Προς το περιεχόμενο

iPhone 8 & iPhone 8 Plus Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα από κοντα το x. Ναι είναι ότι πιο όμορφο και ποιοτικό έχω πιάσει στα χέρια μου σαν κινητό. Αλλα το notch και η έλλειψη touch id είναι deal breaker. Έβαλα μερικά βιντεακια να δω, και όταν τα έβαζα full είχα το notch μέσα στην μέση. Όταν έβαζα να μην πιάνει το notch, έχανε ΠΑΡΑ πολύ σε μέγεθος.

Αν ήμουν iPhone user θα έπαιρνα το 8 και όχι το x.

 

Καλώς ή κακώς, πλεον τα κινητά έχουν ξεφύγει απο το 16:9. Οπότε η μαύρα πλέσια θα χεις ή κάτι θα κόβει. Σε 16:9 το iphone x παίζει στις 5", που δεν είναι λίγο, αλλά λιγότερο απο το plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ό Α11 όντως είναι πολύ μπροστά από τους flagship snapdragon. Το κινητό όμως δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής, στην οθόνη π.χ. το iphone δε μπορεί να συγκριθεί καν με τα galaxy. Bezels οικόπεδα και LCD panel και μόνο για αυτούς τους λόγους η σύγκριση απλά σταματά εκεί. Αλλά οκ Το iphone ανοίγει το messenger o.2 sec πιο γρήγορα

 

οι οθόνες καθώς και η μπαταρία, ήταν πάντα πράγματα που μου έλειπαν απο τα iphone , δεν αντιλέγω και συμφωνώ απόλυτα, αλλά τα θυσίασα ευχάριστως, καθώς μου την έσπαγε να σκάω 600-700-800 ευρώ για κάτι που 3 μήνες μετά, μόνο flagship performance δεν είχε

Σε καθημερινη χρηση ο μεσος χρηστης δεν θα κατσει να μετρησει αν και ποσο πιο γρηγορα ανοιγει ενα κινητο μια εφαρμογη ,αυτο ξεχνατε συνεχεια οι περισσοτεροι.

Ουτε τον ενδιαφερει αν φοραει το κινητο του τον Α11 επεξεργαστη ή τον Α9.

Οι περισσοτεροι δεν ξερουν καν τι εκδοση ή πως λεγεται το λειτουργικο του κινητου τους,κοροιδευομαστε τωρα?

 

Συγκρινετε τι γραφετε στα τεχνολογικα forum με το τι επικρατει στην πραγματικοτητα?

ρε αγαπητέ τι μας λές?

ποιός μιλάει για το launching των εφαρμογών ?

ίσως δεν στο έδωσα εγώ καλά να το καταλάβεις

εγώ προσωπικά μιλάω για UI fluidity και consistency

 

όποιος το αμφισβητεί sorry αλλά είτε δεν έχει δοκιμάσει iphone, είτε εσκεμμένα δεν θέλει να το δεί

 

εκεί λοιπόν πετάγεται ο φίλος με το περιβόητο βίντεο , να μας πει ότι το Note με τα 500 giga ram και τους άπειρους πυρήνες, μαμεί και σπέρνει

 

σόρρυ αλλά μπορεί εγώ να μην ήμουν πολύ συγκεκριμένος με αυτό που λέω.

 

O retro το περιέγραψε άψογα παραπάνω

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε καθημερινη χρηση ο μεσος χρηστης δεν θα κατσει να μετρησει αν και ποσο πιο γρηγορα ανοιγει ενα κινητο μια εφαρμογη ,αυτο ξεχνατε συνεχεια οι περισσοτεροι.

Ουτε τον ενδιαφερει αν φοραει το κινητο του τον Α11 επεξεργαστη ή τον Α9.

Οι περισσοτεροι δεν ξερουν καν τι εκδοση ή πως λεγεται το λειτουργικο του κινητου τους,κοροιδευομαστε τωρα?

