Προς το περιεχόμενο

Η υπηρεσία Multiroom φέρνει ταυτόχρονη θέαση των καναλιών Cosmote TV σε διαφορετικές τηλεοράσεις εντός σπιτιού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για εμάς που είμαστε εξωτερικό, υπάρχουν σοβαρότατες υπηρεσίες με 10-15$ το μήνα, που βλέπεις Ote, Nova, Sky, και δεκάδες άλλα, με 720p-1080p, πολύ καλύ εικόνα και χωρίς να πέφτει μαύρο κι ας είναι ο τελικός του ChL.

Φυσικά είναι διαθέσιμες και για Ελλάδα, αλλά δεν το έχετε ψάξει πολύ μάλλον, γιατί υπάρχουν εναλλακτικές.

Εννοείς πακέτα επίσημα ή «ανεπίσημα»;

 

Αγώνες με καλή ποιότητα χωρίς κολλήματα και χωρίς το φόβο μήπως κοπεί η μετάδοση μπορείς να δεις μέσω kodi τελικά;

 

Γενικά, καλή κίνηση της cosmote αλλά κάπως ακριβά το κοστολόγησε πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά εννοεί cosmote tv.

 

Ναι αυτο το καταλαβα, αλλα και παλι δηλαδη ποιος ΔΕΝ βαζει cosmote tv ; [εγω δεν εχω , αλλα οσους ξερω ειτε εχουν ηδη ειτε θελουν να βαλουν]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο το καταλαβα, αλλα και παλι δηλαδη ποιος ΔΕΝ βαζει cosmote tv ; [εγω δεν εχω , αλλα οσους ξερω ειτε εχουν ηδη ειτε θελουν να βαλουν]

Ε καλά δε νομίζω ότι έχει η πλειοψηφία, αλλά οκ είναι απλά αίσθηση δεν έχω στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς πακέτα επίσημα ή «ανεπίσημα»;

Ανεπίσημα φυσικά. Το απαγορεύουν οι ίδιοι, Nova-OTE να μεταδωθεί το σήμα έξω. Ακόμα κι αν έχεις δορυφορικό και το πάρεις μαζί, τι πιό απλό, αν σε βρουν, στο κόβουν κατευθείαν και μπαίνεις μαύρη λίστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεπίσημα φυσικά. Το απαγορεύουν οι ίδιοι, Nova-OTE να μεταδωθεί το σήμα έξω. Ακόμα κι αν έχεις δορυφορικό και το πάρεις μαζί, τι πιό απλό, αν σε βρουν, στο κόβουν κατευθείαν και μπαίνεις μαύρη λίστα.

Συμβαίνει ακόμα αυτό ε; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν, χάνουν πόσους πελάτες! Μου έλεγε φίλος που μένει εξωτερικό ότι το ξέρουν και οι ίδιοι ότι πολλοί το παίρνουν έξω και κάνουν τα στραβά μάτια ας το πούμε.  

 

Για τους ανεπίσημους τρόπους όσα έχω δει δεν είναι 100% αξιόπιστα, εδώ Ελλάδα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει ακόμα αυτό ε; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν, χάνουν πόσους πελάτες! Μου έλεγε φίλος που μένει εξωτερικό ότι το ξέρουν και οι ίδιοι ότι πολλοί το παίρνουν έξω και κάνουν τα στραβά μάτια ας το πούμε.  

 

Για τους ανεπίσημους τρόπους όσα έχω δει δεν είναι 100% αξιόπιστα, εδώ Ελλάδα τουλάχιστον.

Θέμα δικαιωμάτων.

 

Αυτό που έχω, παίζει άριστα προς το παρόν. Θα δείξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα μπω στην κουβέντα για kodi γιατι βλέπω ματσάκια απο άκλαυτους. Εγω απλά βλέπω ότι είναι μια χρήσιμη υπηρεσία που θα με γλυτώσει απο καυγάδες σπίτι που όμως θα πληρώσω χρύση. Ποιος αφελής άραγε πιστεύει ότι τα 7€ είναι φιξ ποσό και μετά δε θα μπουν κρυφές χρεώσεις; Γιατί κάθε φορά κάνουμε συμφωνία με τον ΟΤΕ για ένα Χ ποσό στο triple play με δορυφορικό Full pack και έρχεται τους πρώτους μήνες σωστά και μετά ανεβαίνει μέχρι να τους απειλήσεις ότι θα φύγεις και στο ξανακατεβάζουν. Τα τελευταία 6 χρόνια που έχω OTE TV αυτό γίνεται συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα δικαιωμάτων.

 

Αυτό που έχω, παίζει άριστα προς το παρόν. Θα δείξει.

Eίναι εντελώς real time ή έχεις καθυστέρηση;

Δε θα μπω στην κουβέντα για kodi γιατι βλέπω ματσάκια απο άκλαυτους. Εγω απλά βλέπω ότι είναι μια χρήσιμη υπηρεσία που θα με γλυτώσει απο καυγάδες σπίτι που όμως θα πληρώσω χρύση. Ποιος αφελής άραγε πιστεύει ότι τα 7€ είναι φιξ ποσό και μετά δε θα μπουν κρυφές χρεώσεις; Γιατί κάθε φορά κάνουμε συμφωνία με τον ΟΤΕ για ένα Χ ποσό στο triple play με δορυφορικό Full pack και έρχεται τους πρώτους μήνες σωστά και μετά ανεβαίνει μέχρι να τους απειλήσεις ότι θα φύγεις και στο ξανακατεβάζουν. Τα τελευταία 6 χρόνια που έχω OTE TV αυτό γίνεται συνέχεια.

Πιστεύω ότι και τα 7€ είναι αρκετά. Μέχρι και δωρεάν στο full pack θα μπορούσαν να το δίνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι εντελώς real time ή έχεις καθυστέρηση;

Περίπου 4 λεπτά. Το κατάλαβα προχθές που έβλεπα Bayern και βάρεσε στο κινητό η εφαρμογή της UEFA για γκολ κι εγώ το είδα 3-4 λεπτά μετά  :lol:

 

Βέβαια δε με ενοχλεί τώρα που το ξέρω, γιατί απλά εδώ που μένω, δεν ακούγεται τίποτα από έξω, ώστε να ακούσω πχ φωνές "goooooooal" και να μου το χαλάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που δεν βλεπω καν tv και οτι ειναι το εχω online τσαμπα πειραζει? 

 

ακου καπελο 6.60 το μηνα... 

Υπάρχουν συγκεκριμένα προγράμματα στα συνδρομητικά που πρέπει να κάνεις παραχωρήσεις για να τα έχεις τζάμπα (πχ αθλητικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...