο Fall creators με την μέθοδο του Upgrade Assistant, σε Χ99 σύστημα, μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα πέρα από το Paragon HFS+ που με τρόμαξε μια στιγμή γιατί δεν μου έδινε πρόσβαση στους δίσκους με το macOS... τελικά ήθελε χειροκίνητο mount στους δίσκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ryzen έχει πολλά προβλήματα. AMD είναι τι περίμενες να σου δουλεύει σωστά το HDR και το 4Κ?

 

Υπάρχει λύση! Αγγελίες και μεταφορά σε Intel να ησυχάσεις!

Ξερεις ομως στις αγγελίες βλεπω εδω και κανα χρονο δικη σου αγγελία με τιτλο "το υπερτατο μικρο για το 2017" :P να ανανεώνεται απελπισμένα μπας και πουληθεί... και μάντεψε κουβαλαει 6700 οχι ryzen..

επισης εχω inbox σου που μου ζητας ενα mini itx που πουλαγα καποτε με rx480 πανω.... εκτίθεσαι αστο να πάει στα κομμάτια...

Επίσης τι σχεση εχει η cpu με το 4k HDR?!?! Θα ξεχάσουμε και αυτα που ξερουμε..

Gtx 1080 εχω πανω και παλι δε παιζει ρολο το scaling εχει να κανει ξεκαθαρα με το λειτουργικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρουσιάστηκαν προβλήματα κατά την εγκατάσταση ορισμένων ενημερώσεων, αλλά θα δοκιμάσουμε ξανά αργότερα. Εάν εξακολουθεί να εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα και επιθυμείτε να πραγματοποιήσετε αναζήτηση στο web ή να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη για πληροφορίες, ενδεχομένως να σας βοηθήσουν τα εξής:Feature update to Windows 10, version 1709 - Σφάλμα 0x80070005

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες τα πράγματα έχουν ως εξής... Έκανα φορματ πέρασα το ίδιο λογισμικό από το τελευταία έκδοση των Windows 10 κάνω τα απαραίτητα updates μέσω πρώτα των Windows update και μετά μέσω των cd drivers όλα κομπλέ με τα χρώματα. Μετά από μια επανεκκίνηση που μου ζητήθηκε λόγω των updates εμφανίστηκε πάλι τα σκοτεινά χρώματα. Έβαλα το DDU μου έκανε απεγκατασταση την κάρτα γραφικών έβαλα μετά μέσω τις επίσημης σελίδας της AMD τα τελευταία drivers και μέχρι στιγμής όλα καλά με τα χρώματα. Σε περίπτωση που μου γίνουν πάλι σκοτεινα τα χρώματα τι θεωρείτε πως πρέπει να γίνει? Ευχαριστώ πολύ για τις όποιες βοήθειες και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση..

θελω να κατεβασω το ISO να το βαλω σε 6 υπολογιστες με clean install..
στα δικα μου προτιμω Αγγλικα windows (αν και το λαπτοπ ηρθε με Ελληνικα αλλα το γυρισα μετα).
Στα αδελφια μου ομως μονο ελληνικα θα βαλω.
Τι προτεινετε να κανω; κατεβαζω 2 φορες το ISO και στις 2 γλωσσες;

Στο λαπτοπ μου που ειχε αδεια με ελληνικα Windows μπορω να του βαλω κατευθειαν με clean install τα αγγλικα και να ισχυει κανονικα η αδεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις κανένα θέμα με ότι και να επιλέξεις. Πλέον από τον πίνακα ελέγχου επιλέγεις ότι γλώσσα θέλεις για τα μενού.

Επειδή είναι laptop πρόσεξε μόν την έκδοση να είναι η σωστή, bing, home, pro κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...