Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη στην inditex


Ιωάννα Λ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά! Σήμερα μου έστειλαν μήνυμα για να παρευρεθώ σε μια ομαδική συνέντευξη της inditex καθώς είχα στείλει το βιογραφικό μου πριν καιρό. Μόλις είδα ομαδική συνέντευξη και ότι θα γίνει και σε ένα μεγάλο ξενοδοχείο της Θεσσαλονίκης έβαλα διάφορα με το μυαλό μου και επειδή αγχώνομαι υπερβολικά πολύ θα ήθελα την βοήθεια όποιου έχει πάει στην ίδια ομαδική συνέντευξη της εταιρείας ή έστω σε κάτι παρόμοιο να μου πει τι ακριβώς γίνεται εκεί. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην αγχώνεσαι. Εάν κάνουν ό,τι έκαναν πριν κάποια χρόνια που δούλευα εγώ εκεί, σου κάνουν μια παρουσίαση της εταιρίας (με βίντεο), φτιάχνετε όλοι από μία αίτηση και ρωτάνε διάφορα (αν και πότε δούλεψες σε παρόμοια δουλειά κτλ). 
Καλή επιτυχία! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην αγχώνεσαι. Εάν κάνουν ό,τι έκαναν πριν κάποια χρόνια που δούλευα εγώ εκεί, σου κάνουν μια παρουσίαση της εταιρίας (με βίντεο), φτιάχνετε όλοι από μία αίτηση και ρωτάνε διάφορα (αν και πότε δούλεψες σε παρόμοια δουλειά κτλ). 

Καλή επιτυχία! 

Δηλαδή καμία σχέση με το να παρουσιάσεις τον εαυτό σου μπροστά σε όλο τον κόσμο κτλ; Εγώ κάτι τέτοια έχω βάλει με το μυαλό μου και έχω αγχωθεί :lol: Για την ακρίβεια αυτό μου μπήκε περισσότερο στο μυαλό λόγω της ομαδικής συνέντευξης που λένε και λόγω του ότι στο μήνυμα έλεγε ότι πρέπει να βρω και να φέρω μια εικόνα που θα επιλέξω απο το ίντερνετ η οποία θα εκφράζει γιατί είμαι μοναδική και σκέφτηκα ότι θα κάτσω να  το παρουσιάσω και τέτοια.. :P Εσύ είχες κάνει κάτι σχετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινούργιο αυτό με τη εικονα?χαχα

οκ ίσως παίζει να πεις λιγα λόγια για εσένα αλλά η θα είναι μπροστά σε μικρο γκρουπ ή θα είναι όταν τελειώσει το βίντεο και σας πουν να παραδώσετε τα βιογραφικά που εκείνη τη στιγμή παίζει το πες μου 2 λόγια για εσένα

don't worry όλα καλά θα πάνε.συμβουλη ντύσου ωραία κάτι κοπελιές σε τέτοιες συνεντεύξεις εμφανίζονται λες και βγήκαν από τη Vogue χαχα το δα και δεν το πίστευα χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με την εικόνα πρώτη φορά το ακούω!!! 

Γενικά, τελευταία, έχει διώξει πολύ κόσμο και κρατάει όσες είναι όμορφες πολύ κτλ. οπότε εκμεταλεύσου λίγο το στυλ σου. Μην πας με ένα τζιν και ένα πουκάμισο. 
Ντύσου με κάτι της εταιρίας (ή και πιο επώνυμο!) αλλά χωρίς να κάνει μπαμ "ήρθα να σας γλύψω δείτε με φοράω δικά σας ρούχα". 
Αξεσουάρ κτλ. 

