Προς το περιεχόμενο

Η Samsung τρολάρει κάθε γενιά του iPhone με το νέο της διαφημιστικό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/samsung-galaxy-note-8-problems-freezing-crashing-unresponsive-calling-messaging-contacts-app-a8033586.html πέρσι έσκαγε. Φέτος παγώνει ... καλά πάει ο Κορεάτης . Το ότι η Apple Δεν κάνει κάτι αντίστοιχο κάτι δείχνει ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.youtube.com/watch?v=7gqoMJW1bwU

 

Οι διαφορές μεταξύ Exynos και Snap 835 είναι αμελητέες. Ίσα ίσα που το snapdragon variant έχει και καλύτερη gpu.

 

 

 

Όσο αναφορά για το τελευταίο που γράφεις... ωραίο ανέκδοτο. 

 

Αυτό θα έπρεπε να φοβίζει περισσότερο τους υποψήφιους αγοραστές του επόμενου iPhone παρά την ίδια την Samsung. 

 

Το φιάσκο με τις οθόνες των Pixel 2 XL και LG V30 δείχνει ότι η LG κάθε άλλο παρά έτοιμη είναι να βγάλει ποιοτικά oled panels στην αγορά. Και μάλιστα στις ποσότητες που θα ζητήσει η Apple.

Το μόνο που είδα στο βίντεο ήταν μετρήσεις. Μάλλον δεν έμαθες να διαβάζεις τι σου γράφει ο άλλος. Και το Iphone X έχει διπλάσιο και βάλε 4250 single και 10000+ Μulti αλλά και εγώ αμελητέα διαφορά βλέπω.

Βάλε να τρέξουν Snap και Exynos και τότε θα καταλάβεις διαφορά επιδόσεων και Multitasking. Δεν είναι πρώτη φορά που ο 835 θα πατώσει!

Για ανέκδοτα δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλά χαίρομαι που λές εσύ μερικά να μας διασκεδάζεις.

https://www.youtube.com/watch?v=2fugGkEIpVk

Ξεκόλλα απο τα νούμερα...

Φανταζομαι στο πρωτο βίντεο είδες τα reloads του Χ...κατα αλλα ios...κατα αλλα το android έχει lags και κολλάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung συνεχίζει να κάνει αυτό που κάνει χρόνια .. software για κλάμματα

Που μου λέτε ότι άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς

Δοκιμάστε με ανοιχτές εφαρμογές να παίξετε με task manager να κάνετε εναλλαγή εφαρμογές στα δυο λειτουργικά 50 φορές .
Στα Samsung-Android δεν υπάρχει κανένα consistency. Άλλες φορές το animation είναι instant άλλες κλάσματα του σεκ άλλες 1 σεκ.. skipped frames shuttering .. αυτά θυμάμαι από το μακρινό note 4 και μένω μακρυά ..
Και αυτά δεν τα λέει μόνο ο φίλος εδώ τα ακούω και από γνωστούς ακόμα και σήμερα

Και μην μου πείτε ότι κολλάει γιατί το φόρτωσε skins και apps περίεργα.Αυτά είναι τα πλεονεκτήματα του λειτουργικού της google. Ανοιχτό και customizable 

 

Σαν τον άλλο της προάλλες που σε άλλο thread έλεγε ότι τα τωρινά Samsung πετάνε..

και παρακάτω έγραψε ότι έχει βάλει μια ρουτίνα , κάθε εβδομάδα να κάνει autoclear την cache και reboot-άκι.. για να το κρατάει σε φόρμα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Software για κλάματα ε;

Άχαχαχαχα...29 apps στο background.

Πιάστο άν μπορείς...

Μιλάμε "σέρνεται" το Note 8...το καημένο...

Έμαθαν μερικοί να κλαίγονται τόσα χρόνια ρίχνοντας παραμύθι στους ανίδεους. Πηγαίνετε να φτιάξετε το ios πρώτα που όλοι κλαίγονται για κολλήματα και bugs σε κάθε έκδοση final και Beta και μετά μιλήστε και για android.

Έχω να κάνω clear cache απο τότε που πήρα το κινητό μου εδώ και χρόνια. Οι αναβαθμίσεις η μία πάνω στην άλλη.

