Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση παλαιάς πρίζας τηλεφώνου


H2Ogr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας αγαπητό φόρουμ θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω, θα βάλω αυτές τις μέρες ίντερνετ σπίτι μου ωστόσο το σπίτι είναι παλιό και οι γράμμές λίγο διαφορέτικες από τις συνηθισμένες, η μία γραμμή είναι σε κρεβατοκάμαρα και η άλλη σε σαλόνι εκεί θέλουμε να βάλουμε το ρούτερ λόγω ακτινοβολίας κλπ. η πρίζα υπήρχε αλλά δεν ήταν συνδεδεμένη. παρακάτω παραθέτω μερικές φωτογραφίες μήπως βοηθήσετε με το τί παει που, το μπλε και το κόκκινο δοκιμάστηκε και δεν δουλεψε :/

post-278355-0-53860300-1508322874_thumb.jpg

post-278355-0-90877000-1508322969_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φυσικά έχω γραμμή ενεργή , απλά νομίζω πως έχω δοκιμάσει ολους τους συνδυασμους, εκτος αν παιζει ρολο ποιο ειναι δεξια και αριστερα στο κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας αγαπητό φόρουμ θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω, θα βάλω αυτές τις μέρες ίντερνετ σπίτι μου ωστόσο το σπίτι είναι παλιό και οι γράμμές λίγο διαφορέτικες από τις συνηθισμένες, η μία γραμμή είναι σε κρεβατοκάμαρα και η άλλη σε σαλόνι εκεί θέλουμε να βάλουμε το ρούτερ λόγω ακτινοβολίας κλπ. η πρίζα υπήρχε αλλά δεν ήταν συνδεδεμένη. παρακάτω παραθέτω μερικές φωτογραφίες μήπως βοηθήσετε με το τί παει που, το μπλε και το κόκκινο δοκιμάστηκε και δεν δουλεψε :/

μπορει να μην ειναι κατι συνδεδεμενο στην κεντρικη πριζα οποτε να μην φτανει μεχρι αυτην που θες.εκτος αν καπου αλλου σε καποιο αλλο σημειο γινεται η ενωση.αν δεν εχεις voip και μετρησεις με πολυμετρο θα πρεπει να δεις απο 45 volt μεχρι 51 περιπου.και θα πανε στα 2 μεσαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...