Προς το περιεχόμενο

Philips ξυριστική μηχανή ή trimmer με 19.90 ευρώ


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σιγα που σου εκανε και χαρη λες και στην χαρισε η την πληρωσε απο την τσεπη της η ξινη!

 

εμενα μ εδωσαν και 2τερη μηχανη ξυρισματος χωρις να βαλω καθολου βενζινη και εδωσα μονο το 20αρικο,την αξια της μηχανης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά στα lidl παίζει στην ίδια τιμή αυτή:

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=5059

 

Με ενσωματωμένο trimmer, πλύσιμο στη βρύση, λειτουργία ταυτόχρονα με φόρτιση, και ενδείξεις μπαταρίας και αλλαγής λεπίδων. Και τη συνήθη 3ετή εγγύηση που δίνει το σέρβις του λιντλ.

Αυτη ηξερα και εγω οτι θα βγαλει το lidl.

Εντυπωσεις?

Επισης ανταλλακτικα τι παιρνει ? Του lidl ή καποια αλλα (πχ philips)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα κι εγώ το trimmer 19,90€ χωρίς να βάλω βενζίνη.

Για να σας πουλήσει χωρίς αγορά βενζίνης θα πρέπει να έχει απόθεμα από πώληση Shell V-Power βενζίνης για να αντιστοιχίσει τα 20 λίτρα με την μηχανή στο σύστημα. Στον πρώτο που πήγα δεν μου έδινε γιατί δεν είχε απόθεμα βενζίνης και γιατί μου είπε πως οι μηχανές έφευγαν σαν ζεστά ψωμιά. Θα διαθέσουν λέει 300.000 μηχανές συνολικά. Μου σύστησε ένα άλλο βενζινάδικο εκεί κοντά, πήγα και όντως μου την πούλησαν.
Το Trimmer καλύτερο απ'ότι το περίμενα. Μικρό αλλά αποδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ηξερα και εγω οτι θα βγαλει το lidl.

Εντυπωσεις?

Επισης ανταλλακτικα τι παιρνει ? Του lidl ή καποια αλλα (πχ philips)?

Μην πετάξεις το 20ρικο σου εκεί. Η βρες κάποια άλλη η βάλε τπτ ακόμα και πάρε κάτι άλλο. Την πήρα πέρυσι τέτοια εποχή και τη χρησιμοποίησα μια φορα και εκτός του ότι δεν έκοβε τπτ , μου ερεθιζε και το δερμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

 ξανά διαθέσιμες είδα διαφήμιση 

Spoiler

https://www.coralenergy.gr/για-τον-ιδιώτη/πρόσφατες-ειδήσεις/2018/η-μοναδική-προσφορά-της-philips-έρχεται-και-πάλι-στα-πρατήρια-της-shell/magnet-48x68-phillips-01-1.jpg

 

Αθήνα, 05 Μαρτίου 2018  Από σήμερα, κάθε καταναλωτής που επιλέγει τα πρατήρια καυσίμων Shell για τον ανεφοδιασμό του οχήματός του, έχει τη δυνατότητα να αποκτήσει χρήσιμα προϊόντα προσωπικής περιποίησηςμε την υπογραφή της Philips στην ειδική έκδοση Philipps Shell V-Power Edition.

Συγκεκριμένα, κάθε φορά που οι καταναλωτές ανεφοδιάζουν το όχημά τους με τουλάχιστον 20 λίτρα από τα αγαπημένα καύσιμα Shell V-Power, Shell V-Power Diesel ή Shell V-Power Racing έχουν τη δυνατότητα να αποκτήσουν μία ξυριστική μηχανή ή ένα trimmer με επιπλέον χρέωση μόλις 19,90€.

Μέσω της προσφοράς αυτής, κάθε καταναλωτής που εμπιστεύεται τα καινοτόμα καύσιμα Shell V-Power για την απόδοση και προστασία του οχήματός του, κερδίζει ακόμα περισσότερο αξιοποιώντας την κάρτα Shell SmartClub, χάρη στη συνεργασία με τη Philips και τα χρήσιμα προϊόντα της ειδικά σχεδιασμένα για τη Shell.

Η προσφορά ισχύει σε επιλεγμένα πρατήρια Shell και μέχρι εξάντλησης των αποθεμάτων.

Επισκεφθείτε τώρα ένα πρατήριο Shell και αποκτήστε τα φοβερά προϊόντα περιποίησης Philips!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το trimmer, κανει για γρηγορο "προχειρο" ξυρισμα?

(δεν θελω ξυριστικη).

Καπου ειχα διαβασει για το philips oneblade, πηγα σε Σκλαβενιτη και πηρα με 25 ευρω.

Εκτος του οτι παιρνει εξτρα ανταλλακτικο κεφαλης αργοτερα (εξτρα αναλωσιμο κοστος), αν και πλησιαζει πολυ κοντα στο δερμα, αναλογα την γωνια και την περιοχη, σε αλλα σημεια ξυριζει πιο βαθεια και σε αλλα πιο ρηχα, με αποτελεσμα να πρεπει να ξαναπερνας απο πανω πολλες φορες μεχρι να ειναι ομοιομορφο το αποτελεσμα.

Θελει πολυ χρονο και γεμιζει ο χωρος πολυ ψιλα τριχακια. Δεν ειναι κακη λυση, αλλα δεν με βολευει.