Στο Ios αν δεν κάνεις σε ΚΑΘΕ έκδοση restore και set up as new ούτε τηλέφωνο δεν μπορείς να πάρεις. Εκεί σας το κατήντησε ο Tim...ατμομάγειρα. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=wKXvV69jm7I

Software για κλάματα ε;

Άχαχαχαχα...29 apps στο background.

Πιάστο άν μπορείς...

Μιλάμε "σέρνεται" το Note 8...το καημένο...

Έμαθαν μερικοί να κλαίγονται τόσα χρόνια ρίχνοντας παραμύθι στους ανίδεους. Πηγαίνετε να φτιάξετε το ios πρώτα που όλοι κλαίγονται για κολλήματα και bugs σε κάθε έκδοση final και Beta και μετά μιλήστε και για android.

Έχω να κάνω clear cache απο τότε που πήρα το κινητό μου εδώ και χρόνια. Οι αναβαθμίσεις η μία πάνω στην άλλη.

Στο Ios αν δεν κάνεις σε ΚΑΘΕ έκδοση restore και set up as new ούτε τηλέφωνο δεν μπορείς να πάρεις. Εκεί σας το κατήντησε ο Tim...ατμομάγειρα. :-D

 

Μόνο 6 τέτοια έχω αλλάξει τα τελευταία χρόνια .. χάρισμα σου, το αφήνουμε σε εσένα να τα χαίρεσαι πλέον αδερφέ  :X

για παιχνίδια και facebook πάρε και Xiaomi - πετάνε και κοστίζουν τα μισά λεφτά troll flying away  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 6 τέτοια έχω αλλάξει τα τελευταία χρόνια .. χάρισμα σου, το αφήνουμε σε εσένα να τα χαίρεσαι πλέον αδερφέ  :X

για παιχνίδια και facebook πάρε και Xiaomi - πετάνε και κοστίζουν τα μισά λεφτά troll flying away  :devil:

Κι εγώ το ίδιο αλλά αντίστροφα. Μάλλον δεν βλέπεις γύρω σου τους ποζεράδες που δίνουν 1400 για τα ίδια που λές...κατάντια το λέω εγώ. Χώρια που ο άλλος δεν έχει κάρτα ή δεδομένα και τρέχει να το αγοράσει με δόσεις.

άστα γιατί δεν σε συμφέρει να μιλάς για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου.

Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το ίδιο αλλά αντίστροφα. Μάλλον δεν βλέπεις γύρω σου τους ποζεράδες που δίνουν 1400 για τα ίδια που λές...κατάντια το λέω εγώ. Χώρια που ο άλλος δεν έχει κάρτα ή δεδομένα και τρέχει να το αγοράσει με δόσεις.

άστα γιατί δεν σε συμφέρει να μιλάς για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου.

Φιλικά πάντα.

και στα δύο στρατόπεδα υπάρχουν ποζεράδες. μην μπερδεύεσαι

τώρα επειδή είναι της ανάποδης μόδας το hate-apple κίνημα, δεν είναι απαραίτητο να απαξιώνουμε ένα προιόν που για εμένα αξίζει και έχω την δυνατότητα να το αγοράσω

 

στο είπα και παραπάνω, πάρε Xiaomi ή αν σε παίρνει Pixel ή OnePlus. Απείρως καλύτερη υλοποίηση software απο τις πατάτες της Sammy (εκεί μπαίνει και το ότι στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί )

 

Θέλεις να θυμηθώ από software σκουπίδια της Samsung :

 

Smart Scroll?

S Translator?

Air View - Air Gestures?

σαρωτής ίριδας?

 

gimmicks που δεν έπαιζαν ποτέ και απλά φόρτωναν το κινητό με αηδίες

άραγε τα θυμάται κανείς δαύτα? είπαμε software και Samsung έχουν μαλώσει προ πολλού

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα δύο στρατόπεδα υπάρχουν ποζεράδες. μην μπερδεύεσαι

τώρα επειδή είναι της ανάποδης μόδας το hate-apple κίνημα, δεν είναι απαραίτητο να απαξιώνουμε ένα προιόν που για εμένα αξίζει και έχω την δυνατότητα να το αγοράσω

 

στο είπα και παραπάνω, πάρε Xiaomi ή αν σε παίρνει Pixel ή OnePlus. Απείρως καλύτερη υλοποίηση software απο τις πατάτες της Sammy (εκεί μπαίνει και το ότι στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί )

 

Θέλεις να θυμηθώ από software σκουπίδια της Samsung :

 

Smart Scroll?