 

Συγκρινετε τι γραφετε στα τεχνολογικα forum με το τι επικρατει στην πραγματικοτητα?

 

Αγαπητέ με δουλεύεις.

Αυτό ακριβώς είναι το επιχείρημά μου. Για αυτό είπα εκείνο το bench σκουπίδια.

Ο χρήστης αυτό που θέλει είναι ομορφιά, ομοιογένεια, υποστήριξη, fluidness. Για αυτό με είδες να δίνω τόσο έμφαση στα άλλα, απλά αυτό το είπα για αντικρούσω το benchmark που ισχυρίζεται βλακωδώς το αντίθετο. Και σε όλα αυτά το iphone είναι πολύ μπροστά από το note. Ναι το stock android πάει καλά, αλλά μετά ξεφεύγουμε πολύ σε ομορφιά και animations από το ios.

Απορώ πως απομόνωσες αυτό, που φαίνεται ξεκάθαρα ότι προσπαθούσα να αντικρούσω το bench, και δεν είδες όλα τα υπόλοιπα που έγραψα...

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητέ με δουλεύεις.

Αυτό ακριβώς είναι το επιχείρημά μου. Για αυτό είπα εκείνο το bench σκουπίδια.

Ο χρήστης αυτό που θέλει είναι ομορφιά, ομοιογένεια, υποστήριξη, fluidness. Για αυτό με είδες να δίνω τόσο έμφαση στα άλλα, απλά αυτό το είπα για αντικρούσω το benchmark που ισχυρίζεται βλακωδώς το αντίθετο. Και εκεί το iphone είναι πολύ μπροστά από το note. Ναι το stock android πάει καλά, αλλά μετά ξεφεύγουμε πολύ σε ομορφιά και animations από το ios.

Απορώ πως απομόνωσες αυτό που φαίνεται ξεκάθαρα ότι προσπαθούσα να αντικρούσω το bench και δεν είδες όλα τα υπόλοιπα που έγραψα...

νομίζει εσφαλμένα ότι είμαστε speed freaks / ποζεράδες και ήρθαμε να μετρήσουμε τις @@@ εδώ.

αυτό λέγεται κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια

 

να σε ενημερώσουμε ότι ούτε κατά διάνοια δεν με ενδιαφέρει, αλλά όταν έχει γίνει δουλειά και έχει πέσει σκέψη απο πίσω που αποτυπώνεται σε performance και user xperience, ναι εκεί εγώ προσωπικά θα το εκτιμήσω και θα πω μπράβο στην Apple (και κάθε Apple που μπορεί να δώσει κάτι αντίστοιχο)

 

να θυμίσω επίσης ότι συσκευές χαμηλότερου κόστους (βλέπε Xiaomi) με μικρότερο budget και σχεδόν-Vanilla Android κάνουν deliver καλύτερα αποτελέσματα , και ξενερώσουν κάποιοι

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλώς ή κακώς, πλεον τα κινητά έχουν ξεφύγει απο το 16:9. Οπότε η μαύρα πλέσια θα χεις ή κάτι θα κόβει. Σε 16:9 το iphone x παίζει στις 5", που δεν είναι λίγο, αλλά λιγότερο απο το plus.

 

Καλά αυτό με το 18:9 με έχει ξενερώσει αφάνταστα. Γιατί στις 5,5"-5,7" ξεχνάς τελείως το landscape σερφάρισμα που με βολεύει πολλές φορές για να διαβάζω καλύτερα...

Ελπίζω του χρόνου η apple να βγάλει κάποια έκδοση bezelless χωρίς notch, 16:9 και με touchid

Καλώς ή κακώς, πλεον τα κινητά έχουν ξεφύγει απο το 16:9. Οπότε η μαύρα πλέσια θα χεις ή κάτι θα κόβει. Σε 16:9 το iphone x παίζει στις 5", που δεν είναι λίγο, αλλά λιγότερο απο το plus.

