Προς το περιεχόμενο

OTE: Ολοκλήρωση πρώτης φάσης επέκτασης με συνολικό δίκτυο οπτικών ινών 43.000 χλμ.


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω τι να πω ρε παδια μενω στο γουδι και μ λενε ακομα δεν εχουμε περασει γραμμες vdsl εδω και 1-2 χρονια τωρα, και τωρα λενε θα περασουν μεχρι 2020 και να πεις το γουδι ειναι κεντρο αθηνα περιπου ...τι να πεις τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως εδω Περιστερι Χρυσουπολη σωθηκα με το VDSL γιατι ειχα με το ζορι 3mbps και αυτο επειδη εβαλα εξωτερικο καλωδιο. Ο πεθερος μου που ειναι στην Cyta εχει 1.5mbps και εγω πλεον εχω 49.998

 

Μου εφερναν υπολογιστη για format και για τα update επρεπε να κατεβαζει ολο το βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη γειτονιά μου, κάτι έφτιαξαν και η ταχύτητα του ίντερνετ επανήλθε στις ταχύτητες που είχα το 2012, γιατί τα τελευταία χρόνια είχε πέσει στο ... 1/3 λόγω νέων συνδέσεων !

 

Μια χαρά σχετικά (για τα ελληνικά δεδομένα που πιθανότατα σε 3 χρόνια να είμαστε αφροκομμουνιστική χώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ποιόν δουλεύετε? Εγώ ακόμη περιμένω την vdsl να φτάσει στην Κυψέλη που..στην Κυψέλη, την 2η πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή στον κόσμο!!!

Και εχουν αγια βαρβαρα φιλε ,και βαλανε και μολις αιγαλεω,χεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ποιόν δουλεύετε? Εγώ ακόμη περιμένω την vdsl να φτάσει στην Κυψέλη που..στην Κυψέλη, την 2η πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή στον κόσμο!!!

Παραλίγο... https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_by_population_density

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δουλευουν? "Χρονια επενδυουν"? Ποια προηγουμενα χρονια ξανακουστηκε κατι για οπτικες ινες? 3.000 καμπινες. Τοσες χρειαζονται για δυο πολεις στην επαρχια τις επομενες 3.000 ποτε θα τις βαλουν για να επωφεληθουν αλλες δυο πολεις το 2020? "χρονο ρεκορ"? Ποιο χρονο ρεκορ? Τι ναρκωτικα παιρνει απορω, εχουν κανει εργα στην πολη μου τα εχουν αφησει μισα, τη μια μερα τα πιανουν τη μια τα αφηνουν εχουν περασει σε δυο τρεις κεντρικους δρομους ισα ισα για να φαινεται οτι κατι κανουν και εδω και 8 μηνες ολο τρυπανε και σκαβουν, ποιο χρονο ρεκορ μας πιπιλαει που ειναι και "υπερηφανος". Στο κεντρο της αθηνας δεν υπαρχει οπτικη ινα ουτε για δειγμα εντωμεταξυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μας δουλευουν? "Χρονια επενδυουν"? Ποια προηγουμενα χρονια ξανακουστηκε κατι για οπτικες ινες?

 

Από το 2010-2011 σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην Πετρούπολη ακόμα πλένουμε πιάτα

O OTE την εχει αναλαβει και εχει βαλει αρκετες καμπινες απ'οσο βλεπω. Πριν κανα μηνα ενας τεχνικος τους κατι ελεγε στον πατερα μου οτι μεχρι τα μεσα του Οκτωβρη θα εχουν τελειωσει διοτι εχουν deadline κτλ.

 

Ωραια ειναι αυτα. Η ρευματοδοτηση απο ΔΕΗ ποτε θα γινει ή οτι αλλο χρειαζεται για ν'ακουσουμε τα αναθεματισμενα ανεμιστηρακια; Καποιες φτιαχτηκαν πριν λιγους μηνες και πηραν αμεσως ρευμα. Καποιες ειναι ετοιμες εδω και δυο χρονια και ακομα περιμενουν. Μπορεις να φαντασετεις σε ποια  κατασταση ανηκω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είναι καλά τα κορόιδα (με εμένα μέσα) που πληρώνουν 23€ για 24αρα και πιάνουν 6 με το ζόρι και διακοπές.

6 πιανεις??? Μη μιλας καθολου, εγω ειμαι στα 4 με 4,5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εδω Περιστερι Χρυσουπολη σωθηκα με το VDSL γιατι ειχα με το ζορι 3mbps και αυτο επειδη εβαλα εξωτερικο καλωδιο. Ο πεθερος μου που ειναι στην Cyta εχει 1.5mbps και εγω πλεον εχω 49.998

 

Μου εφερναν υπολογιστη για format και για τα update επρεπε να κατεβαζει ολο το βραδυ.

μπορεις να δωσεις περισσοτερες λεπτομερειες?Προς τα που το τραβηξες και με ποια διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giphy.gif

 

 

 

 

Care to enlighten us?

Οσο κ να το διαβαζω, εξακολουθει να αναφερεται σε ταχυτητα διασυνδεσης datacenter.

Για διαβασε κ εσυ, μπας κ κανω εγω κατι λαθος.

To Gif είναι χαρακτηρηστικό του τι γίνεται κάθε μέρα στις βλάβες που έρχονται για vdsl!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί τα βάζει το κράτος αυτα;

 

Που είναι η ιδιωτική πρωτοβουλία ΟΕΟ;;;

 

Γι'αυτό δεν υποτίθεται ότι ιδιωτικοποιήσαμε τις τηλεπικοινωνίες;;;

Μόνο ο ΟΤΕ μπορεί να κάνει ενέργειες στο δίκτυο, τόσο τεχνικά όσο και νομικά. Το οποίο είναι ορθό, το πρόβλημα είναι στο ότι είναι και πάροχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εως 24 πληρωνεις.

 

Μην λέμε τα ίδια συνέχεια.

θα μπορουσαν να εχουν μια ενδιάμεση, πχ 10 ή 12 με χαμηλοτερη χρεωση...και να μην πληρώνεις 24αρα για να πιάνεις 6..Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα, μην λέμε συνέχεια τα ίδια

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...