Προς το περιεχόμενο

Hardware μέσα από το Store app στα Windows 10 σκέφτεται να ξεκινήσει να πουλάει η Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θυμηστε μου ποιος εχει windows 10 και γιατι?

 

Εγώ και ο σκοπός του είναι να λειτουργεί ο Η/Υ μου για την χρήση των προγραμμάτων και παιχνιδιών που θέλω.

Δεν έχω βρει καλύτερη εναλλακτική, που να εξυπηρετεί ταυτόχρονα και με τόσο εύκολο τρόπο όλες μου τις ανάγκες (επιχειρηματικές & προσωπικές).

Ασχολούμαι συνεχώς με Η/Υ από την εποχή του ZX Spectrum και έχω χρησιμοποιήσει και iOS, Android, ενώ πολύ περιορισμένα κάποιες εκδόσεις Linux, που ήταν απευθείας NO-NO λόγω αδυναμίας να τρέξουν τα επαγγελματικά μου προγράμματα.

 

Θα χαρώ να ακούσω εναλλακτικές προτάσεις που δεν θα προϋποθέτουν να επανέλθω στην επιστήμη των υπολογιστών και να ασχολούμαι παραπάνω από 5' για να τρέχουν όλα όπως ακριβώς θέλω.

 

Ευχαριστώ,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Windows 10 LTSB.

 

Δυστυχώς δεν διατίθεται επίσημα για κατέβασμα ,αλλά είναι η μόνη σοβαρή έκδοση για επαγγελματίες.

Χωρίς Store, beta updates κτλ

 

Edit

https://www.howtogeek.com/273824/windows-10-without-the-cruft-windows-10-ltsb-explained/

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήξαμε στους επαγγελματίες... Οι μισοί τα θέλουν για να παίζουν... Τι επαγγελματίας είσαι που δεν θέλεις τα Updates? Επαγγελματίας είναι η γραμματέας κάνει μόνο data entry, επαγγελματίας είναι ο κωδικογράφτης developer, επαγγελματίας ο γραφίστας που παίζει με την σουίτα της Adobe και τυπώνει με RIPS.

 

Αν δεν θέλεις updates, δεν είσαι επαγγελματίας, άσχετος είσαι που δεν καταλαβαίνεις σε τι κίνδυνο βάζεις το σύστημα και τη δουλειά σου.

 

Αν πάλι δεν γουστάρεις τα Windows & τη M$, αν δεν γουστάρεις τα stores και την τηλεμετρία, νιώθεις πειραματόζωο και σε ενοχλεί η στρατηγική της M$, βάλε μία ανθρώπινη διανομή Linux και προχώρα. Στο 90% του λογισμικού θα σε καλύψει. Αν είσαι ποζεράς, παίρνεις Mac...

 

Οι υπόλοιποι, όσοι δεν ενοχλείστε, μπορείτε να συνεχίζετε να είστε παραγωγικοί με τα W10. Είναι μακράν τα καλύτερα windows, πιο παραγωγικά από ότι άλλο κυκλοφορεί (OSX, Linux κλπ) και default OS για το 90% των επιχειρήσεων παγκόσμια. Και επειδή οι περισσότεροι δεν τα έχετε πληρώσει, τότε μάλλον δεν δικαιούστε καν να κριτικάρετε... this is capitalism...

 

Τέλος, κάτι τελευταίο για τα Updates: Σύστημα Outdated είναι επικίνδυνο σύστημα, τελεία και παύλα. Όποιος δεν το καταλαβαίνει, ανήκει στην κατηγορία των ηλιθίων και βάζε σε κίνδυνο και τους υπόλοιπους (DDoS επιθέσεις κλπ). Είναι το ίδιο ηλίθιος όπως αυτοί που δεν εμβολιάζουν τα παιδιά τους γιατί πιστεύουν ότι τους ψεκάζουν.

 

Αν δεν σου αρέσει η M$, βάλε κάτι άλλο... και το λέω σοβαρά, υπάρχουν υπέροχες διανομές Linux για home χρήση... επαγγελματικά desktops δεν υπάρχουν δυστυχώς που να παίζουν με τις default collab suites...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...