 

Επίσης άντε το 18:9 τρώγεται, αλλά οχι όταν έχεις και το notch στην μέση......

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάλι πετάς την μπάλα στην κερκίδα. το βίντεο που πόσταρα το έχω δεί προφανώς, το άλλο δεν μπορώ να δώ.

σε κάθε περίπτωση, όταν θέλεις να το δούμε με επιχειρήματα, εδώ είμαι.

τα ανακρίβειες κτλπ. προφανώς στα επιστρέφω

cheers brah

 

Στην κερκιδα? Εσυ τοση ωρα μιλας για fluidity και αερα κοπανιστο. Εσυ την εχεις την μπαλα στην κερκιδα σε καθε σου σχολιο φιλαρακι. 

 

Υ.Γ, Γινεται και το Android fluid παντως, πανε και βαλε τα animation sto 2x. Τοτε θα ειναι σαν τα IOS. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι ότι πιο χαζό benchmark έχω δει, και το μόνο που μου αποδεικνύει ότι το iphone είναι πιο γρήγορο.

Σαν developer, επειδή έχω μία βαθύτερη κατανόηση πως λειτουργούν τα λειτουργικά, σου εξηγώ.

 

1) Το benchmark αφορά ΜΟΝΟ loading times. Ούτε rendering, ούτε ui speed, ούτε τίποτε άλλο. Εγώ μίλησα για ταχύτητα UI. Αν δείτε benchmarks σοβαρά, θα δείτε ότι όσον αφορά την ταχύτητα rendering ui, image process και 3d rendering δεν υπάρχει καμία ελπίδα για το note

2) Ακόμη και αυτό όμως στην πρώτη φάση του bench αποδεικνύει πόσο optimized είναι το λειτουργικό, πόσο πιο γρήγορος επεξεργαστής στο να αποσυμπιέζει δεδομένα (στα παιχνίδια τα δεδομένα είναι πολλές φορές συμπιεσμένα και αποσυμπιέζονται στο loading) και τέλος ότι έχει πιο γρήγορη nand.

3) Στην 2η φάση, ξανατρέχει τις άπειρες εφαρμογές που άφησε ανοικτές  και ο ΜΟΝΟΣ λόγος που κερδίζει το note 8, δεν είναι ούτε η ταχύτητα του UI, ούτε η ταχύτητα της cpu, ούτε η ταχύτητα του rendering, ούτε το image process speed, ούτε η ταχύτητα της nad. Είναι μόνο από τα 8 gb. Το ηλίθιο αυτό benchmark μέτρησης ταχύτητας εφαρμογών με το δάκτυλο, και ξαναμέτρησης κτλ δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με οποιαδήποτε real world κατάσταση.

4) Σε πραγματικές καταστάσεις κανείς δεν θα ανοίξει 100 εφαρμογές, θα τις κρατήσεις ανοικτές για να τις ξανά ανοίγει μετά.

Επίσης το note 8 θα γίνει πιο γρήγορο σε LOADING time μόνο, επαναλαμβάνω, όταν θα ανοίξετε δεκάδες εφαρμογές και θα πάτε σε κάποια που έχετε ανοίξει ήδη. Αλλά κάθε φορά που ανοίγατε κάθε μία από αυτές τις ρημάδες δεκάδες εφαρμογές για 1η φορά, το iphone Θα τις ανοίξει πιο γρήγορα...

 

Έτσι λοιπόν σε καθημερινές, ακόμη και πολύ βαριές χρήσεις, το iphone 8/X θα προσφέρει πολύ καλύτερη εμπειρία χρήσης. Γιατί έχει και πιο γρήγορο rendering, πιο smooth ui, περισσότερα animations, περισσότερες διαφάνειες, φορτώνει πιο γρήγορα τις εφαρμογές, κάνει πιο γρήγορα ότι cpu tasks τύχουν κτλπ

Το συγκεκριμένο bench είναι είναι σκουπίδια και το μόνο που χρειάζεσαι είναι μερικά ψήγματα αντικειμενικότητας για να το δεις.

