Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Fall Creators Update, η νέα μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εμένα μέχρι στιγμής χωρίς clean install δεν μου έχει παρουσιάσει θέματα. Αλλά βλέπω εδώ συμβαίνει σε πολλούς, όντως είναι τόσο χάλια?.. είναι τραγικο να θες clean install σε καθε update. Μήπως να μπλοκάρω το update αυτη τη φορα? :P  :P  το νιώθω να είναι η σειρά μου σε περίοδο που έχω δουλειά κιόλας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μάλλον είσαι από τους τυχερούς φίλε μου! :)

 

Όχι, το ότι βλέπεις πχ topics με προβλήματα και σου φαίνεται "πολλά" δεν σημαίνει ότι είναι και πολλά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μέχρι στιγμής χωρίς clean install δεν μου έχει παρουσιάσει θέματα. Αλλά βλέπω εδώ συμβαίνει σε πολλούς, όντως είναι τόσο χάλια?.. είναι τραγικο να θες clean install σε καθε update. Μήπως να μπλοκάρω το update αυτη τη φορα? :P  :P  το νιώθω να είναι η σειρά μου σε περίοδο που έχω δουλειά κιόλας..

Μια φορά μου έτυχε για να είμαι ειλικρινείς. Σου προτείνω να ανάψεις κάνα κεράκι ώστε να μην σου τύχει! 

Όχι, το ότι βλέπεις πχ topics με προβλήματα και σου φαίνεται "πολλά" δεν σημαίνει ότι είναι και πολλά...

Μάλλον έχεις δίκιο σε αυτό φίλε μου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και είναι όλα οκ; Δεν σου κάνει σχεδία;

 

1ο PC :  Windows 7 -> Windows 10 -> ολα τα major updates με αναβαθμιση απο usb χωρις clean install. Απο το 2015 που στηθηκε, λιγες μερες πριν κυκλοφορησουν τα 10, μεχρι τωρα λειτουργουν απροβληματιστα. Μπηκαν τα 7 για να μετατραπουν σε 10 νομιμα.

 

2ο PC, απο το 2011 τα εχει περασει ολα. Απο 7 σε 8, 8.1 10 + ολα τα Upgrades. Χωρις clean install. Οχι γιατι βαριομουν αλλα γιατι απλα δεν υπηρχε λογος

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά μου έτυχε για να είμαι ειλικρινείς. Σου προτείνω να ανάψεις κάνα κεράκι ώστε να μην σου τύχει! 

 

 

άναψα, έβαλα σκόρδα μεσα στο κουτί, λιβάνι να πηγαίνει με το airflow και βλέπουμε πως θα παει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Clean install είχα κάνει μόνο σε ένα dell που είχε έρθει με ubuntu. Τα άλλα πισιά είναι αναβάθμιση από 8αρια οπότε αφού δεν προέκυψε θέμα δεν χρειάστηκε να κάνω ποτέ clean install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί πρόβλημα αντιμετωπίζεις με το scaling;

 

 τα γνωστά, δηλαδή:

 

1) σε διάφορες εφαρμογές (π.χ. adobe acrobat) τα μισά γράμματα είναι μικροσκοπικά, τα άλλα είναι τεράστια 

2) σε κάποιες εφαρμογές (π.χ. scrivener) τα γράμματα είναι θολά

3) μια γενικότερη ανομοιομορφία στα μεγέθη μεταξύ π.χ. μπάρας και μέγεθους γραμματοσειράς....

 

δουλεύω με 27'' οθόνη με ανάλυση 4Κ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Windows Phone πότε; ????????

 

Σε Insider βγήκε από σήμερα κάτι,αλλά δεν προλαβαίνω να δω τι είναι.

Καποιου αγιου ανημερα νομιζω αλλα δεν θυμαμαι ποιου....

Μουτσου...Λουτσου... Γουτσου γουτσου... Κατι τετοιο...

Των αγίων παραθυριών και πλακακίων, σήμερα είναι μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Upgrade από 1703 στην 1709 από τότε που βγήκε ανεπίσημα και δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα, όλα κύλησαν ομαλότατα, για ακόμη μία φορά..Μπήκε και το cumulative update σήμερα και όλα δουλεύουν ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 τα γνωστά, δηλαδή:

 

1) σε διάφορες εφαρμογές (π.χ. adobe acrobat) τα μισά γράμματα είναι μικροσκοπικά, τα άλλα είναι τεράστια 

2) σε κάποιες εφαρμογές (π.χ. scrivener) τα γράμματα είναι θολά

3) μια γενικότερη ανομοιομορφία στα μεγέθη μεταξύ π.χ. μπάρας και μέγεθους γραμματοσειράς....

 

δουλεύω με 27'' οθόνη με ανάλυση 4Κ

 

Ναι δυστυχώς αυτό συμβαίνει στις εφαρμογές που δεν είναι WPF ή UWP.

Στις εφαρμογές WPF/UWP το scaling δουλεύει άψογα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...