Προς το περιεχόμενο

Νεα τηλεοραση


RiToN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιταζω μεχρι 650 (που ειναι αρκετα ευελικτο ποσο..)

Θελω να ειναι smart (δεν ειχα πριν οποτε φανταζομαι συνδεονται πανω ποντικι-πληκτρολογιο)

απο 49' εως 55 

Η χρηση θα ειναι για προβολη ταινιων-σειρων.

δεν ξερω κατα ποσο βολευει να ειναι κυρτη η οθονη.

Εχω δει αυτες αλλα θα περιμενω και 24 Νοεμβρη αν κανουν κατι στις τιμες εν οψει black friday.

Εχω δει αυτες χωρις να εχω γνωσεις:

LG 49UJ670V-ZD

SAMSUNG ue50mu6102

SAMSUNG UE49MU6402

SONY KDL49WE660

SAMSUNG UE49MU6202

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το smart μην το έχεις πολύ ψηλά στις προτεραιότητες. Μπορείς με ένα φτηνό android box να κάνεις πολύ καλύτερη δουλειά (Σερφάρισμα, παιχνίδια, ταινίες) από οποιαδήποτε smart τηλεόραση...

 

Παίρνεις android TV BOX, του βάζεις και kodi Πάνω και είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Samsung TV του 2016, χρησιμοποιω για Kodi μονο αλλη συσκευη, αμα ητανε Sony με Android OS δεν θα χρειαζομουνα.

 Η εμπειρια χρησης ειναι σαφεστατα καλυτερη απο τα αντροιντ boxes, και το γεγονως οτι χρειαζομαι μονο το κοντρολ της τηλεορασης και τιποτα αλλο, ειναι ενα τεραστιο θετικο. ( το samsung remote ελεγχει και την Soundbar, και το apple tv ). 

 

Αμα σε ενδιαφερει δε το 4k, HDR περιεχομενο, το ανδροιντ box δεν μπορει να βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυρτη ξερετε αν ειναι καλυτερη;;τα tv box ειναι καλυτερα απο smart?

χαρακτηριστικα τι θα πρεπει να κοιταξω;

 

Όχι η κυρτή δεν είναι καλύτερη, ούτε χειρότερη.

Τα tv Box είναι πολύ καλύτερα από smart

 

Χαρακτηριστικά θα πρέπει να κοιτάξεις τι panel φοράει και τι lag έχει αν παίζεις games και τι εγγύηση έχει.

 

Επίσης καλό θα είναι αν δεν έχεις ηχεία να αγοράσεις και μια ηχόμπαρα η ένα ζευγάρι ηχεία (να υπολογίζεις 100 ευρώ περίπου) γιατί όλες οι tv έχουν άθλιο ήχο.

Για tv box να υπολογίζεις 35 ευρώ και πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν απαντηθει παρα πολλες φορες αυτα που ρωτας, δες τα υπολοιπα θεματα και θα βρεις ολες τις απαντησεις αναλυτικα.

Αν μπορεις να απαντησεις στις ερωτησεις μου ή να παραθεσεις αλλο θεμα που εχουν απαντηθει θα το προτιμουσα απο το να κριτικαρεις αν κανω σωστα ή οχι ρωτωντας τα ιδια.

 

Όχι η κυρτή δεν είναι καλύτερη, ούτε χειρότερη.

Τα tv Box είναι πολύ καλύτερα από smart

 

Χαρακτηριστικά θα πρέπει να κοιτάξεις τι panel φοράει και τι lag έχει αν παίζεις games και τι εγγύηση έχει.

 

Επίσης καλό θα είναι αν δεν έχεις ηχεία να αγοράσεις και μια ηχόμπαρα η ένα ζευγάρι ηχεία (να υπολογίζεις 100 ευρώ περίπου) γιατί όλες οι tv έχουν άθλιο ήχο.

Για tv box να υπολογίζεις 35 ευρώ και πάνω.

