Προς το περιεχόμενο

[uwp] Best Player (media/iptv player)


marios28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 
All format media player και iptv player με υποστήριξη EPG (μορφής xmltv δηλαδή), υποστήριξη σχεδόν όλων των δημοφιλών φορμά υπότιτλων και δυνατότητα απευθείας online φόρτωση από opensubtitles.org.
 
Σημείωση: Για τα ελληνικά κανάλια (demo_greek_tv) διαβάζεται απευθείας το πρόγραμμα (από ishow.gr ή tv.pathfinder.gr)
Σημείωση: Τα παρακάτω screenshots είναι από την έκδοση desktop αλλά σε wm και στο Xbox one δεν υπάρχουν διαφορές.
 
Εν συντομία τα κυριότερα χαρακτηριστικά:
 

- all format media player

- iptv με epg και αυτόματη διαχείριση caching των epg αρχείων

- m3u playlists με υποστήριξη κατηγοριών (groups) και δυνατότητα αλλαγής, επεξεργασίας (δημιουργίας/αφαίρεσης) του group(κατηγορίας) ενός track

- remote playlists με δυνατότητα επιλογής αυτόματης ανανέωσης από server και διατήρηση αλλαγών κατά την ανανέωση

- roaming playlists (συγχρονισμένες playlists μεταξύ των συσκευών που τρέχουν W10) 

- ενσωματωμένος file manager για εύκολη δημιουργία playlist από τοπικά αρχεία

- folder play & current folder play

- λειτουργία picture in picture (έκδοση desktop)

- drag & drop (έκδοση desktop)

- εξωτερικοί υπότιτλοι με υποστήριξη των πιο δημοφιλών φορμά με σχεδόν όλες τις (non-Unicode) κωδικοποιήσεις, εσωτερικοί  και online (opensubtiles)

- πλήρης υποστήριξη του Xbox one controller αλλά και του Xbox remote control

- continuum για WM10

 
 
Μερικά screenshots (έκδοση desktop)
 
Online υπότιτλοι & ρυθμίσεις
apps.39444.9007199266637019.d659deb3-86c
 
Tracks
apps.10861.9007199266637019.4eb0a4a1-50d
 
EPG (electronic program guide)
apps.844.9007199266637019.0611587f-90b6-
 
Για τα ελληνικά κανάλια (τη λίστα δηλαδή) demo_greek_tv απευθείας διάβασμα προγράμματος 
apps.57366.9007199266637019.b869dfce-73d
 
Κατηγορίες στα Tracks
apps.5337.9007199266637019.c6e77b6c-2d4a
 
Playlists
apps.64475.9007199266637019.f56bed87-c23
Επεξ/σία από marios28
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξεκινήσω να βλέπω μια ταινία και στην μέση το κλείσω (όχι απλά παύση, το κλείσω τελείως), όταν το ξαναανοίξω, θα συνεχίσει η ταινία από εκεί που σταμάτησα, η από την αρχή και θα πρέπει να βρω εγώ το σημείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινήσει από την αρχή.

 

Είναι από τα χαρακτηριστικά που θέλω να προσθέσω (μάλλον στην αμέσως) επόμενη αναβάθμιση. 

Αποθήκευση τόσο για το τρέχον track της τελευταίας playlist που φορτώθηκε, όσο και για το χρονικό σημείο προβολής αν φυσικά δεν πρόκειται για live streaming. Η playlist αποθηκεύεται και τώρα (υπάρχει αντίστοιχη επιλογή). Η αποθήκευση του χρονικού σημείου δε θα αφορά μόνο το τελευταίο, αλλά τα χρονικά σημεία για όλα τα tracks της playlist. Μια playlist ενδέχεται να έχει περισσότερα από ένα. 

 

Σε συνδυασμό με το παραπάνω στα άμεσα πλάνα μου είναι να προστεθεί και "continue experience", δηλαδή συνέχιση της θέασης ενός track μιας playlist σε άλλη συσκευή (προφανώς για W10). Το δεύτερο εννοείται αφορά iptv και όχι local αρχεία, εκτός αν αυτά υπάρχουν και στις άλλες συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ρε μεγάλε, ωραίος! Πολύ ωραία εφαρμογή, θα την αγοράσω το βραδάκι που θα πάω σπίτι και χρειαζόμουν κάτι παρόμοιο για IPTV. Σχετικά με το EPG υποστηρίζει όλα τα κανάλια; Δηλαδή αν εγώ βάλω ένα Link μιας αγορασμένης Playlist καναλιών με διάφορες χώρες, θα μου εμφανίζει το EPG και στα ξένα τα κανάλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.

