Προς το περιεχόμενο

Η Samsung τρολάρει κάθε γενιά του iPhone με το νέο της διαφημιστικό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε προκαλώ να αγοράσεις ένα s2 ή ένα s7 και να το δουλέψεις για 3 μήνες (εκεί κάπου είναι και το breaking point)  :cry:

 

πέραν της οθόνης ποιοτικά και της μπαταρίας (για το 7άρι μου μιλάω) και με όλες τις android ναυαρχίδες τεσταρισμένες απο μεριάς μου και όχι από βίντεο yt, δεν θα το άλλαζα για τίποτα πέραν του X 

 

ούτε εγώ αναφέρομαι σε benchies, αλλά όταν για παράδειγμα το Air 1 μου παρακαλώ,με τα ταπεινά του χαρακτηριστικά και με μια 3ετία-4ετία στην πλάτη πετάει στην κυριολεξία, σε σχέση με πρόσφατα androido-tablets με 32 πυρήνες και 300 giga ram που πέρασαν απο τα χέρια μου και σερνόντουσαν, σορρυ αλλά στα μάτια μου και στην τσέπη μου, λέγεται value for money

 

και αυτά τα λέει κάποιος πρώην φανατικός κάτοχος Samsung από εποχής Note 1 μέχρι και 4 καθώς και πληθώρα galaxy μέχρι και του 7 (που το έδωσα εντός μιας εβδομάδας με πολλά νεύρα και ζοχάδα)

 

το value for money, διαφέρει από τσέπη σε τσέπη

δεν έχεις καταλάβει ποιο είναι το point μου, δεν συγκρίνω το Iphone με τα galaxy s που κάνουν τα ίδια λεφτά, το συγκρίνω με τα απλά κινητά των 150-200 ευρώ όπου απο αυτή την άποψη δεν ήταν και ούτε είναι vfm πόσο μάλλον τώρα που έχουν χιλιάρικο τα αιφον.

τα iphone και τα galaxy s δεν είναι vfm όπως δεν είναι και τα mercendes η τα lamborghini γιατί πολύ απλά στοχεύουν σε άλλες τσέπες, το ότι το κράτησες τόσα χρόνια δεν σημαίνει ότι δεν είναι ΜΠΑΚΑΤΕΛΑ.

το value for money δεν διαφέρει πουθενά, υπάρχει στην μεσαία κατηγορία των 150-200 ευρώ ενώ σε τέτοιες κατηγορίες 600-1000 ευρώ απλά δεν υφίσταται σαν όρος.

το κινητό των 600 ευρώ δεν θα κρατήσει 3 φορές παραπάνω απο αυτό των 200 ευρώ.

όσο για τα Ipad κοίτα στα ίδια λεφτά τι παίρνεις έτσι για την ιστορία, δεν είσαι στο 2013......

https://www.skroutz.gr/s/10858835/Lenovo-Yoga-Book-X90F-x5-Z8550-4GB-64GB-Android.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...