Ευχαριστω πολυ,με καλυψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κυρτη ξερετε αν ειναι καλυτερη;;τα tv box ειναι καλυτερα απο smart?

χαρακτηριστικα τι θα πρεπει να κοιταξω;

Οι curved οθόνες αξίζουν από 65 ίντσες και πάνω.Εκεί προσωπικά το θεωρώ must το κυρτό.Το smart στις τηλεοράσεις πάει ανάλογα με την κατηγορία τους, τα high end μοντέλα έχουν πολύ αξιόλογο και γρήγορο smart κομμάτι. Στο δικό σου μπάτζετ σίγουρα ένα box των 40-70 θα είναι καλύτερη επιλογή και θα έχεις και άλλες δυνατότητες όπως torrent client κλπ.Τα ηχεία επίσης στα μοντέλα που κοιτάς κάνουν απλά τα βασικά.

 

Προτείνω κάποια samsung mu-xxxx στα λεφτά που διαθέτεις.

Επεξ/σία από Rebel21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις να απαντησεις στις ερωτησεις μου ή να παραθεσεις αλλο θεμα που εχουν απαντηθει θα το προτιμουσα απο το να κριτικαρεις αν κανω σωστα ή οχι ρωτωντας τα ιδια.

 

Ευχαριστω πολυ,με καλυψες.

αν βαριεσαι εσυ να ψαξεις, που εισαι ο ενδιαφερομενος, φαντασου ποσο θα βαριεται καποιος τριτος να ψαξει για σενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαριεσαι εσυ να ψαξεις, που εισαι ο ενδιαφερομενος, φαντασου ποσο θα βαριεται καποιος τριτος να ψαξει για σενα...

δεν θα συνεχισω να τν μετραω μαζι σου. εχεις δικιο!Η εξυπναδα σου μου ανοιξε τα ματια,σε ευχαριστω.

Στο δικό σου μπάτζετ σίγουρα ένα box των 40-70 θα είναι καλύτερη επιλογή και θα έχεις και άλλες δυνατότητες όπως torrent client κλπ.Τα ηχεία επίσης στα μοντέλα που κοιτάς κάνουν απλά τα βασικά.

 

Προτείνω κάποια samsung mu-xxxx στα λεφτά που διαθέτεις.

Σε τι μπατζετ εχεις ικανοποιητικο smart και ηχεια; (για οθονες 48-50)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα συνεχισω να τν μετραω μαζι σου. εχεις δικιο!Η εξυπναδα σου μου ανοιξε τα ματια,σε ευχαριστω.

Σε τι μπατζετ εχεις ικανοποιητικο smart και ηχεια; (για οθονες 48-50)

ηχεία καλά δεν θα έχεις σε κανένα budget τηλεόρασης. Δίνεις 70 με 100 ευρω και παίρνεις ηχόμπαρα η ηχεία 2.1 η και 5.1 αν ανέβεις λίγο σε τιμή και έχεις σωστό ήχο.

 

Smart καμία tv δεν μπορεί να ανταγωνιστεί ένα android box όπως σου είπαμε και πιο πάνω.

 

π.χ σε ηχεία μπορείς να πάρεις αυτό εδώ:

https://www.skroutz.gr/s/4211048/Edifier-R1280T.html

 

Ο ήχος που θα σου βγάζει δεν θα έχει καμία σχέση με τον ήχο των ηχείων της τηλεόρασης. Ακόμα καλύτερα αφού θέλεις να βλέπεις ταινίες να πας σε 5.1 ηχεία, δεν θα το μετανιώσεις!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, είμαι σε αναζήτηση νέας τηλεόρασης κ μου έχει κάτσει αυτή εδώ http://www.mediamarkt.gr/el/product/_sony-kd-55xe7096baep-1199303.html

είναι καλη για τα χρήματα της θα μείνω ικανοποιημένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...