 

Η διαδικασία είναι η εξής:

Όπως υπάρχουν sites που προσφέρουν υπηρεσίες iptv (συνήθως επί πληρωμή), υπάρχουν sites που φιλοξενούν epg (σε μορφή xmltv δηλαδή) αρχεία για τα αντίστοιχα κανάλια (συνήθως δωρεάν). Στην πραγματικότητα γίνεται scrub του προγράμματος για κάθε κανάλι από sites τέτοιου είδους με τρίτο πρόγραμμα που δημιουργεί το epg αρχείο. Γίνεται κάθε 2-3 ημέρες ανανέωση δηλαδή του αρχείου αυτού.

 

Οπότε εισάγεις το uri του epg αρχείου (για κάθε playlist) και όπως γίνεται ανανέωση των καναλιών, κατά τον ίδιο τρόπο γίνεται και ανανέωση του epg.

 

Με λίγα λόγια. Πρέπει να εισάγεις χειροκίνητα το uri του αρχείου. Αν υπάρχει, αν δηλαδή εμπεριέχονται σε αυτό, το πρόγραμμα για τα κανάλια της λίστας σου. Δε φορτώνεται δηλαδή αυτόματα τίποτα (όπως π.χ. στην τηλεόραση).

 

Εκτός.... αν στην playlist εμπεριέχεται ήδη το uri του epg. Στην περίπτωση αυτή θα το προμηθεύει ο provider της λίστας σου. Αν ανοίξεις τη λίστα με κάποιον editor θα εμφανίζεται κάπου στην αρχή ως url-tvg="........".  Αν υπάρχει θα φορτωθεί αυτόματα από την εφαρμογή.

 

Για τα ελληνικά κανάλια η διαδικασία υποστηρίζεται από εμένα. Το scrub/parsing γίνεται από το ishow.gr και από το tv.pathfinder.gr. Δε δημιουργείται καν epg(xmltv) αρχείο. Γίνεται απευθείας.

 

p.s. Ευχαριστώ και για το ενδιαφέρον. Υπάρχει και δοκιμαστική έκδοση. Δες πρώτα αν σου κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινήσει από την αρχή.

 

Είναι από τα χαρακτηριστικά που θέλω να προσθέσω (μάλλον στην αμέσως) επόμενη αναβάθμιση. 

Αποθήκευση τόσο για το τρέχον track της τελευταίας playlist που φορτώθηκε, όσο και για το χρονικό σημείο προβολής αν φυσικά δεν πρόκειται για live streaming. Η playlist αποθηκεύεται και τώρα (υπάρχει αντίστοιχη επιλογή). Η αποθήκευση του χρονικού σημείου δε θα αφορά μόνο το τελευταίο, αλλά τα χρονικά σημεία για όλα τα tracks της playlist. Μια playlist ενδέχεται να έχει περισσότερα από ένα. 

 

Σε συνδυασμό με το παραπάνω στα άμεσα πλάνα μου είναι να προστεθεί και "continue experience", δηλαδή συνέχιση της θέασης ενός track μιας playlist σε άλλη συσκευή (προφανώς για W10). Το δεύτερο εννοείται αφορά iptv και όχι local αρχεία, εκτός αν αυτά υπάρχουν και στις άλλες συσκευές.

 

Πολύ ενδιαφέρον, αλλά καθότι δεν με πολύ-ενδιαφέρει μεγάλη playlist, η αποθήκευσή του χρονικού σημείου θα γίνεται αν το track ανοίξει μέσω του file manager της εφαρμογής ή και μέσω του windows explorer/ άλλης εφαρμογής (π.χ. movie manager με ορισμένο το Best Player ως default)?

 

Και εγώ θα αγοράσω την εφαρμογή, και απάντηση σου δεν με επηρεάζει, απλά είναι ένα χαρακτηριστικό που θα με ενδιέφερε πολύ, λόγω ταξιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.

 

Η διαδικασία είναι η εξής:

Όπως υπάρχουν sites που προσφέρουν υπηρεσίες iptv (συνήθως επί πληρωμή), υπάρχουν sites που φιλοξενούν epg (σε μορφή xmltv δηλαδή) αρχεία για τα αντίστοιχα κανάλια (συνήθως δωρεάν). Στην πραγματικότητα γίνεται scrub του προγράμματος για κάθε κανάλι από sites τέτοιου είδους με τρίτο πρόγραμμα που δημιουργεί το epg αρχείο. Γίνεται κάθε 2-3 ημέρες ανανέωση δηλαδή του αρχείου αυτού.

