Προς το περιεχόμενο

Η υπηρεσία Multiroom φέρνει ταυτόχρονη θέαση των καναλιών Cosmote TV σε διαφορετικές τηλεοράσεις εντός σπιτιού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανεπίσημα φυσικά. Το απαγορεύουν οι ίδιοι, Nova-OTE να μεταδωθεί το σήμα έξω. Ακόμα κι αν έχεις δορυφορικό και το πάρεις μαζί, τι πιό απλό, αν σε βρουν, στο κόβουν κατευθείαν και μπαίνεις μαύρη λίστα.

Λιγο δυσκολο να εντοπιστει η τοποθεσια του δεκτη μεσω δορυφορου.

Αν εχεις τον δεκτη συνδεδεμενο με το ιντερνετ, εκει τοτε αλλαζει το θεμα.

 

Να πω την αληθεια, μεχρι Αυγουστο εβλεπα απροβληματιστα Replay TV απο εξωτερικο μεχρι που το μπλοκαρανε γενικα (αλλα το δορυφορικο ακαθεκτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το kodi δεν δείχνει το πρόγραμμα του cosmotetv ή της novatv (εκτός και εάν κάνω λάθος).

Η kodi ειναι απο τις γκομενιτσες τις ευκολες τα παντα ολα κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+13 ευρώ στον λογαριασμό για να βλέπω και σε δεύτερη τηλεόραση. Ε, όχι ρε παιδιά, πάτε καλά;

Εϊχα δορυφορική στην προνομιακή τιμή των 17€ αλλά την έκοψα στη λήξη της σύμβασης ενώ μου προτείναν να συνεχίσω με αυτήν την τιμή.

Μετά ένα μήνα τους λέω άλλαξα γνώμη εντάξει στα 17. Όχι μου λένε, τώρα 27€. Τί λέτε ρε παιδιά τόσα χρόνια πελάτης του ΟΤΕ σε κινητά-σταθερά, για ένα μήνα αργότερα θα πληρώσω 27€; Δε χαμπαριάσανε.

Έφαγαν το άκυρο και προβλέπω να κινούμαι σε iptv όχι και τόσο νόμιμη με 80€ το εξάμηνο.

Ποιος έχασε;

Δεν παρανομούμε κύριοι επειδή έχουμε βίτσιο, δεν έχουμε να πληρώσουμε. Τί 6,60 μας λέτε ρε παπάρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε ότι κάποτε η γόβα για το φουλ πακέτο της ζήταγε 62€+9,90 για την υπηρεσία multiroom+6€ για το tv magazine!!!!,όταν αντίστοιχα ο ΟΤΕ για το φουλ πακέτο του με τις ίδιες αθλητικές διοργανώσεις,εκτός της σούπερ λιγδας ζητάει 20€ ως πελάτης της σταθερής,30€ της δορυφορικής και σε HD.Επίσης και 2 go σε υπολογιστή κινητό η tablet.

Στα μη νόμιμα και εγώ έχω δει από τα παλιά χρόνια με κάρτες γράψε δες ένα μήνα ξανά γράψε βάλε κλειδιά ψάξε να τα βρεις-πάει το ματσάκι το χάσαμε ψάχνοντας-μπες σε server κολλάει κάνε επανεκκίνηση το mgcamd-cccamd,βάλε kodi ψάξε στο sportdevil ωχ δεν βρίσκω,α εντάξει βρήκα παίζει ψιλό βλέπεται,ωχ κόλλησε πάμε στο καφενείο.

Και όλα αυτά πλην kodi δεν ήταν τσάμπα.Έχουν πληρωθεί και έχουν πάρει λεφτά οι ποντικοί φουλ.Από την αγορά δορυφορικού δέκτη για να κάνει για αυτές τις δουλειές,κάρτες,modules,μηχανάκια εγγραφής καρτών κ.α.πολλά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε, με kodi ναι είναι μπελάς.