S Translator?

Air View - Air Gestures?

σαρωτής ίριδας?

 

gimmicks που δεν έπαιζαν ποτέ και απλά φόρτωναν το κινητό με αηδίες

άραγε τα θυμάται κανείς δαύτα? είπαμε software και Samsung έχουν μαλώσει προ πολλού

η sammy είναι καλή κάμερα και οθόνη σε όλα τα άλλα για μένα σκουπίδι , ότι samsung έχει περάσει απο τα χέρια μου δεν μου άρεσε γενικά ακόμα και το s7 δεν με ενθουσίασε σε τίποτα πέρα απο την κάμερα αντιθέτως xperia και huawei μου αρέσουν και ας μην αρέσουν τα xperia στον κόσμο γενικά.

όσο για το lag να σου δείξω ένα λίγο πιο παλιό galaxy s3 mini να κολλάει χωρίς τίποτα μέσα με φορμαρισμένη ρομ και να πάει σαν pentium -2 με vista που τρέχουν σε floppy και τότε σιχάθηκα για ένα διάστημα το android.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα δύο στρατόπεδα υπάρχουν ποζεράδες. μην μπερδεύεσαι

τώρα επειδή είναι της ανάποδης μόδας το hate-apple κίνημα, δεν είναι απαραίτητο να απαξιώνουμε ένα προιόν που για εμένα αξίζει και έχω την δυνατότητα να το αγοράσω

 

στο είπα και παραπάνω, πάρε Xiaomi ή αν σε παίρνει Pixel ή OnePlus. Απείρως καλύτερη υλοποίηση software απο τις πατάτες της Sammy (εκεί μπαίνει και το ότι στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί )

 

Θέλεις να θυμηθώ από software σκουπίδια της Samsung :

 

Smart Scroll?

S Translator?

Air View - Air Gestures?

σαρωτής ίριδας?

 

gimmicks που δεν έπαιζαν ποτέ και απλά φόρτωναν το κινητό με αηδίες

άραγε τα θυμάται κανείς δαύτα? είπαμε software και Samsung έχουν μαλώσει προ πολλού

Μην τα λες αυτα εδω μεσα, θα δεις τα Sammy fan boys να κανουν χαρακιρι!

6 χρονια αφοσιωμενος αγοραστης της Samsung, αλλωτε σε τηλεορασεις, αλλωτε σε κινητα.

 

Μια Smart TV που εχω απο το 2014 δεν μπορει καν να παιξει εναν υποτιτλο σωστα και το παιζει σε συνεχομενη σειρα.

Να μην σου πω βεβαια, οτι το bug reporting στο support πηγε απατο.

 

Η διαφημιση θα ειχε πλακα (κι αντικρισμα) αν την εκανε η Google που πλεον εχει ενα πολυ αξιολογο προιον απεναντι στην Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά η apple ζωγράφισε. Κάτοχος iPhone X . Οθόνη χωρίς κορεσμό και κάμερα άλλου

Και όχι τηλεκοντρόλ όπως το note 8 . Θέμα γούστου είναι και συνήθειας

Οθονη "Made by Samsung".. Well played

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σαρωτής ίριδας?

 

gimmicks που δεν έπαιζαν ποτέ και απλά φόρτωναν το κινητό με αηδίες

άραγε τα θυμάται κανείς δαύτα? είπαμε software και Samsung έχουν μαλώσει προ πολλού

Απλως να αναφέρω πως το συγκεκριμένο feature λειτουργεί άψογα στο Ν8 μου.

Just sayin, γιατι ομολογώ πως το φοβόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είχαν χιούμορ στην Samsung θα έπρεπε να ανατιναχτεί το κινητό μόλις ο Πρωταγωνιστής το έπιανε στο τελος στα χερια του ...