 

Δεν είχα ποτέ iphone, έχουν κάποιοι φίλοι μου, μια ζωή android και windows phone, λάτρης xiaomi, και φυσικά λέω ότι τα iphone είναι ακριβά για αυτά που προσφέρουν. Ειδικά το X.

ΑΛΛΑ ρε παιδιά έλεος δηλαδή, δεν είναι καν υποκειμενικό το θέμα. Το IOS είναι το πιο optimized, smooth και ομοιογενές λειτουργικό που υπάρχει. Το android το πιο βολικό και παραμετροποιήσημο που υπάρχει. Και το Windows είναι κάτι ανάμεσα στα 2, αλλά πεθαμένο...

Τελεία και παύλα, xiaomi είσαι καύλα! :P

 

Η καθημερινες χρησης παντως δεν εχουν να κανουνε με βαρια προγραματα, αλλα ισα ισα με τα πολυ απλα που εχουν ολοι και ανοιγοκλεινουν ολη μερα, οπως chats, social media, camera, youtube. Σε αυτα σε πληροφορω πως εχω δει τα τελεφταια Android να ειναι ποιο γρηγορα απο iPhone 8 plus kai X. Στα παιχνιδια απο την αλλη ειναι που τα Phone ανοιγουν ποιο γρηγορα και ειναι ποιο smooth (ενα εμπειρο ματι θα καταλαβαει οτι παιζει με περισσοτερα Frames). Αρα που καταλαηγουμε? Οτι το SOC ενοειτε οτι παιζει ρολο αλλα οχι τοσο οσο καποιοι εδω μεσα θελουν να μας κανουν να πιστευουμε. Οποιος βεβαια παιρνει το Iphone 10 για gaming τοτε τι να πω, πεταμενα λεφτα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην κερκιδα? Εσυ τοση ωρα μιλας για fluidity και αερα κοπανιστο. Εσυ την εχεις την μπαλα στην κερκιδα σε καθε σου σχολιο φιλαρακι. 

 

Υ.Γ, Γινεται και το Android fluid παντως, πανε και βαλε τα animation sto 2x. Τοτε θα ειναι σαν τα IOS. ;)

 

είδες που λες πράγματα χωρίς να έχεις δουλέψει πάνω σε sammy

animations off και σε chrome με 3 tabs scrolling down λαγκαρε

μήπως να κάνω clear cache και κανά reboot-άκι?

μήπως να κάνω root και να πετάξω το bloatware?

να βάλω καμιά cyanogen rom ?

 

πες καμιά ιδέα γιατί όσο το είχα, δεν σωνόταν η κατασταση επιστήμονα μου εσύ

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακολουθώντας τις εξελίξεις στην βιομηχανία των smart phone βλέπω να γίνονται αρκετές αλλαγές μαζεμένες στον χώρο μέσα στο 2018 και όχι μόνο στα ακριβά μοντέλα.

1. Προβλέπω ότι 5G υποστήριξη θα υπάρχει από μεριάς hardware σε μεγάλο ποσοστό συσκευών ακόμα και μέσου επιπέδου τιμών. Ανεξάρτητα αν οι πάροχοι δεν θα το έχουν υιοθετήσει αλλά καλό είναι να έχεις μια συσκευή που κοιτάει μπροστά και όχι στο παρελθόν.

2. Προβλέπω τα νέα GPS τσιπάκια μεγαλύτερης ακρίβειας να παρουσιάζονται πριν το τέλος του 2018 σαρωτικά σε όλες τις κατηγορίες τιμών συσκευές.

3. Αυτός ο μοντέρνος σχεδιασμός με οθόνες από άκρη σε άκρη είναι πλέων εφικτός και για φτηνότερες συσκευές.

4. Οι OLED του λαού είναι προ των πυλών και θα γεμίσουν την αγορά. Δεν είναι απαραίτητη η απόλυτη χρωματική πιστότητα.