Με αλλο τριμμερ, που δεν φτανει τοσο χαμηλα στο δερμα, ξυριζομαι λιγοτερο βαθεια, αλλα πολυ πιο γρηγορα και ομοιομορφα.

https://www.amazon.co.uk/Wahl-SPL-Multigroomer-Stainless-Steel/dp/B0711TY43F/ref=sr_1_37_s_it?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1521343138&sr=1-37&keywords=hair+trimmer+wahl

Ειναι ακριβο και το ειχα παρει φθηνα σε καποιο black friday.

Εχω δοκιμασει και αλλα 2 τριμμερς, ενα braun και ενα surker, καλα για κουρεμα αλλα κανενα απο τα συγκεκριμενα μοντελα δεν φτανει το συγκεκριμενο wahl.

Απλα δεν κανουν καθολου για ξυρισμα.

Ισως να οφειλεται στο ονομαστικο 0,5μμ παχος.

Το παρον τριμμερ της προσφορας σε τι παχος φτανει?
Το εχει καποιος για ξυρισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ξαναπήρα το τριμμερ (το ειχα πάρει και παλιότερα πάλι με τετοια προσφορά, νεα μοντέλο πίσω βεβαια) χωρίς να βάλω όλη τη βενζίνη που ηθελε λογω μηχανής , αλλά μου την πεδωσαν κανονικά μου ειπαν να μην ανησυχω!
Γενικά είναι πολύ τίμια για τα λεφτά της, ούτως ή άλλως θα έβαζα vpower λόγω τρίτης, και ούτως η άλλως χρειαζόμουν και ψαχνόμουν για μια τέτοια γιατί η παλιά πλέον αποφορτίζεται ταχιστα!! Κατα τα άλλα κόβει αρκετά κοντά και χωρίς το κτενάκι για αυτό που ρώτησε.
Ερώτηση: Έχει ασχοληθεί κανένας να την ανοίξει να αλλάξει μπαταρία?? Είναι εύκολο/τι μπαταρία παίρνει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2017 στις 8:28 ΜΜ, Metaksas είπε

και εγω το ειδα αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποιο ειναι 

59d4d28b1dc52486198b45a4.jpg

edit : τα βρηκα και τα 2

https://www.skroutz.gr/s/11943981/Philips-Series-1000-BT405-16.html

https://www..skroutz.gr/s/8516488/Philips-S1510-04.html  (λαθος)

https://www.skroutz.gr/s/9222593/Philips-S1310-04.html (αυτη ειναι)

https://www.skroutz.gr/s/9222593/Philips-S1310-04.html

Το σωστό λινκ της ξυριστικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κακό με όλες αυτές τις μηχανές τα αναλώσιμα είναι πανάκριβα. Επίσης βλέπω πως τώρα τελευταία η philips σταμάτησε τις ανταλλακτικές κεφαλές και αν βρεις κοστίζουν περισσότερο από τις μηχανές σχεδόν.

Για τις άλλες μάρκες δεν συζητάμε. Απλά τις πετάς.

Και η braun έχει για ορισμένες ανταλλακτικές κεφαλές αλλά είναι ακριβές.

Δεν χαλάνε βέβαια σε 6 μήνες αλλά όσο ναναι θέλουν αλλαγή.

Έχω το προηγούμενο μοντέλο της προσφοράς αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Μείον θεωρώ ότι δεν πλένεται. Έχω παρόμοιο μοντέλο μάλλον με άλλο σύστημα κεφαλών αλλά αδιάβροχο πλενόμενο το οποίο χρησιμοποιούσα για χρόνια. Την βουτάς κάτω από την βρύση και την πλένεις. Ούτε βουρτσάκια ούτε τίποτα. Μετά  αφού είχα χρόνο  άρχισα πάλι με το ξυράφι. 

Τώρα που έπιασα δουλειά και πρέπει να είμαι στην τρίχα θέλω να έχω μία μαζί μου τσέπης. Έχω μία με μπαταρίες της Philips P40. Δεν έχει θέμα αλλά θα 'έπρεπε για καλύτερα να αλλάξω κεφαλές που δεν βρίσκω. Παρήγγειλα από Κίνα στα 3 ευρώ αλλά μάλλον θα είναι μούφα.  Αυτήν την είχα χρόνια όταν δούλευα στην τράπεζα  και με είχε εξυπηρετήσει όταν βιαζόμουν το πρωί κτλ.

Αντίστοιχη τώρα κυκλοφορεί η P203  η Remington R95  και Braun M30 ή M90 όχι με το σύστημα με τις ροδέλες.  Για επώνυμες μιλάμε. Για άλλες μάρκες υπάρχουν ένα σωρό.

Την Remington την απέκλεισα γιατί δεν θέλω να είναι επαναφορτιζόμενη για λόγους εργονομίας. 

Παρήγγειλα από amazon.uk την Braun Μ90 στα 25 ευρώ Δεν ξέρω πόσο ικανοποιημένος θα μείνω από το σύστημα αυτό που χρησιμοποιεί.  Την M30 την βρήκα Ελλάδα στα 32 ευρώ. Η διαφορά με την Μ90  είναι ότι δεν έχει φαβοριτοκόπτη. Η M60 δεν εισάγεται στη χώρα μας. Είναι επαναφορτιζόμενη. Όπως και να έχει πάντως επειδή έχω χρησιμοποιήσει πολλές δεν νομίζω και η πιο ακριβή να φτάνει το ξυράφι.

 

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή δεν βλέπω να ασχολούμαι με την ξυριστική, όποιος τη θέλει με 15 ευρώ, δικιά του. Την άνοιξα, τη φόρτισα και τίποτα άλλο. Στείλτε Π.Μ.

Αθήνα βρίσκομαι.

Υ.Γ.

Δόθηκε

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...