 

Οπότε εισάγεις το uri του epg αρχείου (για κάθε playlist) και όπως γίνεται ανανέωση των καναλιών, κατά τον ίδιο τρόπο γίνεται και ανανέωση του epg.

 

Με λίγα λόγια. Πρέπει να εισάγεις χειροκίνητα το uri του αρχείου. Αν υπάρχει, αν δηλαδή εμπεριέχονται σε αυτό, το πρόγραμμα για τα κανάλια της λίστας σου. Δε φορτώνεται δηλαδή αυτόματα τίποτα (όπως π.χ. στην τηλεόραση).

 

Εκτός.... αν στην playlist εμπεριέχεται ήδη το uri του epg. Στην περίπτωση αυτή θα το προμηθεύει ο provider της λίστας σου. Αν ανοίξεις τη λίστα με κάποιον editor θα εμφανίζεται κάπου στην αρχή ως url-tvg="........".  Αν υπάρχει θα φορτωθεί αυτόματα από την εφαρμογή.

 

Για τα ελληνικά κανάλια η διαδικασία υποστηρίζεται από εμένα. Το scrub/parsing γίνεται από το ishow.gr και από το tv.pathfinder.gr. Δε δημιουργείται καν epg(xmltv) αρχείο. Γίνεται απευθείας.

 

p.s. Ευχαριστώ και για το ενδιαφέρον. Υπάρχει και δοκιμαστική έκδοση. Δες πρώτα αν σου κάνει. 

Γιατί το είχα δοκιμάσει στην εφαρμογή Smart IPTV που έχω στην Smart TV μου και παρατήρησα ότι σε μερικά κανάλια (όχι σε όλα, αλλά τουλάχιστον σε αυτά που με ενδιέφεραν) η εφαρμογή έβρισκε αυτόματα το EPG και φόρτωνε τις πληροφορίες, προφανώς θα περιέχει η Playlist το url του EPG. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που θα ανοίγει με την εφαρμογή δεν έχει σημασία πως θα ανοίγει. Και drop να το κάνεις θα βρίσκει το σημείο.

Για ένα μόνο αρχείο (το τελευταίο) θα το κάνω στην επόμενη αναβάθμιση. Περίμενε να δεις αν θα σε βολέψει.

 

 

Γιατί το είχα δοκιμάσει στην εφαρμογή Smart IPTV που έχω στην Smart TV μου και παρατήρησα ότι σε μερικά κανάλια (όχι σε όλα, αλλά τουλάχιστον σε αυτά που με ενδιέφεραν) η εφαρμογή έβρισκε αυτόματα το EPG και φόρτωνε τις πληροφορίες, προφανώς θα περιέχει η Playlist το url του EPG. 

 

Προφανώς. Δοκίμασε την playlist (κάνε add το remote uri της playlist και πάτα enter) στην εφαρμογή και θα καταλάβεις αν το φορτώσει. Αν ναι, θα εμφανιστεί πράσινη ένδειξη "EPG". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Best Player  (Media player με υποστήριξη online υπότιτλους (opensubtitles), IPTV player (remote playlists) με υποστήριξη EPG,  με ενσωματωμένο file manager για την υποστήριξη folder play και εύκολης δημιουργίας τοπικών λιστών αναπαραγωγής από φακέλους)

Κωδικός για δωρεάν εγκατάσταση (ο κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί 15 φορές)  Διαβάστε και τη σημείωση στο τέλος.

Έκδοση 5.7.8:

1. Κατά το άνοιγμα λίστας, δυνατότητα φόρτωσης του τελευταίου αρχείου που είχε φορτωθεί πριν το κλείσιμο.
2. Δυνατότητα αλλαγής καναλιών απευθείας από τον οδηγό προγράμματος.
3. Πανεύκολος συσχετισμός καναλιού με οποιοδήποτε από αυτά που περιλαμβάνονται στο epg αρχείο, καθώς όλα τα δεδομένα φορτώνονται σε αναδυόμενη λίστα (όπως στις κατηγορίες). Ο συσχετισμός είναι δύο κατευθύνσεων, δηλαδή μπορεί να γίνει είτε από τη λίστα καναλιών, είτε από τη λίστα του epg. Ο συσχετισμός είναι αναγκαίος στην περίπτωση που το epg αρχείο δεν περιλαμβάνει δεδομένα για τα κανάλια.
4. Δυνατότητα επιλογής τοπικών αρχείων epg, είτε για φόρτωση είτε για διάβασμα.
5. Οι online υπότιτλοι αποθηκεύονται στο χώρο που βρίσκεται η ταινία/βίντεο, έτσι ώστε την επόμενη φορά θα φορτωθούν απ' ευθείας.
6. Συντομεύσεις πλήκτρων για την έκδοση desktop.

