Προς το περιεχόμενο

Στην Ολλανδία η πρώτη εκτυπωμένη γέφυρα στον κόσμο


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εκτυπωτης και παπαρδελες ενας υπολογιστης συνδεμενος με ακροφυσια ριχνει μπετο για προκατ κατασκευη δηλαδη για να εκτυπωσουν μια γεφυρα οπως του ριο που ειναι απο τις μικρες και τους πυλωνες τους θα χρειαζονται 3000 στρέμματα μηχανικο εκτυπωτη; δηλαδη οι πολιτικοι μηχανικοι και αρχιτεκτονες θα ειναι αχρηστοι σε 20;χρονια ρε κουνια που τους κουναγε. Σε σεισμο να δω αντοχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ακριβώς το ειπες δειγμα απο καστρο και δειγμα απο γεφυρα.Σε κανονικη κλιμακα οι απαιτησεις  των κατασκευων δεν καλυπτωνται απο την εκτυπωση.Ποιο πιθανόν ειναι να λειτουργήσει βοηθωντας τις υπάρχουσες τεχνολογίες παρα αυτονομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόλαβα πολλά σημαντικά πράγματα στην ζωή μου...

... την αλλαγή Χιλιετηρίδας, την αλλαγή νομίσματος στην χώρα μου, τα κινητά από την γέννηση τους, τους αρχέγονους υπολογιστές με Dos... τα πρώτα Windows, το πρώτο ίντερνετ, χωρίς Google, Facebook κ.λπ.

Βλέποντας όμως τέτοια άρθρα και ως Μπετατζής ο ίδιος... στεναχωριέμαι για πράγματα που δεν θα προλάβω να τα δω σε ευρεία παραγωγή.... όπως για παράδειγμα ρομπότ μέσα σε οικόπεδα να φτιάχνουν σπίτια ή να πηγαίνεις με Drone στην δουλειά σου.

Τα θεμέλια υπάρχουν και απλά όλα είναι θέμα χρόνου που δεν έχω.

Πόσο σε νοιώθω (αν και όχι μπετατζής).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εκτυπωτης και παπαρδελες ενας υπολογιστης συνδεμενος με ακροφυσια

 

Τι διαφορετικό νομίζεις ότι είναι ένας εκτυπωτής; :D

δηλαδη οι πολιτικοι μηχανικοι και αρχιτεκτονες θα ειναι αχρηστοι σε 20;χρονια ρε κουνια που τους κουναγε. Σε σεισμο να δω αντοχες.

 

Δεν έχω δει πολ. μηχανικό ούτε αρχιτέκτονα να ρίχνει μπετό ο ίδιος :D Σε οικοδομή έχεις βρεθεί ποτέ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...