Τα άλλα όμως πληρώνεις και καθαρίζεις, έχω πολλούς φίλους που βλέπουν εδώ και χρόνια απροβλημάτιστα.

Δεν είμαι υπέρ του παράνομου, αλλά όταν δε μπορείς να δώσεις αυτά τα λεφτά και δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις σύνδεση σε αυτούς, κανείς δε χάνει όταν βλέπεις παράνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε, με kodi ναι είναι μπελάς.

Τα άλλα όμως πληρώνεις και καθαρίζεις, έχω πολλούς φίλους που βλέπουν εδώ και χρόνια απροβλημάτιστα.

Δεν είμαι υπέρ του παράνομου, αλλά όταν δε μπορείς να δώσεις αυτά τα λεφτά και δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις σύνδεση σε αυτούς, κανείς δε χάνει όταν βλέπεις παράνομα.

Εντάξει μαζί σου.Απλά ήθελα να πω ότι είναι τόσο χαμηλή η τιμή στο φουλ πακέτο σήμερα,που δεν ξέρω αν αξίζει.Δηλαδή εμείς με 20 ευρώ το μήνα βλέπει ο πατέρας μου με το δορυφορικό,και εγώ και ο γαμπρός μου με τα go.Όχι ταυτοχρονα τα go αλλά οκ βλεπουμε 3 άτομα με 20.Και οι φίλοι σου που λες σίγουρα πληρώνουν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αθλητικό πρόγραμμα του COTE είναι έπος!!! 

 

Προσωπικά μου αρέσει να πληρώνω γι' αυτό που παίρνω - και όχι δεν είμαι λεφτάς -.

 

Πληρώνω cote, πληρώνω netflix αλλά απολαμβάνω τις υπηρεσίες τους και θεωρώ δίκαιο να δίνω τα χρήματα μου από τη στιγμή που απολαμβάνω την υπηρεσία τους.

 

Το multiroom θα έπρεπε να δίδεται δωρεάν ή με κάποια εφάπαξ χρέωση για τον αποκωδικοποιητή. Φαντάζομαι πως όσοι είμαστε ή θα βρεθούμε σύντομα σε διαδικασία επαναδιαπραγμάτευσης συμβολαίου θα το τσιμπήσουμε στο πακέτο free. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το multiroom θα έπρεπε να δίδεται δωρεάν ή με κάποια εφάπαξ χρέωση για τον αποκωδικοποιητή. Φαντάζομαι πως όσοι είμαστε ή θα βρεθούμε σύντομα σε διαδικασία επαναδιαπραγμάτευσης συμβολαίου θα το τσιμπήσουμε στο πακέτο free. 

Δεν ξέρω τι θα τσιμπήσετε free, αλλά θέλω να είμαι από μία γωνία να βλέπω πως θα έχουν multiroom κάποιοι με συνδέσεις 8-10Mbit, που είναι και σημαντικός αριθμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηαλαδή θέλει €6,60 μηνιαίως ανά τηλεόραση (συν ένα τσουβάλι φοροι μήπως?) και πρέπει να έχεις σύνδεση Cosmote για να συνδέσεις κάθε αποκωδικοποιητή στο κεντρικό router (το οποίο έχει 4 μόνο θύρες, άρα ξεχάστε άλλες συνδέσεις). Τελεια ευκαιρία. Πραγματικά αξίζει να δίνεις 150 το μήνα στη Deutsche telekom ω συγγνώμη cosmote για να βλέπεις ποδόσφαιρο την Γ' κατηγορία της Ισλανδίας και την Β΄ κατηγορία της Μάλτας...