Σημείωση: Έχω ετοιμάσει μια νέα ενημέρωση (5.8.0) με κυριότερα χαρακτηριστικά  την αποθήκευση του χρόνου θέασης για τοπικά αρχεία (κατά το κλείσιμο της εφαρμογής, κατά την αλλαγή λίστας ή κατά την αλλαγή του track) και αλλαγή/αναβάθμιση του τρόπου πλοήγησης (διαφορετικό focus) με το gamepad στο Xbox. Για αυτά τα δύο χαρακτηριστικά έχουν γίνει αρκετές αλλαγές και δεν έχω στείλει ακόμη την ενημέρωση. Μιας και υπάρχει η δυνατότητα, πριν σταλεί μια αναβάθμιση σε όλους τους χρήστες, να σταλεί σε συγκεκριμένους,  σκέφτομαι να κάνω χρήση αυτής της δυνατότητας, έτσι ώστε να υπάρχει ενημέρωση για προβλήματα που δεν έχουν γίνει αντιληπτά από μένα. Οπότε... αν κάποιος λάβει κωδικό (καλό θα ήταν να έχει και Xbox, εκτός από pc με W10 ή και τηλέφωνο  με WM10) και ενδιαφέρεται να παράσχει feedback για την επόμενη έκδοση, ας μου στείλει με pm ή στο [email protected] το email του, που είναι συνδεδεμένο με το λογαριασμό του στις συσκευές του. Θα δημιουργήσω μια συγκεκριμένη έκδοση (flight package), δηλώνοντας τα emails των χρηστών και η αναβάθμιση θα ληφθεί μόνο από αυτούς τους χρήστες.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Ενημέρωση έκδοση 5.8.6
1. Προσθήκη: υποστήριξη εικονιδίων (logos)
    ενεργοποίηση: settings -> logo settings -> Load Logos:  [on] 
Προφανώς αν ενεργοποιηθεί είναι πιο αργή η φόρτωση των tracks. Ήταν και ο κυριότερος λόγος που δεν είχα ασχοληθεί με τα εικονίδια.
2. Αρκετές αλλαγές/προσθήκες στο UI για την υποστήριξη του 1.
3. Αρκετές διορθώσεις με κυριότερη ένα πρόβλημα που υπήρχε κατά το "page down" του Xbox remote control (Το πρόβλημα προέκυψε από την προηγούμενη αναβάθμιση και την αλλαγή της πλοήγησης στο Xbox.
Σημ. Με αυτήν την ενημέρωση η υποστήριξη για το IPTV κομμάτι της εφαρμογής είναι σχεδόν πλήρης. [remote m3u, epg, groups, logos]
 
Οι πιο σημαντικές αλλαγές/προσθήκες κατά τις αναβαθμίσεις της εφαρμογής από το Νοέμβριο του '13 εδώ: http://best-player.eu
Screenshots [αφορούν την τελευταία έκδοση 5.8.6]
 
Tracklist (remote)
ZsWLlHe.png
 
 
Tracklist (local media)
uWCKV98.png
 
 
EPG:
ZwWUhxH.png
 
 
Playlists
redjvea.png
 
 
Υπότιτλοι: ρυθμίσεις, κωδικοποίηση, online από opensubtitles
KIds7Wq.png
 
 
Ρυθμίσεις σχετικές με τα εικονίδια (logos)
irNhQTG.png
 
 
Ρυθμίσεις σχετικές με την αποθήκευση της εκάστοτε playlist, του track και του χρόνου θέασης
TrTX12e.png
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Α

Στις 2/11/2017 στις 4:34 ΜΜ, marios28 είπε

Όχι.

