Προς το περιεχόμενο

Philips ξυριστική μηχανή ή trimmer με 19.90 ευρώ


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Doubt είπε

Δεν έχω να προσθέσω σε κάτι σε αυτά που έγραψα ήδη. Αν δεν σε καλύπτουν οι οδηγίες και η κοινή λογική, στείλε ένα ερώτημα στον κατασκευαστή.

Ποια είναι η κοινή λογική; Ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε trimmer χωρίς την χτένα; Σοβαρά το έγραψες τώρα αυτό και το πιστεύεις κιόλας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι

Πιστεύω πως το trimmer του θέματος είναι για ξύρισμα και η ξυριστική για να χτυπάς αυγολέμονο. Κι αν κόψει το αυγολέμονο, θα βγω να κράξω...

 

Πολύ το κούρασα...καλή συνέχεια

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Doubt είπε

Όχι

Πιστεύω πως το trimmer του θέματος είναι για ξύρισμα και η ξυριστική για να χτυπάς αυγολέμονο. Κι αν κόψει το αυγολέμονο, θα βγω να κράξω...

Πολύ το κούρασα...καλή συνέχεια

Το τρίμμερ της προσφοράς είναι ακριβώς αυτό που λέει και η ονομασία του. Τρίμμερ. Κόβει μέχρι κάποια χιλιοστά. Από εκεί και πέρα, χρειάζεται ξυριστική μηχανή και η συγκεκριμένη της προσφοράς, μια χαρά κάνει τη δουλειά της. Και στο λέω εγώ που έχω μούσι κάκτος. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες καλό ξύρισμα και βαθύ πρέπει να αγοράσεις τον συνδυασμό του trimmer και της ξυριστικής ,το πρώτο είναι για να πάρεις τα πολλά γένια και η δεύτερη για τα τελειώματα για να κάνεις όσο ποιο λείο το  δέρμα ,αλλά μην γελιόμαστε κανένα μηχάνημα δεν φτάνει το ξυραφάκι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες καλό ξύρισμα δεν ασχολεισαι καθολου με το θεμα . Για ενα γρηγορο και εφυγες ειναι ok- αυγολέμονο δεν εχω δοκιμασει :P

Επεξ/σία από Damachi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sintalkas είπε

Αν θες καλό ξύρισμα και βαθύ πρέπει να αγοράσεις τον συνδυασμό του trimmer και της ξυριστικής ,το πρώτο είναι για να πάρεις τα πολλά γένια και η δεύτερη για τα τελειώματα για να κάνεις όσο ποιο λείο το  δέρμα ,αλλά μην γελιόμαστε κανένα μηχάνημα δεν φτάνει το ξυραφάκι. 

Αυτό έγραψα ότι έχω κάνει, αλλά φαίνεται ότι κάποιοι διαφωνούν. :P Όσο για τον αρχικό χρήστη της λέξης αυγολέμονο, δεν θα σχολιάσω. Ο κόσμος έχει μάτια και διαβάζει-βλέπει. Μεγάλα παιδιά είμαστε.

Επεξ/σία από BritGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

shit_happens_i02_b.jpg

 

Υ.Γ.

Για να μην είμαι άδικος και παρασύρω και κανένα άλλο σε λάθος συμπεράσματα, το δοκίμασα με τη χτένα πάνω και στην πρώτη σκάλα και με "έκοψε", ευτυχώς όχι στο πρόσωπο.

Δεν βλέπω να αξίζει τα 19,90 που έδωσα, κακή αγορά.

Μόνο για grooming σώματος βλέπω να κάνει από τη θέση 1,5 και πάνω ή για κανένα κατοικίδιο για όσους ασχολούνται.

Επεξ/σία από Doubt
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To  trimmer  δεν έχει στρογγυλεμένες μύτες στις λεπίδες του.  Χωρίς χτένα σε σφάζει.

Δεν έχω δοκιμάσει πολλά, αλλά μου φαίνεται ότι δεν αρπάζει εύκολα. Θέλει πολλά περάσματα.

Ο φαβοριτοκόφτης μιάς Braun  ξυριστικής που έχω, κόβει και τριμάρει πολύ καλύτερα  χωρίς να σφάζει.

Το επόμενο θα είναι ένα ακριβό. πχ αυτό με τις δύο λεπίδες στα 28,3€ κάνει πολύ περισσότερα απο αυτό του θέματος.

Επεξ/σία από anivas11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, anivas11 είπε

Το επόμενο θα είναι ένα ακριβό. πχ αυτό με τις δύο λεπίδες στα 28,3€ κάνει πολύ περισσότερα απο αυτό του θέματος.

Χμ.:huh:
Ολόιδιο:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Χμ.:huh:
Ολόιδιο:

Δεν πρέπει να είναι ίδια με αυτή του e-shop

Η  Hangsun HC360 που δίνει το  Amazon  σε πολλες χώρες, έχει δύο κεφαλές.

Μία "U shape blade"  για ξύρισμα τύπου φαβοριτοκόπτη χωρίς χτένα, και μία " T shape blade"  για τριμάρισμα με χτένα.

Την ανέφερα γιατί αρκετοί  (όπως και εγώ ) που πήραν την μηχανή του θέματος, διαπίστωσαν ότι δεν μπορούν να κάνουν καθάρισμα χωρίς χτένα.

Το τριμάρισμα χωρίς χτένα θέλει άλλη μορφή κεφαλής  που η Hangsun HC360 και πιθανώς και άλλες την  έχουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/4/2018 στις 7:50 ΜΜ, Doubt είπε

shit_happens_i02_b.jpg

Υ.Γ.

Για να μην είμαι άδικος και παρασύρω και κανένα άλλο σε λάθος συμπεράσματα, το δοκίμασα με τη χτένα πάνω και στην πρώτη σκάλα και με "έκοψε", ευτυχώς όχι στο πρόσωπο.

Δεν βλέπω να αξίζει τα 19,90 που έδωσα, κακή αγορά.

Μόνο για grooming σώματος βλέπω να κάνει από τη θέση 1,5 και πάνω ή για κανένα κατοικίδιο για όσους ασχολούνται.

προτεινετε κάτι που να μην σφάζει δοκιμασμένα, ... ειδικά για downstairs! 

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...