 

Διάβασε λίγο πρώτα και μετά κράξε για όσα ισχύουν όμως: η τιμή 6.60 είναι με ΦΠΑ και φόρους, απαιτείται απλά σύνδεση στο internet με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ πάροχο και αν θέλεις να συνδέσεις παραπάνω συσκευές στο router υπάρχει κάτι που λέγεται switch και εχει καμια 10ρια ευρω. Με την προσφορά που έχει τώρα το full pack με 25 ευρω και επιπλέον ένα multiroom αποκωδικοποιητή δίνεις 31.60 το μήνα τελική τιμή για 2 αποκωδικοποιητές. Οκ από αθλητικά λείπει το κορυφαίο (...) ελληνικό πρωτάθλημα αλλά έχει CH L, NBA  και όλα τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου.

 

Ο καθένας μπορεί να διαλέξει και να αγοράσει ότι θέλει, και να κράζει ακόμα για πράγματα που ισχύουν (πχ COSMOTE TV GO που απαιτεί σύνδεση COSMOTE) αλλά για να κράζει με ψέματα, κάποιο λόγο θα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι θα τσιμπήσετε free, αλλά θέλω να είμαι από μία γωνία να βλέπω πως θα έχουν multiroom κάποιοι με συνδέσεις 8-10Mbit, που είναι και σημαντικός αριθμός.

Το Live πρόγραμμα το παίρνει από δορυφόρο οπότε δεν θα έχει πρόβλημα. Για replay κλπ θα υπάρχει πρόβλημα αν βλέπουν και οι δύο ταυτόχρονα και έχει κάτω από 8Mbit σύνεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Live πρόγραμμα το παίρνει από δορυφόρο οπότε δεν θα έχει πρόβλημα. Για replay κλπ θα υπάρχει πρόβλημα αν βλέπουν και οι δύο ταυτόχρονα και έχει κάτω από 8Mbit σύνεση.

Για όσους έχουν πιάτο. Μην ξεχνάς τις συνδέσεις που βλέπουν μέσω Internet με streaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+13 ευρώ στον λογαριασμό για να βλέπω και σε δεύτερη τηλεόραση. Ε, όχι ρε παιδιά, πάτε καλά;

Εϊχα δορυφορική στην προνομιακή τιμή των 17€ αλλά την έκοψα στη λήξη της σύμβασης ενώ μου προτείναν να συνεχίσω με αυτήν την τιμή.

Μετά ένα μήνα τους λέω άλλαξα γνώμη εντάξει στα 17. Όχι μου λένε, τώρα 27€. Τί λέτε ρε παιδιά τόσα χρόνια πελάτης του ΟΤΕ σε κινητά-σταθερά, για ένα μήνα αργότερα θα πληρώσω 27€; Δε χαμπαριάσανε.

Έφαγαν το άκυρο και προβλέπω να κινούμαι σε iptv όχι και τόσο νόμιμη με 80€ το εξάμηνο.

Ποιος έχασε;

Δεν παρανομούμε κύριοι επειδή έχουμε βίτσιο, δεν έχουμε να πληρώσουμε. Τί 6,60 μας λέτε ρε παπάρες;

Εσυ θα χασεις γιατι σε server με παρανομο σημα, προκοπη δεν θα βρεις.

Ολο και καποιο fingerprint θα σκασει στην οθονη σε καποιον αγωνα και μετα απο λιγα λεπτα θα κοψουν τη συνδρομη.

Και μετα θα παραπονιεσαι οτι πληρωσες 80€ και δεν βλεπεις σημα.

 

Τοσο απλα.

 

27€/μηνα δεν το θεωρω τραγικο ποσο για το πακετο του ΟΤΕ - ειναι τιμη καταλογου κι εχεις ολη τη μπαλα.

Αλλα αλλο το αν μπορεις να το πληρωσεις κι αλλο το αν ειναι καλη τιμη ή οχι.

Αλλωστε, η αγορα πλεον ολο και περισσοτερο σε τιμες καταλογου, θα πρεπει να ξεσυνηθισετε τις μεγαλες προσφορες γιατι εκλεισαν μαγαζια με αυτες τις τακτικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...