Προς το περιεχόμενο

Επιστήμονες συμπέραναν πως το σύμπαν δεν θα έπρεπε κανονικά να υπάρχει


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

δηλαδη για ό,τι δεν κατανοούμε λεμε ότι θα είναι προσομοίωση, άλλη πιθανότητα (Θεός) ούτε καν που να το σκεφτόμαστε. Έρε ξεφτίλα αυτός  ο κόσμος

Γιατί παίζεις με τις λέξεις χωρίς να το καταλαβαίνεις.

 

Το σενάριο της προσημείωσης είναι ο "θεός" με άλλη λέξη δηλαδή είμαστε αποτέλεσμα μιας δημιουργίας.

 

Ο θεός που έχεις εσύ στο μυαλό σου (άσπρος τύπος με γένια που θίγεται και δεν σε θέλει στην παρέα του αν αυνανίζεσαι ή έχεις προγαμιαίες σχέσεις χωρίς να εξομολογηθείς σε ένα άλλο τύπο με μούσια που τον λέμε παπά πριν πεθάνεις)  είναι απλά βλακεία για πολλούς και διάφορους λόγους και δεν χρειάζεται να σπαταλάμε σάλιο για αυτό.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σύμφωνα με τους επιστήμονες του CERN, η μόνη λύση είναι να αυξηθεί ακόμη περισσότερο η ακρίβεια. Εξάλλου, πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος που ζούμε και αναπνέουμε, αφού η εναλλακτική απάντηση είναι πως ζούμε σε μία προσομοίωση ενός πανίσχυρου υπολογιστή."

 

δηλαδη για ό,τι δεν κατανοούμε λεμε ότι θα είναι προσομοίωση, άλλη πιθανότητα (Θεός) ούτε καν που να το σκεφτόμαστε. Έρε ξεφτίλα αυτός  ο κόσμος

 

 

**αυτό σημαίνει πως πρέπει να υπήρξε κάποιος άγνωστος μηχανισμός που το απέτρεψε** 

ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ?

 

Εγώ σκέφτομαι το Flying Spaghetti Monster πάντως.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έτυχε στο δικό μας σύμπαν να υπάρξει μια ανωμαλία στην εξίσωση ύλης αντιύλης μετά την μεγάλη έκρηξη. Σε άλλα σύμπαντα το αποτέλεσμα μπορεί να ήταν τελείως διαφορετικό και ίσως να ισχύουν και άλλοι φυσικοί νόμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έτυχε στο δικό μας σύμπαν να υπάρξει μια ανωμαλία στην εξίσωση ύλης αντιύλης μετά την μεγάλη έκρηξη. Σε άλλα σύμπαντα το αποτέλεσμα μπορεί να ήταν τελείως διαφορετικό και ίσως να ισχύουν και άλλοι φυσικοί νόμοι.

Τα σύμπαντα στην κβαντομηχανική δεν ειναι ξεχωριστές υπάρξεις είναι πολλαπλές υπάρξεις έχει διαφορά.

 

Γιαυτό τα λέμε αλλιώς και παράλληλα σύμπαντα.

 

Δηλαδή πιο απλά όλα γίνονται στην ίδια RAM δεν γίνεται να διαφέρει η RAM απο σύμπαν σε σύμπαν όλα τα σύμπαντα εξαρτώνται απο μια και μοναδική RAM (το να υπάρχουν άλλες RAM με τα δικά τους σύμπαντα δεν μας αφορά γιατί δεν μπορούμε να ασχοληθούμε με αυτό, προς το παρόν ασχολούμαστε με το τι γίνεται στην RAM που τρέχουμε εμείς ή τρέχει εμάς ανάλογα δες το όπως το θέλεις. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τις μας λένε;

 

To even greater levels of precision, say the CERN scientists. There has to be some reason why we're all here living and breathing.

Either that or we're in a huge computer simulation.

 

Επομένως, με δεδομένο ότι όταν συγκρούονται εξαϋλώνονται, παράγοντας καθαρή ενέργεια, αυτό σημαίνει πως πρέπει να υπήρξε κάποιος άγνωστος μηχανισμός που το απέτρεψε.

 

Ότι δεν υπάρχει τυχαιότητα και ότι όλα είναι σχεδιασμένα...πείτε το όπως θέλετε αυτό, πολλοί το λένε Θεό, άλλοι ανώτερη δύναμη, άλλοι δημιουργό κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε ολοι αθεοι σε 9.999 θρησκειες απο την αρχη της γνωστης ιστοριας. Πιστευουμε στον Εβραιο θεο που γεννηθηκε απο παρθενα μητερα, περπατησε στο νερο, κα. Οπως πριν απο αυτον ο θεος Διονυσσος, ο Ρα, και κανα δυο θεοτητες των Ινδων και των Σουμεριων.

Και δεν γινεστε αθεοι σε ακομα εναν θεο ξενοφερτο που πιστευετε μονο και μονο επειδη σας μεγαλωσαν με αυτο τον θεο.

 

Προσπαθουμε να καταλαβουμε τον Κοσμο. Πριν 100 χρονια ο κοσμος γελουσε με τους αδερφους Ραιτ. Απλα ενημερωθειτε και απολαυστε την γνωση, οση και αν ειναι αυτη, και μην αρχιζετε τα κομπογιανιτικα. Δεν χρειαζετε να υπαρχουμε για καποιο υπερφυσικο λογο και για καποιου υπερφυσικου ον το Εγω. Υπαρχουμε για να επιτυχουμε σαν βιολογικοι οργανισμοι.

Γιναμε απο αστρα για να επιστρεψουμε στα αστρα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι είναι τόσο καλά στημένο το σύμπαν μας για να υπάρχει ύλη, ζωή κτλπ σημαίνει ότι είμαστε πάρα πολύ τυχερή ή υπάρχει μια ανώτερη δύναμη ή είμαστε το ένα σύμπαν που όλα ήταν όπως ακριβώς έπρεπε.

Δεν μίλησα για παράλληλα σύμπαντα αλλά για πολλαπλά σύμπαντα.

Δεν έχουν όλοι οι πλανήτες ζωή, η γη όμως έχει γιατί όλα ήταν ακριβώς όπως έπρεπε να είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τωρα εσεις οι ορθολογιστες θεωρειται απιθανο η αγνωστη δυναμη/αιτια να ειναι ο... Μπατμαν;

Εμένα μου φτάνει αυτό. Τώρα τι είναι, πως το λένε κλπ δεν ξέρω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε π@υστη μου, το είδα αργά και δεν πρόλαβα να γράψω "αυτές τις μ@λ@κιες λένε οι επιστήμονες και τώρα θα μας ζαλίσουν με τα σχόλια για τον θεό". Για τον Θεό δηλαδή.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε π@υστη μου, το είδα αργά και δεν πρόλαβα να γράψω "αυτές τις μ@λ@κιες λένε οι επιστήμονες και τώρα θα μας ζαλίσουν με τα σχόλια για τον θεό. Για τον Θεό δηλαδή.

ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...