Προς το περιεχόμενο

Μεταξυ Galaxy S8 και Iphone 7


jimak0s1230

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποτε ναι ,οσοι βαλανε το ios11 στα 7αρια τραβανε τα ......,θελεις καταλογο προβληματων? google its your friend

Τρία 7άρια έχω μόνο στην οικογένεια μου και το δικό μου είναι από την beta σε 11 και τα ... είναι στην θέση τους ακόμα. :P

Το lag-fest των sammy είναι γνωστό issue το οποίο δυστυχώς ακόμα υπάρχει. Και όταν το παρουσιάζει το sammobile πάει να πει ότι υπάρχει ακόμα δρόμος για την sammy

Ναι με την ίδια λογική τα iPhone μέχρι το 6άρι και τις παλαιότερες εκδόσεις του iOS ήταν τα καλύτερα κινητά στο παρελθόν, οι εποχές έχουν αλλάξει, πιάσε τώρα ένα S8 στα χέρια σου και μετά τα λέμε. Μην μου συγκρίσεις το S4 και το Note 4 με τα σημερινά Galaxy. Όπως δεν μπορείς να συγκρίνεις το iPhone με iOS 6.1.4 με το σημερινό τσίρκο. 

 

διάβασε τι έγραψα και στον slk . Κάθε χρόνο τέτοια εποχ,ή με καημό πάω να δω τι έκανε η sammy με το software της μπας και επιστρέψω.

 

όταν διαβάζω τέτοια πράγματα από το sammobile, σορρυ αλλά δεν θα πάρω

μην το κάνουμε πάλι ροντέο, apple vs the world. ο άνθρωπος να πάρει μια ιδέα , ρώτησε και τις απόψεις μας τις ρίξαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κολλήματα δεν έχει το S6 μου, θα έχει το S8; Καλώς ή κακώς, το software optimization της Samsung είναι αρκετά έως πολύ καλό στα τελευταία Galaxy και στις τελευταίες εκδόσεις (Marshmallow και έπειτα).

 

Καλά τα όσα γράφει το SamMobile και οποιοδήποτε άλλο αντίστοιχο site, αλλά S8 έχω δουλέψει και είναι τέρας σε θέμα επιδόσεων και το software είναι πιο bloatware-free από ποτέ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tsakfot έχεις φάει κόλλημα με το lag του S8. Εμείς που το έχουμε, δεν το έχουμε δει πουθενά, ενώ το έχεις δει εσύ που δεν το έχεις. Παρ'όλα αυτά, επιμένεις οτι το διάβασες στο ίντερνετ. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις οτι αυτό δεν είναι σοβαρό επιχείρημα, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

s8+ εχω και δεν εχει κολλησει ποτε και σε τιποτα

 

ότι καλυτερο εχει περασει σαν συσκευή από τα χερια μου.

τλκ το πήρες ? ωραίος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τλκ το πήρες ? ωραίος

ναι ναι το τσιμπησα.

 

ημουν σε διλλημα για s8+ και note 8 αλλα τελικα ειπα ότι το note 8 ηταν πολλα ευρω παραπανω και ακομα δεν μπορω.

 

το επομενο μου παντως θα είναι :)   (σε κανενα 4μηνο θα το παρω :)   )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι το τσιμπησα.

 

ημουν σε διλλημα για s8+ και note 8 αλλα τελικα ειπα ότι το note 8 ηταν πολλα ευρω παραπανω και ακομα δεν μπορω.

 

το επομενο μου παντως θα είναι :)   (σε κανενα 4μηνο θα το παρω :)   )

Αντε καλοδουλευτο το αργαλειο...! και το νοτε με το καλο...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

tsakfot έχεις φάει κόλλημα με το lag του S8. Εμείς που το έχουμε, δεν το έχουμε δει πουθενά, ενώ το έχεις δει εσύ που δεν το έχεις. Παρ'όλα αυτά, επιμένεις οτι το διάβασες στο ίντερνετ. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις οτι αυτό δεν είναι σοβαρό επιχείρημα, έτσι;

μαν , δεν ξέρω τι χρήση κάνεις με το κινητό σου

στο δικό μου καθημερινό flow εργασιών, και για κανά 2χρονο υποχρεωτικά έπαιζα με ένα Note 4 & ένα 6s.

καμιά 10αριά ίδιες εφαρμογές - mail exchange με 100+ μαιλ την ημέρα- vpn & ssh clients , ε εγώ το shuttering-skip frames και το lag το έβλεπα every fucking day

 

και ήμουν τόσο πορωμένος Notακιας που πέρασαν από τα χέρια μου όχι ένα αλλά  τρία Notes εκείνης της γενιάς (ένα δίκαρτο Note 4, ένα Snapdragon και ένα Exynos)

 

όταν έχω πετάξει κοντά στα 4k Ευρώ εντός 3ετίας στην Samsung που κάθε χρόνο υπόσχεται ότι έφτιαξε το software, δεν λαγκάρει , τέρας επιδόσεων , 300 γκίγκα ραμ και κάθε χρόνο τα ίδια , σόρρυ αλλά τελικά κοίταξα αλλού

το αστείο είναι ότι ακόμα διαβάζω τα ίδια παράπονα, τα οποία όμως δεν διαβάζω για άλλα τηλέφωνα Android ίδιων χαρακτηριστικών (βλέπε OnePlus-Pixel etc.)

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια ειχα και εγω με το s7 οπου και το εστειλα .τον πρωτο καιρο πηγαινε σφαιρα ,μετα απο 3-4 μηνες χρησης ,αρχισαν τα γνωστα ...

 

αποκλείεται , δεν το χρησιμοποιούσες σωστά εσύ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tsakfot έχεις φάει κόλλημα με το lag του S8. Εμείς που το έχουμε, δεν το έχουμε δει πουθενά, ενώ το έχεις δει εσύ που δεν το έχεις. Παρ'όλα αυτά, επιμένεις οτι το διάβασες στο ίντερνετ. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις οτι αυτό δεν είναι σοβαρό επιχείρημα, έτσι;

Μα και εσείς τα ίδια κάνετε γιατί τον κατηγορείτε; Ούτε εσείς έχετε το iPhone 7 αλλά μια χαρά λέτε ότι κολλάει χωρίς να το έχετε(δεν λέω ότι το είπες εσυ συγκεκριμένα)...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω S8+ duos. Το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ και έχουν περάσει πολλά από τα χέρια μου.

 

Κανένα κόλλημα ή lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...