Προς το περιεχόμενο

iPhone 8 & iPhone 8 Plus Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε forum ειμαστε,ας γινει πιο συγκεκριμενος τοτε.

 

Και εσυ με το 6s δεν εχεις την αναγκη για αλλαγη για να δεις αυτες τις υψηλες ταχυτητες που γραφουν ορισμενοι οτι εχουν τα κινητα?....

Όχι μπορώ και παραγγέλνω πίτσα με ένα δευτερόλεπτο καθυστέρηση από αυτούς αλλά δεν ενοχλούμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μόνο που αξίζει στο παραπάνω τηλέφωνο σε σύγκριση με τα προηγούμενα μοντέλα είναι η κάμερα του Plus και ο επεξεργαστής, τίποτα το πρωτοποριακό που να μην υπάρχει ίδιο ή καλύτερο στην αγορά. 

 

To iOS είναι το σημαντικότερο όλων και τείνεις να το ξεχνάς για κάποιο περίεργο λόγο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To iOS είναι το σημαντικότερο όλων και τείνεις να το ξεχνάς για κάποιο περίεργο λόγο...

Έλα μωρέ με την υπερεκτίμηση του iOS, σε μερικούς μήνες μπαίνει το 2018, το iOS ήταν καλό τις εποχές που το Android δυσκολευόταν με optimization στις διαφορετικές συσκευές. Τώρα το iOS προσπαθεί να γίνει Android. Τι μπορείς να κάνεις με το iOS που δεν μπορείς να κάνεις σήμερα σε μία Nougat ή Oreo ναυαρχίδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλα μωρέ με την υπερεκτίμηση του iOS, σε μερικούς μήνες μπαίνει το 2018, το iOS ήταν καλό τις εποχές που το Android δυσκολευόταν με optimization στις διαφορετικές συσκευές. Τώρα το iOS προσπαθεί να γίνει Android. Τι μπορείς να κάνεις με το iOS που δεν μπορείς να κάνεις σήμερα σε μία Nougat ή Oreo ναυαρχίδα; 

 

Δεν είναι θέμα δυνατοτήτων. Το Android έχει περισσότερες δυνατότητες και μεγαλύτερη παραμετροποίηση. Η διαφορά είναι στο πόσο fluid, καλογυαλισμένο, ομοιογενές, όμορφο και animated είναι το ios σε σχέση με το android. Δεν μπορώ να βρω αντίστοιχη εμπερία χρήσης στο android με οποιοδήποτε launcher/theme. Βάλε μέσα και τα εγγυημένα updates.

Την διαφορά θα την καταλάβεις αν δοκιμάσεις ios και android μαζί. Προχθές που δοκίμαζα το X, πήγα και έπιασα το note 8 μετά. Καλά πέρα ότι το Note 8 ήταν αισθητικά χάλια, κάνω μία swipe δεξιά για να δω την αριστερή οθόνη και αμέσως βλέπω ότι το scrolling δεν είναι smooth. Το δοκίμασα αρκετές φορές μπας και cacharei τίποτα και πάει πιο γρήγορα αλλά δεν.

Το ανεκπαίδευτο μάτι και το μάτι που δεν έχει δει κάτι πολύ fluid, δεν θα το καταλάβει. Για αυτό ακούω άλλους να λένε το s8 δεν έχει lag και άλλοι να λένε ότι έχει.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι θέμα δυνατοτήτων. Το Android έχει περισσότερες δυνατότητες και μεγαλύτερη παραμετροποίηση. Η διαφορά είναι στο πόσο fluid, καλογυαλισμένο, ομοιογενές, όμορφο και animated είναι το ios σε σχέση με το android. Δεν μπορώ να βρω αντίστοιχη εμπερία χρήσης στο android με οποιοδήποτε launcher/theme. Βάλε μέσα και τα εγγυημένα updates.

Την διαφορά θα την καταλάβεις αν δοκιμάσεις ios και android μαζί. Προχθές που δοκίμαζα το X, πήγα και έπιασα το note 8 μετά. Καλά πέρα ότι το Note 8 ήταν αισθητικά χάλια, κάνω μία swipe δεξιά για να δω την αριστερή οθόνη και αμέσως βλέπω ότι το scrolling δεν είναι smooth. Το δοκίμασα αρκετές φορές μπας και cacharei τίποτα και πάει πιο γρήγορα αλλά δεν.

Το ανεκπαίδευτο μάτι και το μάτι που δεν έχει δει κάτι πολύ fluid, δεν θα το καταλάβει. Για αυτό ακούω άλλους να λένε το s8 δεν έχει lag και άλλοι να λένε ότι έχει.

 

lag στο Note 8... με τα 300GB RAM και τους 350 πυρήνες ?? το υπερτούμπανο που κάνει multitask και δεν ιδρώνει... με διαολίζεις  :X  :X  :X

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα δυνατοτήτων. Το Android έχει περισσότερες δυνατότητες και μεγαλύτερη παραμετροποίηση. Η διαφορά είναι στο πόσο fluid, καλογυαλισμένο, ομοιογενές, όμορφο και animated είναι το ios σε σχέση με το android. Δεν μπορώ να βρω αντίστοιχη εμπερία χρήσης στο android με οποιοδήποτε launcher/theme. Βάλε μέσα και τα εγγυημένα updates.