Κλασσική ερώτηση: τι είναι η μόδα για σένα; / αν βρισκόσουν σε μία δυσάρεστη θέση με έναν πελάτη τι θα έκανες; (απάντηση, οτιδήποτε θα έκανε τον πελάτη να φύγει ευχαριστημένος) 

είναι το μότο τους (ήταν τουλάχιστον όταν ήμουν εγώ εκεί) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Στις 8/11/2017 στις 5:15 ΠΜ, Ιωάννα Λ είπε

Δηλαδή καμία σχέση με το να παρουσιάσεις τον εαυτό σου μπροστά σε όλο τον κόσμο κτλ; Εγώ κάτι τέτοια έχω βάλει με το μυαλό μου και έχω αγχωθεί :lol: Για την ακρίβεια αυτό μου μπήκε περισσότερο στο μυαλό λόγω της ομαδικής συνέντευξης που λένε και λόγω του ότι στο μήνυμα έλεγε ότι πρέπει να βρω και να φέρω μια εικόνα που θα επιλέξω απο το ίντερνετ η οποία θα εκφράζει γιατί είμαι μοναδική και σκέφτηκα ότι θα κάτσω να  το παρουσιάσω και τέτοια.. :P Εσύ είχες κάνει κάτι σχετικό;

Αύριο έχω και εγώ μια τέτοια συνέντευξη και έχω την ίδια απορία με την φωτογραφία. Τι πρέπει να είναι στην φωτογραφία και τι να απεικονίζει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερθείτε λίγο πιο έξυπνοι από τους κουτοπόνηρους που σκέφτονται τέτοιες ανοησίες για να βρείτε μια δουλειά.

Θα πάτε εκεί χωρίς εικόνα και θα πείτε: Δεν έφερα καμία εικόνα γιατί είμαι μοναδικός. Αν έφερνα μια εικόνα που θα με αντιπροσώπευε, τότε δεν θα ήμουν μοναδικός γιατί υπάρχει κάτι ήδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, blazar είπε

Φερθείτε λίγο πιο έξυπνοι από τους κουτοπόνηρους που σκέφτονται τέτοιες ανοησίες για να βρείτε μια δουλειά.

Θα πάτε εκεί χωρίς εικόνα και θα πείτε: Δεν έφερα καμία εικόνα γιατί είμαι μοναδικός. Αν έφερνα μια εικόνα που θα με αντιπροσώπευε, τότε δεν θα ήμουν μοναδικός γιατί υπάρχει κάτι ήδη...

σκέψου τώρα να σκάσουν 10 άτομα χωρίς εικόνα επειδή διάβασαν το ποστ σου :P 

 

το παραπάνω είναι "έξυπνο" αλλά δεν μπορούν να το στηρίξουν όλοι, για να το πεις αυτό θα πρέπει να το στηρίζεις με το στυλ σου, τον "αέρα" και φυσικά όλα τα υπόλοιπα που θα πεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος μετά την πρώτη συνάντηση και γενικά τη ημέρα γνωριμίας πως ακριβώς σε ενημερώνουν αν θέλουν να σε ξαναδούν; Επίσης αν δεν τους κάνεις στο λένε ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
3 ώρες πριν, tsofras είπε

Νομίζω σπάνιο να σε ενημερώσει εργοδότης ότι δεν σε θέλει. Προσωπικά και από γνωστούς δεν το έχω ακούσει ποτέ

Αρκετές εταιρείες σε ενημερώνουν.. Είναι και το πιο επαγγελματικό και το πιο σωστό για να ξέρεις και εσύ τι γίνεται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, christos4 είπε

Αρκετές εταιρείες σε ενημερώνουν.. Είναι και το πιο επαγγελματικό και το πιο σωστό για να ξέρεις και εσύ τι γίνεται.. 

Σωστό προφανώς και είναι, εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ και ξαναλέω σε γνωστούς γιατί εγώ έχω 10 χρόνια να βγω στην αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά! 

Μετά την πρώτη συνάντηση συνήθως ενημερώνουν, αποστέλλοντας ένα e-mail με τις πληροφορίες σχετικά με τη συνάντηση. Τώρα όσον αφορά την "απόρριψη" μετά την πρώτη συνάντηση, δε νομίζω ότι πρόκειται για "απόρριψη", απλά δεν έχουν διαθέσιμες θέσεις στα καταστήματα που κάποιος δηλώνει και γι' αυτό δεν τον καλούν. Γνωρίζει, ωστόσο, κάποιος ποιά είναι η διαδικασία μετά τη δεύτερη συνάντηση; Σε ειδοποιούν γρήγορα σχετικά ή έστω σου στέλνουν e-mail ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία, ώστε να μην περιμένεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...