Φυσικά ξεχνάμε το γεγονός ότι και iPhone είχαν ανατιναχτεί κάποτε, και ότι η Apple έστειλε κινητά με προ-φουσκωμένη την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα δύο στρατόπεδα υπάρχουν ποζεράδες. μην μπερδεύεσαι

τώρα επειδή είναι της ανάποδης μόδας το hate-apple κίνημα, δεν είναι απαραίτητο να απαξιώνουμε ένα προιόν που για εμένα αξίζει και έχω την δυνατότητα να το αγοράσω

 

στο είπα και παραπάνω, πάρε Xiaomi ή αν σε παίρνει Pixel ή OnePlus. Απείρως καλύτερη υλοποίηση software απο τις πατάτες της Sammy (εκεί μπαίνει και το ότι στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί )

 

Θέλεις να θυμηθώ από software σκουπίδια της Samsung :

 

Smart Scroll?

S Translator?

Air View - Air Gestures?

σαρωτής ίριδας?

 

gimmicks που δεν έπαιζαν ποτέ και απλά φόρτωναν το κινητό με αηδίες

άραγε τα θυμάται κανείς δαύτα? είπαμε software και Samsung έχουν μαλώσει προ πολλού

Καλή η τακτική να αλλάζεις θέμα, αλλά θα σου ξαναθυμίσω ότι παρέθεσα πιό πάνω. Πιάστο άν μπορείς...

Αυτά που ανέφερες μετά, ως σκουπίδια επειδή κάποιος δεν τα χρησιμοποιούσε  δεν σημαίνει οτι δεν μπορούσες να τα σβήσεις ή να τα απενεργοποιήσεις. Έτσι δεν επηρέαζε την απόδοση της συσκευής.

Αντικειμενικά μέχρι το s3 οι συσκευές της samsung σερνότανε. Απο τότε μέχρι σήμερα έχει κάνει τεράστια άλματα σε hardware και software.

Το Note 8 είναι τερατάκι σε όλα. Δεν μπορείς να το συγκρίνεις με ένα Iphone σε τίποτε. Είναι ιεροσυλία...αντικειμενικά.

Τέλος οι ποζεράδες της Apple σπάνε τα ταμεία κυριολεκτικά. Αγοράζουν συσκευές που δεν ξέρουν πιό μπροστά τι περιορισμούς έχουν  και πώς λειτουργούνε.

Μετά μπαίνουν στα φόρουμ να διαβάζουν turotials με τις ώρες για να κάνουν μία μεταφορά καθημερινών αρχείων.

Δεν με πιστέυεις; Ψάξε σε παραδίπλα φόρουμ. Δεν είναι μακρυά. Γελάς με τις ώρες...εγώ προσωπικά ψυχαγωγούμε με δαύτους. Το ios είναι για μαντρωμένα άτομα. Πολύ κλειστό λειτουργικό. Σου δημιουργεί ασφυξία. Σε κάποιους αρέσει. Γούστα. Σαφέστατα. Τους αρέσει το μήλο, άλλους τα πορτοκάλια. Άλλους τα σύκα κ.ο.κ... Δεν θα πώ εγώ στον άλλον με τί θα την βρεί.

Αλλά με την απλή λογική, την καθημερινή, το Android είναι εκεί, που ΙΣΩΣ κάποτε φτάσει το ios. Θα φτάσει μετά απο πολλά χρόνια. Το βλέπεις άλλωστε με τις δυνατότητες που ενσωματωνονται με το σταγονόμετρο.

xiaomi και google είναι πολύ πίσω ακόμη. Μερικά βιντεάκια της πλάκας να σου ρίξω θα το καταλάβεις.

https://www.youtube.com/watch?v=jL2jWQo25ac

https://www.youtube.com/watch?v=HqSE9e60RIA&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=8kpD3XCp49o

Το Iphone 8 plus με τον A11(με τα 4250 signle και 10000 Multi)...φαντάσου να μην ήταν ο snap 835 και να ήταν και ο exynos.

Pixel 2 καταιδρωμένο και αποτυχημένο Multitasking.

Η Samsung μαθαίνει απο τα λάθη της, η Google όχι.

Άν το Note 8 είχε exynos θα ήταν ακριβώς ίδιο με το Oneplus. Ελάχιστη διαφορά.

Φιλικά Πάντα.

Peace.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...