Την διαφορά θα την καταλάβεις αν δοκιμάσεις ios και android μαζί. Προχθές που δοκίμαζα το X, πήγα και έπιασα το note 8 μετά. Καλά πέρα ότι το Note 8 ήταν αισθητικά χάλια, κάνω μία swipe δεξιά για να δω την αριστερή οθόνη και αμέσως βλέπω ότι το scrolling δεν είναι smooth. Το δοκίμασα αρκετές φορές μπας και cacharei τίποτα και πάει πιο γρήγορα αλλά δεν.

Το ανεκπαίδευτο μάτι και το μάτι που δεν έχει δει κάτι πολύ fluid, δεν θα το καταλάβει. Για αυτό ακούω άλλους να λένε το s8 δεν έχει lag και άλλοι να λένε ότι έχει.

To θέμα είναι ότι όσο γίνεται το iOS -> Android με τα Features που βάζουν και τα πολλά πολλά μετά εποχής Jobs, έχει χάσει το Mojo του και κάνει σπασίματα ή τρώει που και που κολλήματα. Οι εποχές που το iOS ήταν 100% αψεγάδιαστο πέρασαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=uL99tRQR9W0

 

Και κάπως έτσι, η άποψη ότι τα Samsung έχουν χάλια software και ότι τα iPhone είναι τα γρηγορότερα όλων, γίνεται αυτόματα μύθος.

 

Στα του iPhone 8 / iPhone 8 Plus, προσωπικά τα συμπάθησα περισσότερο από το iPhone X, και αν είχα το budget και την "θέληση" να πάω σε iPhone, θα επέλεγα κάποιο από τα δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=uL99tRQR9W0

 

Και κάπως έτσι, η άποψη ότι τα Samsung έχουν χάλια software και ότι τα iPhone είναι τα γρηγορότερα όλων, γίνεται αυτόματα μύθος.

 

Στα του iPhone 8 / iPhone 8 Plus, προσωπικά τα συμπάθησα περισσότερο από το iPhone X, και αν είχα το budget και την "θέληση" να πάω σε iPhone, θα επέλεγα κάποιο από τα δύο.

Μα αφού το Galaxy S8/Note 8 κολλάει και τα iPhone έχουν καλύτερο multitasking,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.youtube.com/watch?v=uL99tRQR9W0

 

Και κάπως έτσι, η άποψη ότι τα Samsung έχουν χάλια software και ότι τα iPhone είναι τα γρηγορότερα όλων, γίνεται αυτόματα μύθος.

 

Στα του iPhone 8 / iPhone 8 Plus, προσωπικά τα συμπάθησα περισσότερο από το iPhone X, και αν είχα το budget και την "θέληση" να πάω σε iPhone, θα επέλεγα κάποιο από τα δύο.

πάλι βίντεο ποστάρετε ? έλεος 

σαν τα παιδάκια, συγκρίσεις στο youtube και δεν τα έχετε πιάσει κάν στο χέρι

 

 

χρόνια τώρα τα ίδια αστεία ακούω. Αν θέλετε βίντεο, βάλτε σύγκριση με κανά iphone 6s απο αυτά που κάνει τα 4-5 rounds ο phonebuff στο youtube να κλάψεις..

 

πρώτον το ότι lag-άρει και κάνει frame skip είναι fact, και χρόνιο πρόβλημα

 

διάβασε τα και απο το έγκυρο sam mobile και όχι απο κανένα mac forum

 

https://www.sammobile.com/2017/06/27/samsung-ui-fluidity-problem-needs-fixing

 

δεύτερον επιμένετε να μιλάτε για lag, και εγώ διάολε σε όσα 7άρια και 6άρια iphone έχω δίπλα μου, δεν το βλέπω

με το ζόρι θα μας πείσετε για κάτι που δεν υπάρχει?

 

είναι υποκειμενικό στο μάτι να καταλαβαίνεις το lag, το αντιλαμβάνομαι, αλλά απο ανθρώπους που έχει περάσει απο τα χέρια του iphone περιμένω να το πιάσει με την πρώτη..

 

τώρα και με το 120hz τσιπάκι, στο Χ να δείτε πλάκα που θα έχει

 

ΥΓ. : να μην μιλήσω τι θα κάνει το Note με 3 μήνες χρήσης στην πλάτη του, από τώρα ε? 

ή θα έχουμε τις ρουτίνες κατεβάζουμε ανάλυση - reboot ανα 2 ημέρες και clear cache για να πετάει το αργαλείο ?

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάλι βίντεο ποστάρετε ? έλεος 

χρόνια τώρα τα ίδια αστεία ακούω. βάλε σύγκριση με κανά iphone 6s απο αυτά που κάνει τα 4-5 rounds ο phonebuff στο youtube να κλάψεις..

