Προς το περιεχόμενο

Το Facebook αρνείται πως χρησιμοποιεί σαν “κοριούς” τα μικρόφωνα των τηλεφώνων για στοχευμένες διαφημίσεις


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι απλα ο κοσμος δεν παραταει αυτο το καρκινωμα, και απλα καθεται και επιβεβαιωνει οτι οντως συμβαινει αυτο το ανηθικο φαινομενο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Federer εχει πει πολλες προφητειες φιλε.

Ποιο πολλες απο την γεροντισα της Ελευθερης Ωρας; Δεν νομιζω. Ολες κουβα αλλα απο προφητειες η παραγωγικοτητα εχει χτυπησει κοκκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παντως έχει τύχει ουκ ολίγες φορες να μιλαω για κάτι και χωρις οχι απλα να το ψαξω αλλα να το γραψω καπου η οτιδήποτε και να μου το διαφημίζει.

Αρα τους πιστεύω.δεν το κάνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το πιο πιθανο να ειναι αληθεια οτι εφαρμοζουν τεχνολογια κατασκοπιας αξιας δισεκατομμυριων , παρακολουθοντας τις συνομιλιες περιπου 1 δισεκατομμυριου ανθρωπων για να διαφημισουν στοχευμενα καποια προιοντα με το αμφιβολο αποτελεσμα να εχουν κερδος απο την πωληση προιοντων σε χρηστες τηλεφωνων που θα εχουν εκνευριστει ετσι και αλλιως απο την χωρις φανερο λογο διαφημηση που ελαβαν. Ενω η αντιθετη περιπτωση του να ανεβαζουν διαφημησεις στην τυχη με μηδενικο κοστος και με οσο κερδος προκυψει απο την συμπτωματικη επιτυχια... ειναι φανερα παραλογο !!!

Αφού την αναγνώριση φωνής την έχουν ήδη, τζάμπα τους βγαίνει :)

 

 

Το ότι έφτασαν στο σημείο να διαψεύσουν μία θεωρία συνωμοσίας με ξεπερνά.
Και διαβάζοντας τα σχόλια μάλλον σε λίγο καιρό οι ψεκασμένοι θα έχουν κόμμα στη βουλή.
Oh wait.

 

Τόσο απίθανο είναι; Αφού από τις διαφημίσεις ζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε΄μενα εχει τυχει αρκετες φορες χωρις ομως να το δωσω σημασια εκτος απο τωρα.

Δεν μου φαινεται καθολου δυσκολο για εταιρεια δις σε αξια να μην μπορει να φτιαξει λογισμικο που καταλαβαινει διαφορα keywords , σε οποια γλωσσα και να΄ναι αυτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που γράφεις - διαβάζεις κάτι ή κάνεις μια αναζήτηση και την επόμενη στιγμή βλέπεις τις σχετικές διαφημίσεις γιατί μας φαίνεται τόσο περίεργο να κάνουν το ίδιο και με τη φωνή;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά η διάψευση απαιτεί και αποδείξεις. Δεν ισχύει το "το είπα εγώ άρα ισχύει!". Που είναι αυτές οι αποδείξεις λοιπόν;

Πρότερος έντιμος βίος! :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...