Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ebay και PayPal


doublepoulos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ. Εδώ και 3 χρόνια που αγοράζω πράγματα από το ebay δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ μου πρόβλημα. Σήμερα όμως που πήγα να αγοράσω κάτι, το ebay δεν με αφήνει να ολοκληρώσω την αγορά βγάζοντας μου αυτό το μήνυμα: "Fix issues with your PayPal account". Τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπιζω και εγω προβληματα απο το σαββατο,σε πληρωμη στο ebay.

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.

Ο λογαριασμος που ειναι συνδεδεμενο το paypal εχει αρκετα χρηματα για τη συναλλαγη.

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω πολυ συχνα τελευταια,το οποιο ερχεται και φευγει,συνηθως σαββατοκυριακο.

Θυμαμαι οτι το ειχαμε και παλια,οταν ηταν ζορισμενα τα πραματα με τα capital control,αλλα τωρα δεν μπορω να φανταστω τι γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που αντιμετωπίζετε πρόβλημα έχετε Ελληνική κάρτα συνδεμένη; Εχετε χρήματα στο Balance? Εχετε κάρτα εξωτερικού συνδεμένη; Σε ποιες περιπτώσεις είναι τα προβλήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωμη στο ebay,ελληνικη καρτα με επαρκες υπολοιπο στην τραπεζα,οχι στο PP.

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα εδώ και μια βδομάδα... Μου ζητάει άλλη κάρτα !!

Μάλλον φταίνε τα Κάπιταλ κοντρόλ... αλλά οι κολοφυλλάδες και οι δημοσιοκάφροι δεν το αναφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανα μισαωρο εστειλα κραξιμο στο Paypal,και για το προβλημα αλλα και για το φτωχο problem report section.

Συμπτωματικα μολις περασε η παραγγελια στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους ίδιους πωλητές από τους οποίους μέχρι σήμερα ψωνίζατε κανονικα μέσω paypal σας συμβαίνει; Διότι από τότε που ξεκίνησαν τα capital controls πάντα υπήρχε θέμα, ακόμα και όταν χαλάρωσαν, εξακολουθούσαν να υπάρχουν πωλητές με τους οποίους συναλλαγές δεν ήταν εφικτές. Απλά ήταν θέμα τύχης, για το ebay τουλάχιστον, αν θα έπεφτες σε τέτοιο πωλητή. Όπως και εκτός ebay πολλές συναλλαγές δεν είναι εφικτές,όχι μόνο με συγκεκριμένου τύπου καταστήματα (π.χ. etsy) αλλά μεμονωμένους πωλητές, προσωπικά τις περισσότερες φορές που έχω προσπαθήσει να στείλω χρήματα σε ιδιώτη εκτός ΕΕ μόνο μέσω paypal, όχι καταστημάτος, δεν μπορώ, αν και δεν καταλαβαίνω με ποια κριτήρια γίνεται αυτό. Αλλά δεν είναι αλλαγή των τελευταίων εβδομάδων αυτή (εκτός και αν μιλάμε για ebay πωλητές από τους οποίους έχετε ψωνίσει ξανά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε spartak εγώ έχω ελληνική debit card με παραπάνω από επαρκές υπόλοιπο για την συναλλαγή. Θα κάνω μια απόπειρα να δω αν θα τα καταφέρω.

Φίλε kanesan έχω ψωνίσει 3-4 από τον ίδιο πωλητή και δεν είχα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον φταίνε οι κεφαλαιακοί περιορισμοί. Ο τρόπος που έχουν στηθεί δε μας είναι πλήρως γνωστός. Είτε ξαναδοκιμάζετε, είτε βγάζετε μια κάρτα εξωτερικού, είτε φορτωνετε το balance (χειρότερη λύση για αγορές σε νόμισμα εκτός ευρω) και λήγει το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και ειναι το θεμα σχετικο με αυτο που θελω.Πριν λιγο δοκιμασα να μπω στο λογαριασμο μου στη paypal και δεν με αφηνει λεει check your entries.Εχω καιρο να κανω αγορα αλλα πριν καποιες εβδομαδες εμπαινα κανονικα.Μηπως φταιει πως δεν εχει γινει verify η καρτα αλλα εκανα αγορες μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα καθως μαλλον εκανα εγω λαθος και η πληρωμη δεν ειχε περασε,επικοινωνησα με την Πειραιως.

Μου ειπαν οτι ο πωλητης εχει δηλωσει με καποιο τροπο το λογαριασμο του ο οποιος δε μπορει να δεχθει πληρωμη απο εμενα,λογω capital controls.

Αξιζει να παρακαμψω την πληρωμη μεσω  ebay και να δοκιμασω πληρωμη μεσω paypal?

Δοκιμασα να πληρωσω με την καρτα μου αλλα υπηρχε το ιδιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εβαλα την κυριακη που μας περασε μια χρεωστικη καρτα πειραιως στο paypal και ειχα υπολειπω 4.23 καπου εκει μετα το τραβηγμα των λεφτων απο το paypal για να γινει verify η καρτα εχω 2 κατι κανονικα δεν επρεπε να μου τα ξανα δωσει πισω το paypal η κρατεια και προμηθεια η τραπεζα πειτε μου λιγο γιατι εχω χασει την μπαλα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...