Προς το περιεχόμενο

Το F1 2017 έρχεται στο Linux στις 2 Νοεμβρίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Και το observer βγήκε για linux και Γενικά παίρνει μια ανοδική πορεία στο gaming το Linux.Ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι την ίδια πορεία γιατί πέρα του gaming και κάποιες σουίτες Δεν αξίζουν τα Windows αν δεν κατείχε το gaming θα τα πουλαγα 2 ευρώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω όποιος έχει linux και ξέρει να το δουλεύει (να ξέρει να το δουλεύει όχι να το έχει για media player και τσόντες η για εφέ ) δεν του είναι δύσκολο ένα dualboot με windows να παίζει και κανα game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα οι drivers της Nvidia στα linux μου φαίνονται απαίσιοι με glitches ακόμα και σε απλα tasks στο kde... και οποιος πει για τους nouveau μια από τα ιδια παιδιά...όσοι θέλουν να παίζουν με την iGPU καλώς!(αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με το θέμα της nvidia θα χαρώ πολύ..την εμπειρία μου μοιράζομαι ) 

Στα mint 18.2 με gtx 960 και drivers nvidia δεν εχω πρόβλημα, παιζω x-plane 10 μια χαρά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις πεταξα το pc με τα windows

...το λιγότερο που μπορεί να κάνει ενας χρήστης Arch. Έπρεπε να του βάλεις και φωτιά,  για να μην πεσει κατα λάθος σε αθώα παιδικά χεράκια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω CS:GO σε Linux και όταν οι άλλοι bugάρουν επειδή τα Windows κάνουν τα δικά τους, εμένα στέκεται σταθερό. Καλά τα νέα, αν έρθει σε λογική τιμή, θα το κάψω. 8 στα 10 games στο steam μου παίζουν σε linux. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι το πρώτο formula που θα παίξω εδώ και καιρό. Ο λόγος είναι ότι βαριέμε θανάσιμα να κάνω reboot πλέον μόνο και μόνο για να παίξω κανά game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαμουλης! αντε να χαρουν και αυτα τα 5-6 ατομα που παιζουν σε linux

 

Ναι είναι λίγοι αυτοί που παίζουν linux γιαυτό το steam έκανε ολόκληρο OS γύρο απο αυτό..

 

Σίγουρα είναι λιγότεροι αλλα όχι για πολύ κυρίως το proprietary DX11/12 της microsoft ήταν το θέμα αλλά τώρα με το Vulkan τρέμε windows δεν υπάρχει λόγος πλέον να κλειδώνει ο developer στην MS

 

 

εμενα οι drivers της Nvidia στα linux μου φαίνονται απαίσιοι με glitches ακόμα και σε απλα tasks στο kde... και οποιος πει για τους nouveau μια από τα ιδια παιδιά...όσοι θέλουν να παίζουν με την iGPU καλώς!(αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με το θέμα της nvidia θα χαρώ πολύ..την εμπειρία μου μοιράζομαι ) 

Eγω παίζω rust,warhammer 3, shadow of mordor, Doom2016, Counter Strike Go, 7days to die,witcher 2 και άλλα απαιτητικά 3D παιχνίδια μια χαρά χωρίς θέμα ίσως δεν έχεις τους τελευταίους driver ή έχεις κάποιο άλλο θέμα .

 

 

πιστεύω όποιος έχει linux και ξέρει να το δουλεύει (να ξέρει να το δουλεύει όχι να το έχει για media player και τσόντες η για εφέ ) δεν του είναι δύσκολο ένα dualboot με windows να παίζει και κανα game.

Το dualboot είναι για αυτούς που λες ότι έχουν linux για εφε... δεν χρειάζεται καν αυτό.

 

1) όσα games έχουν Vulkan παίζουν άριστα natively σε αρκετές περιπτώσεις και με περισσότερα FPS απότι σε windows

 

2) Πολλά games που δεν έχουν vulkan υποστηρίζουν openGL

 

3) Για όλα τα υπόλοιπα υπάρχει το wine

 

4) Αν είσαι poweruser τοτε απλά τρέχεις KVM και παίζεις τα DX11/12 παιχνίδια (και όλα τα άλλα windows προγράμματα) μέσα απο τα linux χωρίς να θυσιάζεις σε επιδόσεις χωρίζοντας τα iommu groups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...