Η διαδικασία είναι η εξής:

Όπως υπάρχουν sites που προσφέρουν υπηρεσίες iptv (συνήθως επί πληρωμή), υπάρχουν sites που φιλοξενούν epg (σε μορφή xmltv δηλαδή) αρχεία για τα αντίστοιχα κανάλια (συνήθως δωρεάν). Στην πραγματικότητα γίνεται scrub του προγράμματος για κάθε κανάλι από sites τέτοιου είδους με τρίτο πρόγραμμα που δημιουργεί το epg αρχείο. Γίνεται κάθε 2-3 ημέρες ανανέωση δηλαδή του αρχείου αυτού.

Οπότε εισάγεις το uri του epg αρχείου (για κάθε playlist) και όπως γίνεται ανανέωση των καναλιών, κατά τον ίδιο τρόπο γίνεται και ανανέωση του epg.

Με λίγα λόγια. Πρέπει να εισάγεις χειροκίνητα το uri του αρχείου. Αν υπάρχει, αν δηλαδή εμπεριέχονται σε αυτό, το πρόγραμμα για τα κανάλια της λίστας σου. Δε φορτώνεται δηλαδή αυτόματα τίποτα (όπως π.χ. στην τηλεόραση).

Εκτός.... αν στην playlist εμπεριέχεται ήδη το uri του epg. Στην περίπτωση αυτή θα το προμηθεύει ο provider της λίστας σου. Αν ανοίξεις τη λίστα με κάποιον editor θα εμφανίζεται κάπου στην αρχή ως url-tvg="........".  Αν υπάρχει θα φορτωθεί αυτόματα από την εφαρμογή.

Για τα ελληνικά κανάλια η διαδικασία υποστηρίζεται από εμένα. Το scrub/parsing γίνεται από το ishow.gr και από το tv.pathfinder.gr. Δε δημιουργείται καν epg(xmltv) αρχείο. Γίνεται απευθείας.

p.s. Ευχαριστώ και για το ενδιαφέρον. Υπάρχει και δοκιμαστική έκδοση. Δες πρώτα αν σου κάνει. 

Έχω σπίτι μου εγκατάσταση TVMosaic σε σέρβερ και παρακολουθώ τηλεόραση μέσω KODI. Το πρόβλημά μου είναι ότι το EPG της DIGEA έχει κάποιο πρόβλημα με τα Ελληνικά και κάποια κανάλια δεν εμφανίζονται σωστά. Χρειάζεται XMLTV. Μέχρι πρόσφατα είχα βρει ένα link του Rytec και έπαιζε καλά αλλά για κάποιο λόγο χάθηκε. Σκέφτηκα λοιπόν να αγοράσω το πρόγραμμά σου για το laptop μου ώστε να έχω πρόσβαση στα κανάλια εν κινήσει (πολύ καλό by the way) και να αξιοποιήσω το link του EPG στο TVMosaic. Έλα όμως που δεν παίζει! Υπάρχει περίπτωση να αποκτήσουμε πρόσβαση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aphilgr1 είπε

Α

Έχω σπίτι μου εγκατάσταση TVMosaic σε σέρβερ και παρακολουθώ τηλεόραση μέσω KODI. Το πρόβλημά μου είναι ότι το EPG της DIGEA έχει κάποιο πρόβλημα με τα Ελληνικά και κάποια κανάλια δεν εμφανίζονται σωστά. Χρειάζεται XMLTV. Μέχρι πρόσφατα είχα βρει ένα link του Rytec και έπαιζε καλά αλλά για κάποιο λόγο χάθηκε. Σκέφτηκα λοιπόν να αγοράσω το πρόγραμμά σου για το laptop μου ώστε να έχω πρόσβαση στα κανάλια εν κινήσει (πολύ καλό by the way) και να αξιοποιήσω το link του EPG στο TVMosaic. Έλα όμως που δεν παίζει! Υπάρχει περίπτωση να αποκτήσουμε πρόσβαση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν το ξέρω το TVMosaic.

Τι θες να κάνεις ακριβώς. Τι δεν παίζει;  Αν δεν παίζει το epg στην εφαρμογή στείλε το link να τσεκάρω ποιο είναι το πρόβλημα προς διόρθωση. Αν εννοείς κάτι άλλο, γράψε μου με π.μ. λεπτομέρειες.

Επεξ/σία από marios28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Best Player 

Ενημέρωση 5.9.2, κύριες προσθήκες:

1. Μπάρα προόδου χρόνου θέασης για κάθε στοιχείο της λίστας αναπαραγωγής. Αφορά τα τοπικά αρχεία (video ή audio)

12.PNG.58a9fd7127b1c6d548ccfb5171165418.PNG

.

