Προς το περιεχόμενο

Apple TV


evilakos!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη διαβαζω διαφορα κ δεν βγαζω ακρη οποτε αν εχει καποιος εμπειρια ας πει στα σιγουρα.

 

Ισχυει οτι οταν κανεις mirroring στην τηλεοραση για nova go απο iphone-ipad σου κοβει την συνδεση?

 

εκτος απο τα παιχνια αξιζει η αγορα TV 4 απο την αγορα ενος TV 3 (μτχ και στις δυο περιπτωσεις) γενικος εκτος απο αναλυση που αλλου υπερτερει? για Ελλαδα παντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έχω δοκιμάσει, δεν δουλεύει. Μαυρίζει κατευθείαν. Αξίζει η αγορά του 4 αν έχεις να στριμάρεις προκείμενο. Εγώ πχ έχω iphone και ipad και ότι βλέπω στην οθόνη τους, μπορώ να το στείλω στην τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αυτό που περιγράφεις φαντάζομαι γίνεται κ με το 3 κ με το 4 Apple TV. Για να κάνουμε mirroring nova go σε smart tv υπάρχει άλλος τρόπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά γίνεται. Το 4 απλά έχει πιο πολλές δυνατότητες όσον αφορά σε εφαρμογές. Όσο έχω ψάξει για το nova, όχι, με το που κάνεις κάποια κίνηση για να το στείλεις αλλού, κόβεται η εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω το Apple TV 4 στην Γερμανία, το χρησιμοποιώ κυρίως για Netflix, καμιά ταινία μέσω iTunes άντε και κανένα ντοκιμαντέρ μέσω των Mediathek των τοπικών καναλιών όπως το Γαλλικό Arte. Δηλαδή και ένα Amazon Fire 4K να έπαιρνα με 75€ ή κάποιο Android TV, την ίδια δουλειά θα έκανα ίσως και παραπάνω, δυστυχώς τα Apple TV είναι χρήσιμα μόνο στην Αμερική, αν είναι μόνο για Mirroring, μπορείς να το κάνεις και με το παλιό δεν χρειάζεσαι το καινούργιο. Εδώ περιμένω μέχρι τέλος της χρονιάς να διαθέσει η Amazon το Prime Video στο Apple TV  ως εφαρμογή γιατί προς  το παρόν το χρησιμοποιώ μέσω του άθλιου WebOS της LG τηλεόρασης μου και περιμένω και την εφαρμογή TV που υποσχέθηκε η Apple ότι θα την διαθέσει σε Ευρωπαϊκές χώρες, άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που εχω το 4 εχω εγκαταστήσει Kodi (στο 3 που επίσης εχω δε γίνεται) και πλέον χρησιμοποιώ μόνο αυτο αντί για το RPi 3 που χρησιμοποιούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ποιον τροπο το περασες; με developer account ή ipastore;

Προς το παρόν με το free account που διαρκεί 7 μέρες. Κάνω backup τα settings του Kodi στο Xcode και το ξαναπερνάω με τα settings μόλις λήξει. 2 λεπτά δουλειά. Ίσως όμως αγοράσω το iPastore για να έχω μόνιμο codesign.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτόμουν κι εγώ για το ipastore αλλα το έχουν ακριβύνει αρκετά. Πιο φτηνό βγαίνει το infuse app ή το mrmc και πέρα των addons δεν τους λείπει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το infuse ειναι ωραίο, το έχω και το χρησιμοποιώ με share στο NAS. Το mrmc δεν το έχω δοκιμάσει, βέβαια και τα δύο δεν έχουν addons όπως στο Kodi. To iPastore ειναι γύρω στα 16$ ετησίως αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς σπίτι για Kodi έχουμε ένα Fire TV που δεν χρειάζεται Backup και επανεγκατάσταση, επίσης το έχουμε για το Prime Video μιας και η Amazon ακόμα να βγάλει εφαρμογή για Apple TV 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για mirroring που ενδιαφέρομαι και εγώ αξίζει η αγορά ή κολλάει γενικά το playback video?

 

Τι ακριβώς θες να κάνεις mirror?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...