5. Η τεχνολογία με refresh rate στα 120hz ήρθε για να μεινει, δεν είναι απλά άλλο ένα gimmick. Πολλά από τα κορυφαία μοντέλα κάθε εταιρίας θα υιοθετήσουν αυτή την τεχνολογία τους επόμενου 12 μήνες, (δώ τα κατάφερε μια νεοεισαχθείσα, στο χώρο εταιρία, κατευθείαν με το πρώτο της τηλέφωνο - αυτήν με τα πράσινα φίδια στο λογότυπο εννοώ)

6. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα όχι μόνο μία, αλλά τουλάχιστον δύο εταιρείες να παρουσιάσουν συσκευές με fingerprint scanner κάτω από την οθόνη το 2018.


Λαμβάνοντας υπόψη τα παραπάνω, που θέλω να πιστεύω ότι οι πλειοψηφία των συμμετεχόντων στην παρούσα κουβέντα, δεν τα θεωρεί σενάριο επιστημονικής φαντασίας αλλά πέρα για πέρα λογικά και εφικτά, αναρωτιέμαι που στέκονται αυτές οι δύο συσκευές το 8 και 8 plus, στην αυγή αυτού του νέου υπέροχου κόσμου, την μαγεία του καταναλωτή.

Επεξ/σία από nickelodeon
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδες που λες πράγματα χωρίς να έχεις δουλέψει πάνω σε sammy

animations off και σε chrome με 3 tabs scrolling down λαγκαρε

μήπως να κάνω clear cache και κανά reboot-άκι?

μήπως να κάνω root και να πετάξω το bloatware?

να βάλω καμιά cyanogen rom ?

 

πες καμιά ιδέα γιατί όσο το είχα, δεν σωνόταν η κατασταση επιστήμονα μου εσύ

 

Το προιγουμενο μου κινητο ηταν s8, (και το επομενο λογικα, περιμενω να δω τι παιζει με το Razer phone Και μετα θα αποφασισω) σορρι αλλα αυτο που λες δεν το ειχα ποτε, δηλαδη με 3 tabs στο browser σου λαγκαρε το s8?? Γελαει ο κοσμος. Μαλλον κατι θα κανω λαθος εγω που δεν ειχα τετοια εμπειρια χρησης, γκοτζαμ επιστημονας! 

 

Υ.Γ, Μιας και λες οτι το IOS ειναι τοσο τελειο. 2 παραδειγματα σου εχω με τo iphone 7 plus που εχω τωρα.

Κανει stutter lag καθε φορα που κανω swipe left h swipe up. Και εχω τυχη το YouTube να παιζει μονο η φωνη χωρις να κουνιεται η εικονα επι 20 δευτερολεπτα. Πολυ fluid κατα τα αλλα. Μαλλον reboot θα θελει! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμβάνοντας υπόψη τα παραπάνω, που θέλω να πιστέψω ότι οι πλειοψηφία των συμμετεχόντων στην παρούσα κουβέντα, δεν τα θεωρεί σενάριο επιστημονικής φαντασίας αλλά πέρα για πέρα λογικά και εφικτά, αναρωτιέμαι που στέκονται αυτές οι δύο συσκευές το 8 και 8 plus, στην αυγή αυτού του νέου υπέροχου κόσμου, την μαγεία του καταναλωτή.

 

Δεν έχεις άδικο, άλλα έτσι όπως το θέτεις, θα πω πώς στέκεται οποιαδήποτε συσκευή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Boulevar το s7 είχα ..

