Προς το περιεχόμενο

OTE: Ολοκλήρωση πρώτης φάσης επέκτασης με συνολικό δίκτυο οπτικών ινών 43.000 χλμ.


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι φανταστική η αναβάθμιση(not) προχθές που έκανα Skype με τους δικούς μου έπεσε το internet τους και VoIP φυσικά, πήραν τηλ από κινητό τους είπαν γίνονται έργα στην ευρύτερη περιοχή τους... μετά από 4 ώρες επανήλθε και εκεί που συγχρόνιζαν 26 συγχρόνιζαν σε 21... δήλωσαν βλάβη, τους ήρθε το SMS ότι έγινε η επιδιόρθωση και κλείδωσαν στα 20... τους πρότειναν υποβάθμιση σε ADSL να μη πληρώνουν τσάμπα και αρνήθηκαν και ζήτησαν άμεση αποκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγγνώμη για το άκυρο του θέματος αλλά το χειρότερο απ όλα νομίζω είναι πως καθε εταιρεία που σκάβει το δρόμο σε μια λεπτή γραμμή κατά μήκος και μετά απλά πασαλειβει με πίσσα που σε μερικές μέρες έχει φύγει από τη θέση της και βλέπεις σε ένα δρόμο 3-4 παράλληλες γραμμές που ειδικά για τα μηχανάκια είναι κίνδυνος και έχουν γίνει όλη οι δρόμοι έτσι ασχολίαστο.Η τσαπατσουλιά και το πώς θα γλιτώσει ο καθένας λεφτά σε όλο της το μεγαλείο.δρόμους δεν έχουμε κι έρχεται ο κάθε πάροχος και τους κάνεις πιο σκατα απο ποτέ.ευχαριστώ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί τα βάζει το κράτος αυτα;

 

Που είναι η ιδιωτική πρωτοβουλία ΟΕΟ;;;

 

Γι'αυτό δεν υποτίθεται ότι ιδιωτικοποιήσαμε τις τηλεπικοινωνίες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι ετσι οπως τα λες. 

 

 

Αν λεω κατι λαθος ας με διορθωσει καποιος για να τα μαθαινουμε και σωστα.

 

Δεν έχει σημασία τόσο πολύ τα τεχνικά… σαν πρότυπα χονδρικά είναι αυτό που έγραψα… όταν θέλεις να τιμολογήσεις κάτι θα πρέπει να μην υπάρχει μόνο το top δηλαδή μόνο το έως 24 άλλα και ένα κάτω όριο αλλιώς δεν είναι μια ποιοτική υπηρεσία…

 

Σήμερα συγχρονίζει κάποιος στα 6Mbps και να πληρώνει τα ιδία με ένα που έχει συγχρονίσει στα 16Mbps.

 

Αυτή πολιτική μια μόνο κλίμακας έχει οδηγήσει στο να υπάρχει καλώδιο υποδομής που είναι σε χάλια κατάσταση και όσοι συνδρομητές είναι πάνω σε αυτό να έχουν χαμηλής ποιότητας υπηρεσίες.

 

Αν λοιπόν υπάρχει και κάτω θα αναγκαζόντουσαν ή να αναβαθμίσουν την γραμμή ή να έχουν χαμηλότερη χρέωση στον καταναλωτή και δεν θα ήταν αδικημένος ο τελικός πελάτης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί απατεώνες.Στη Λάρισα έχουν αφήσει το κέντρο της πόλης ακάλυπτο και έχουν βάλει vdsl περιφερειακά και κοντά στο AK οπότε πιάνουν μόνο όσους είχαν vdsl από πριν από ΑΚ.

Η λέξη μπουμπούνες είναι λίγη να περιγράψει την κατάσταση.

Εισαι σιγουρος οτι τη Λάρισα την εχει πάρει ο ΟΤΕ;

 

Wind νομίζω ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και γιατί τα βάζει το κράτος αυτα;

 

Που είναι η ιδιωτική πρωτοβουλία ΟΕΟ;;;

 

Γι'αυτό δεν υποτίθεται ότι ιδιωτικοποιήσαμε τις τηλεπικοινωνίες;;;

 

Ποιο κράτος? 

Δεν ειναι τα KV ( καφαο ) αυτα , αλλα τα κεντρα με Κατανεμητες Γραμμων . Μην Μπερδευεστε 

 

Όταν κλικάρεις πάνω δεξιά τις επιλογές για VDSL OTE/Voda/Wind τότε εμφανίζονται και τα KV.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην λέμε τα ιδια για το εως 24 αλλα καλο να λεμε οτι 100% οι ταχύτητες μειώθηκαν σχεδόν σε ολους  δια μαγειας ...οσοι έπιαναν 16=-18 τωρα ειναι στα 12-15 και απο 8-11 σε 5-9 ...

εγω απλα λεω κατέβασε την ταχύτητα να βάλουν ολοι vdsl να ΠΑΡΟΥΜΕ και κατι παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απατεώνες !! μου έδωσαν VDSL και κλείδωνα στην αρχή στα 26, μετά από λίγο στα 19 και μου είπαν να είμαι και ευχαριστημένος !!!τους έκανα καταγγελία , διακοπή συμβολαιου πήγα σε άλλη εταιρεία με ADSL και πιάνω 18,9 Τα σχόλια δικά σας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

να μην λέμε τα ιδια για το εως 24 αλλα καλο να λεμε οτι 100% οι ταχύτητες μειώθηκαν σχεδόν σε ολους  δια μαγειας ...οσοι έπιαναν 16=-18 τωρα ειναι στα 12-15 και απο 8-11 σε 5-9 ...

εγω απλα λεω κατέβασε την ταχύτητα να βάλουν ολοι vdsl να ΠΑΡΟΥΜΕ και κατι παραπάνω

 

Ή απλά αυξήθηκε το crosstalk/παρεμβολές με αποτέλεσμα να μειωθούν οι συγχρονισμοί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θέλετε να μιλήσουμε κ για τον Εβρο ??!!!!

 

Στην Αλεξ/πολη πάντως υπάρχουν καφάο για VDSL εδώ και χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...