2. Για τα κανάλια (Live με EPG): Δυνατότητα αλλαγής της (κεντρικής στον media player) μπάρας προόδου με μπάρα προόδου χρόνου βασισμένη στην έναρξη/λήξη του τρέχοντος προγράμματος (εφόσον υπάρχει αντιστοιχία epg δεδομένων για το κανάλι).  (η εικόνα είναι από την επερχόμενη ενημέρωση 5.9.4: προστέθηκε logo στην μπάρα ελέγχου)

new2.png.f519f78aebb83b8839622612e2eef6c0.png

.

3. Μεγαλύτερα σε μέγεθος logos (επερχόμενη ενημέρωση 5.9.4)

new1.png.f676a0470bd93b304dc73a2b06d61fe2.png

.

4. Δυνατότητα αντικαταστάσης/προσθήκης λέξεων στις ονομασίες των καναλιών, έτσι ώστε να πραγματοποιείται αυτόματα (από την εφαρμογή) η συσχέτιση/σύνδεση με τις ονομασίες των καναλιών από το EPG (π.χ. αφαίρεση της λέξης HD ή 720p, αν αυτές δεν περιέχονται στις ονομασίες των καναλιών του EPG)

.

MS Store: https://www.microsoft.com/p/best-player/9wzdncrdpqsx

Website: https://best-player.eu

Επεξ/σία από marios28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωση 5.9.62

Κύρια νέα χαρακτηριστικά:
1. Αποστολή με ένα κλικ remote IPTV (Μ3U) ή YouTube λιστών σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή με Windows 10 ή WM10. Η εφαρμογή πρέπει να είναι εγκατεστημένη στην άλλη συσκευή αλλά δεν είναι απαραίτητο να είναι ανοικτή. Κατά τη λήψη της λίστας η εφαρμογή ανοίγει αυτόματα από το λειτουργικό.

2. Υποστήριξη YouTube λιστών. Υποστηρίζονται οι 2 τύποι Youtube λιστών που είναι της μορφής:
 i)https://www.youtube.com/playlist?list=......................
ii)https://www.youtube.com/watch?v=..........&list=............

Η εισαγωγή των λιστών γίνεται ως εξής:
α) Από τον edge με το κουμπί "share". Εφόσον στη διεύθυνση έχουμε μεταβεί σε κάποια λίστα πατάμε το πλήκτρο share και επιλέγουμε την εφαρμογή "Best Player & TV". Στο τηλέφωνο η λειτουργία share είναι η δεύτερη επιλογή αν πατήσουμε τις 3 τελείες (δεξιά) στη διεύθυνση.

b) Από οποιδήποτε άλλο browser πρίν από τη διεύθυνση της λίστας προσθέτουμε το prefix: "bp:"
     δηλαδή: bp:https://www.youtube.com/playlist?list=......................

γ) Μέσω της εφαρμογής στο αντίστοιχο πεδίο εισαγωγής playlist, πλήκτρο:"remote url m3u list" στις "Playlists". Το είδος της λίστας (IPTV/YouTube) αναγνωρίζεται από την εφαρμογή.

Μεμονωμένo youtube video μπορεί να γίνει και μέσω της εφαρμογής MyTube (η οποιασδήποτε άλλης εφαρμογής με υποστηρίξη share data) με το πλήκτρο share ή μέσω της εφαρμογής με το πλήκτρο: "+ track" -> "paste raw data to playlist" στα "Tracks

Σημείωση: Δυνατότητα επιλογής/αλλαγής ανάλυσης βίντεο και κατέβασμα θα προστεθεί αργότερα.

hycxjK4.png

 

hCzTqF8.png

 

Η επόμενη αναβάθμιση θα περιλαμβάνει:
1. αναβάθμιση video & audio codecs
2. δυνατότητα αγνόησης group/s και κατ' επέκταση των tracks (στοιχείων/video/audio-καναλιών), που περιλαμβάνονται σε ένα group. Χρήσιμο χαρακτηριστικό, έτσι ώστε η ανανέωση λιστών που περιλαμβάνουν χιλιάδες (10.000+) στοιχεία να είναι γρήγορη. Πιθανόν να προστεθεί δυνατότητα δημιουργίας λιστών από groups ή εισαγωγή λιστών ως group κάποιας υπάρχουσας λίστας. 

MS Store: https://www.microsoft.com/p/best-player/9wzdncrdpqsx

Website: https://best-player.eu

 

Επεξ/σία από marios28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...