Προς το περιεχόμενο

Το Facebook αρνείται πως χρησιμοποιεί σαν “κοριούς” τα μικρόφωνα των τηλεφώνων για στοχευμένες διαφημίσεις


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διασκέδαση ξεκίνησα να παίζω ξανα ηλεκτρική κιθάρα ύστερα από 5 χρόνια και επειδή με άκουγε το κινητό παντα δίπλα μου το έχω, μου πετάει διαφημίσεις yousician εφαρμογή ώστε να improve my skills στην κιθάρα,μπάσο, πιάνο κτλπ μου την πέταξε και στο Instagram.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασμένο επίτηδες με φίλο. Μου είχε βγάλει στο παρελθόν σε μια κουβέντα που είχα για έναν μίκτη Allen & Heath το συγκεκριμένο μοντέλο σε προσφορές και διαφημίσεις ενώ δεν το είχα ψάξει ποτέ (μου το λεγε ο φίλος μου προφορικά) και το ψυλλιάστηκα οπότε ξεκινήσαμε να μιλάμε επανειλλημένα μετά από πολύ ψάξιμο για κάτι που δεν έχουμε αναζητήσει ποτέ κανένας μας. Συγκεκριμένα, για κυνηγητικές καραμπίνες. Στην αρχή δεν δούλεψε τις πρώτες μέρες αλλά επέμεινα και το συζητήσαμε τις επόμενες μέρες επανειλημμένα στον καφέ. ΚΑΙΙΙΙ.... Great Success. ΔΙαφήμιση Οπλοτεχνικής. Μετά βέβαια αρχίσαμε να μιλάμε για πλαστικές κούκλες αλλά εκεί δεν έχει βγάλει κάτι. Ακόμα τουλάχιστον. Ίσως μας πήρανε χαμπάρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι... Συνέβαινε σχεδόν συνέχεια σε εμένα κυρίως πριν κάποιους μήνες (εννοείται χωρίς να έχω googlaρει σχετικά προϊόντα).

Μάλιστα σκεφτόμουν να ανοίξω και topic στο insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, λοιπόν είναι απλό. Δεν χρειάζεται να μιλάτε στο μικρόφωνο, αλλά ότι σκέφτεστε, ότι πληκτρολογείτε, ότι ποστάρετε αποτελούν συναφή δεδομένα που μπορεί να γίνει στοχευμένη διαφήμιση. Το θέμα είναι αν σε συνομιλίες υπάρχουν λέξεις κλειδιά που ενεργοποιούν συγκεκριμένες διαφημίσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 4 μέρες περίπου, έλεγα με τον φίλο μου να πάμε για ψάρεμα και μιλάγαμε για καλάμια και τέτοια (από το τηλ).

Ε, και χωρίς να έχουμε μπει να ψάξουμε κάτι, μετά από λίγο στην εφαρμογή του facebook μου έδειχνε διαφημίσεις για καλάμια και διάφορα γκρουπ για ψάρεμα... 

 

Σύμπτωση, αλήθεια, ποιος ξέρει...

Εμένα έτυχε το αντίστροφο. Μιλούσα με ένα φίλο για γκομενες και μου έβγαλε μια διαφήμιση για σύνεργα ψαρέματος. Σε στυλ, δε γ%#@ που δε γ%#@ δεν πας τουλάχιστον για κανα ψάρεμα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τυχαιες βρεε αστειε. Παρακολουθουν το οτιδηποτε απο βιντεοκλησεις,κλησεις μεσω φβ , αναζητησεις ,φωτο που στελνεις και δεν ειμαι ακομα σιγουρος για κλησεις απο το δικτυο και νομιζω πως δεν εχει νοημα εικονα μεσω της καμερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι μιλαγα με ενα φιλο περι επιστημονικου σεξουαλικου προσανατολισμου ειδικου ενδιαφεροντος ειδικευομενου σε κινηση περικαρπιου(πορνο) κ μου πεταει διαφημιση για την αλοιφη flamigel!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιχαμενο fb μιλούσα με την μητέρα μου ποσό ακριβά είναι τα καροτσάκια για μωρά, επειδή είχα πιάσει κουβέντα με το αφεντικό μου στη δουλεια,που μόλις έκανε παιδί και μου έλεγε τιμές και μοντέλα. Ανοίγω email you.gr καροτσάκια μπεμπέ και καθίσματα μωρουδιακά. Το έχουν ξεφτιλίσει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να αρνείται ο Κόμης Δράκουλας ότι πίνει αίμα.

Εαν εχεις στοιχεια να τα καταθεσεις στον εισαγγελεα, αλλιως δεν μπορεις να σπιλωνεις ετσι αυθερετα ονοματα χωρις αποδεικτικα στοιχεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δείτε μια ρημάδα φορά όταν βάζετε το γ#$&^% Facebook και τον messenger τι δικαιώματα ζητά...

Μου αρέσει που πέφτετε κάποιοι από τα σύννεφα ή οι άλλοι που ειρωνεύονται.

Είστε επικερδεστατα προϊόντα γιαυτους και τους ομοίους τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...