Για λίγο σε πήρα στα σοβαρά ρε φιλε.. το σκοτωσες με το σχόλιο περί animations και μετά με αποτελειώσες με το σχόλιο περί αγοράς razer phone

 

:D

 

Είδες δεν είπα τίποτα για το swipe left και up issue

 

:P

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι οθόνες καθώς και η μπαταρία, ήταν πάντα πράγματα που μου έλειπαν απο τα iphone , δεν αντιλέγω και συμφωνώ απόλυτα, αλλά τα θυσίασα ευχάριστως, καθώς μου την έσπαγε να σκάω 600-700-800 ευρώ για κάτι που 3 μήνες μετά, μόνο flagship performance δεν είχε

Πρόσώπίκά έχω τό s8 άρκέτόύς μήνες τώρα και δεν έχω δέί κάτι τέτοιο. Αλλά μου φαίνεται περίεργο τι ακριβώς κάνεις με το κινητό και θες επεξεργαστική ισχύ εφάμιλλη ενος i7.

 

Για μένα η οθόνη είναι το A και το Ώ στο κινητό. Είχα και το redmi note4 παράλληλα με το s8 και δεν μου φάνηκε να έχει διαφορά στην ταχύτητα κ επεξεργαστική ισχύ στην απλή καθημερινή χρηση, τουλάχιστον όχι τόσο μεγάλη που να πεις ότι η κινεζια είναι αργή και σέρνεται

Επεξ/σία από uesugi1989
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boulevar το s7 είχα ..

Για λίγο σε πήρα στα σοβαρά ρε φιλε.. το σκοτωσες με το σχόλιο περί animations και μετά με αποτελειώσες με το σχόλιο περί αγοράς razer phone

 

:D

 

Είδες δεν είπα τίποτα για το swipe left και up issue

 

:P

 

Εδω εγω δεν με παιρνω στα σοβαρα, εσυ θα με παρεις? 

 

Και πολυ καλα εκανες στο 11.2 θα φτιαξουν αυτα που θα βγει σε 3 μηνες, δηλαδη 7 μηνες beta <3 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσώπίκά έχω τό s8 άρκέτόύς μήνες τώρα και δεν έχω δέί κάτι τέτοιο. Αλλά μου φαίνεται περίεργο τι ακριβώς κάνεις με το κινητό και θες επεξεργαστική ισχύ εφάμιλλη ενος i7.

 

 

To flow εργασιών μου δεν έχει αλλάξει την τελευταία 5ετία.Bαρέθηκα στην περίπτωση των Notes και γενικότερα των Sammy να ψάχνω μαντζούνια για να το ισιώσω και να πάρω το experience για παράδειγμα ένός OnePlus ή ενός Pixel

 

Σε προτρέπω να αφήσεις το s8 για λίγο στην άκρη και να δοκιμάσεις τα συγκεκριμένα για να καταλάβεις τι σημαίνει non-bloated , lag-free android .

 

Το iPhone για εμένα απλά δουλεύει άψογα, χωρίς extra effort απο μεριάς χρήστη.

Κακά τα ψέματα, δεν είμαι ο μέσος χρήστης και το μάτι μου είναι εκπαιδευμένο και καλομαθημένο ώστε να καταλήξω σε αυτή την επιλογή.

και όχι δεν χρειάζομαι επεξεργαστές και μνήμες wow στο κινητό για rendering

 

θέλω να μπαίνω σε ενα ειδησεογραφικό site με 10 photos και το scroll up-down να είναι instant, οι photos να είναι loaded και να μην καρεδιάζει-σπάει.

 

να σκάνε τα mail-άκια της δουλειάς instant και όταν πάω να απαντήσω να μην λαγκάρει το μαμωkeyboard

μικρά παραδειγματάκια σπασαρχι@@@@ 

 

να σκρολάρω την λιστα με τα apps μου και να μην κάνει microshuttering στο animation

να μην χρειάζεται να κάνω kill all apps και reboot και να ψάχνομαι με task managers που να κάνουν autokill της παπαριές της Sammy

 

πολλά ζητάω ?

 

ρητορική είναι η ερώτηση, την ησυχία μου την βρήκα και προσωρινά είμαι στο οικοσύστημα της Apple και είμαι μια χαρά ευχαριστημένος

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...