Προς το περιεχόμενο

Ασυρματη συνδεση laptop - smart TV


pontikodaimonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Αρχικα αν εχει ποσταρει σε λαθος ενοτητα ζητω συγνωμη. Αγορασα μια Smart Tv LG και θελω να κανω οτι ακριβως κανει το HDMI (δλδ να βλεπω την οθονη του λαπτοπ στην τηλεοραση) αλλα χωρις αυτο..ασυρματα..εχει κατι επιλογες η ΤV αλλα δεν εβγαλα ακρη.Λογικα μεσω καποιου δικτυου αλλα δεν βρηκα κατι που να επιασε..καθε βοηθεια δεκτη! Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βάζεις την TV στο ασύρματο δίκτυο, ώστε να βλέπει απευθείας το ιντερνετ ώστε σερφάρει;;

Οπως συνδέεται το κινητό σου, ...στο ίδιο δίκτυο μπορεί να συνδεθεί και η TV. 

Αλλωστε δεν λες τι λαπτοπ έχεις.

Εγώ πάντως έχω συνδεμένα στο ίδιο δίκτυο 2 κινητά, το λάπτοπ και 1 TV Samsung.

Με το Samsung application "Smart View", στέλνω ότι θέλω από το τηλέφωνο J7, στην TV απευθείας.  

 

Υ.Γ. κι εγώ είχα πάρει LG, αλλά για το ίδιο λόγο που έχεις εσύ (φοβερά δύσκολο μενού), την έδωσα πίσω κι άλλαξα σε samsung..... Εσύ κάνε ότι νομίζεις καλύτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βάζεις την TV στο ασύρματο δίκτυο, ώστε να βλέπει απευθείας το ιντερνετ ώστε σερφάρει;;

Οπως συνδέεται το κινητό σου, ...στο ίδιο δίκτυο μπορεί να συνδεθεί και η TV.

Αλλωστε δεν λες τι λαπτοπ έχεις.

Εγώ πάντως έχω συνδεμένα στο ίδιο δίκτυο 2 κινητά, το λάπτοπ και 1 TV Samsung.

Με το Samsung application "Smart View", στέλνω ότι θέλω από το τηλέφωνο J7, στην TV απευθείας.

 

Υ.Γ. κι εγώ είχα πάρει LG, αλλά για το ίδιο λόγο που έχεις εσύ (φοβερά δύσκολο μενού), την έδωσα πίσω κι άλλαξα σε samsung..... Εσύ κάνε ότι νομίζεις καλύτερο..

Το θέμα δεν ειναι να μπω στο ίντερνετ μπαινω και με την τν απευθείας καθως ειναι συνδεμενη αλλα να βλεπω ταινιες κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν ειναι να μπω στο ίντερνετ μπαινω και με την τν απευθείας καθως ειναι συνδεμενη αλλα να βλεπω ταινιες κτ

Βάλε το ρημαδοκαλώδιο HDMI, να τελειώνεις... αλλιώς αυτό που κάνεις από το λάπτοπ γίνεται και από την ΤιΒι,

....αλλά πιό δύσκολα (γιατί θέλεις πληκτρολόγιο+ποντίκι να συνδεθούν στην ΤιΒι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Ξεθάβω το νήμα για μια απορία που έχω. Σε LG κάνω σύνδεση του λάπτοπ ασύρματα όλα κομπλέ, ωστόσο υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα της εικόνας και καποιες φορές υπάρχουν και μικρά κολλήματα. 

Υπάρχει άλλος τρόπος να στέλνω ασύρματα σήμα και να έχω την top ποιότητα ή μόνο με hdmi καλώδιο θα το πετύχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...