 

πρώτον το ότι lag-άρει και κάνει frame skip είναι fact, και χρόνιο πρόβλημα

 

διάβασε τα και απο το έγκυρο sam mobile και όχι απο κανένα mac forum

 

https://www.sammobile.com/2017/06/27/samsung-ui-fluidity-problem-needs-fixing

 

δεύτερον επιμένετε να μιλάτε για lag, και εγώ διάολε σε όσα 7άρια και 6άρια iphone έχω δίπλα μου, δεν το βλέπω

με το ζόρι θα μας πείσετε για κάτι που δεν υπάρχει?

 

είναι υποκειμενικό στο μάτι να καταλαβαίνεις το lag, το αντιλαμβάνομαι, αλλά απο ανθρώπους που έχει περάσει απο τα χέρια του iphone περιμένω να το πιάσει με την πρώτη..

 

τώρα και με το 120hz τσιπάκι, στο Χ να δείτε πλάκα που θα έχει

Α τώρα που χάνει στα βίντεο του Phonebuff το iPhone ξαφνικά δεν σας κάνουν. Μάλιστα. Όσο για το τελευταίο που λες, επειδή έχω και παλιά iPhone κοντά μου, μπορώ να επιβεβαιώσω ότι που και που λαγκάρουν και έχουν σπασίματα στα Frames

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α τώρα που χάνει στα βίντεο του Phonebuff το iPhone ξαφνικά δεν σας κάνουν. Μάλιστα. Όσο για το τελευταίο που λες, επειδή έχω και παλιά iPhone κοντά μου, μπορώ να επιβεβαιώσω ότι που και που λαγκάρουν και έχουν σπασίματα στα Frames

 

βρε Neg, διάβασε πόση σιλικόνη έχει ο Α11, το μέγεθος του και Cache και μου το συγκρίνεις με το κάρβουνο του Snapdragon ?

 

δεν έχω δει το βίντεο καθότι είμαι δουλειά, αλλά όταν μια εταιρία διαχρονικά fail-άρει στο θέμα software και UI fluidity, περιμένεις να σε πιστέψουμε τώρα.

και ας υποθέσουμε ότι πετάει (πράγμα που πρακτικά δεν μπορεί να ισχύει) μετά τους 3 πρώτους μήνες τι κάνουμε ?

format το τηλέφωνο ή το πετάμε και πάμε στο S9, όπου τα giga θα είναι 400 και οι πυρήνες 1200?

 

δεν ξέρω τι iphones έχεις δίπλα σου, αλλά μάλλον τα δικά σου φοράνε άλλου χρώματος γυαλιά, γιαυτό και λαγκάρουν

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε Neg, διάβασε πόση σιλικόνη έχει ο Α11, το μέγεθος του και Cache και μου το συγκρίνεις με το κάρβουνο του Snapdragon ?

 

δεν έχω δει το βίντεο καθότι είμαι δουλειά, αλλά όταν μια εταιρία διαχρονικά fail-άρει στο θέμα software και UI fluidity, περιμένεις να σε πιστέψουμε τώρα.

και ας υποθέσουμε ότι πετάει (πράγμα που πρακτικά δεν μπορεί να ισχύει) μετά τους 3 πρώτους μήνες τι κάνουμε ?

format το τηλέφωνο ή το πετάμε και πάμε στο S9, όπου τα giga θα είναι 400 και οι πυρήνες 1200?

Άσε εσύ το έχεις τερματίσει με τις ανακρίβειες, κρατήστε τις παρωπίδες δεν πειράζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσε εσύ το έχεις τερματίσει με τις ανακρίβειες, κρατήστε τις παρωπίδες δεν πειράζει. 

 

η ημιμάθεια αγαπητέ είναι χειρότερη. σου χαρίζω και τις παρωπίδες.

οι υπόλοιποι μπορείτε να ενημερωθείτε απο εδώ γιατί ο A11 δεν μπορεί να συγκριθεί με μπρίκια

 

https://youtu.be/TiVF_ZzzLM0

 

εφόσον ξέρεις αγγλικά, και για να μην τρως άσκοπα τον χρόνο σου με βίντεο στο youtube, ενημερώσου τουλάχιστο να μην πετάς ανακρίβειες και μισές αλήθειες

 

για την ταμπακιέρα του S-Lag τίποτα? και αυτό είναι ανακρίβεια ή όταν στριμωχνόμαστε το γυρνάμε στην τρέλα και στο "δεν ασχολούμαι" ?

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ημιμάθεια αγαπητέ είναι χειρότερη. σου χαρίζω και τις παρωπίδες.

οι υπόλοιποι μπορείτε να ενημερωθείτε απο εδώ γιατί ο A11 δεν μπορεί να συγκριθεί με μπρίκια

Εσυ αγαπητε πληρωσε 1000 για να παρεις κινητο για να γραφεις στα forum ποσο πιο δυνατο τσιπακι φοραει,ειναι πιο εξυπνο :)

 

Εγραψε κανεις οτι το τσιπακι των νεων iphone ειναι κακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...