Προς το περιεχόμενο

Διαρροή αποκαλύπτει πλήρως το OnePlus 5T


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Είμαι ο μόνος καταναλωτής που θέλω η συσκευή μου να έχει bezels? Να φοβάμαι να πιάσω το κινητό ή να φοβάμαι μη πέσει και να γίνει κομμάτια η οθόνη? Να το γυρνάω σε landscape και να παίζω άφοβα games? Πείτε με ανάποδο.. Θεωρώ αυτή τη μόδα πολύ άχρηστη. Δεν λέω να έχει και bezels σαν Sony η iPhone αλλά μια χαρά αναλογία είχε το 1+5.

Άρα το πρόβλημα δεν είναι τα μικρά bezels αλλά το μη επαρκές palm/finger rejection και η αντοχή της οθόνης σε ένα τέτοιο factor.

 

Αυτά πρέπει να διορθωθούν και όχι να μείνουμε πίσω στην πρόοδο της τεχνολογίας ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά πρέπει να διορθωθούν και όχι να μείνουμε πίσω στην πρόοδο της τεχνολογίας ;)

Γιατί το κόλπο των εταιριών να αλλάζουν κάτι που δεν χρειάζεται αλλαγή για να (ξανα)πουλήσουν ακρβότερα το ίδιο περιεχόμενο το θεωρείς "πρόοδο της τεχνολογίας"?

 

Γιατί δεν φαντάζομαι να ξύπνησες ένα πρωί και να σκέφτηκες "θέλω κινητό μόνο από γυαλί και χωρίς bezels". Αλλα χρειαζόμαστε στα κινητά και άλλα μας δίνουν ...νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα πλήκτρα.... που είναι? έιναι on-screen ? Άρα, ότι κερδίσαν από τη μείωση του κάτω bezzel, το χάνουν με τα on-screen buttons.

 

Πάντως υπάρχει και ένα καλό από όσο φαίνεται στο video: Έχουν κρατήσει το πλάτος της 5.5" οθόνης, και δώσανε παραπάνω ύψος, άρα έγινε από 16:9 ... 18:9. Τουλάχιστον, φαίνεται ότι έχουν κρατήσει το πλάτος μιας 5.5" οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραιο.

 

αξιζει τα ευρω του!

θα προτιμουσα με καποιο τροπο να μη βαζανε το δακτυλικο αποτυπωμα απο πισω διοτι ετσι "χανει" την "αιγλη" της ταχυτατης αποκρισης απο το 3 μεχρι το 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτιμουσα με καποιο τροπο να μη βαζανε το δακτυλικο αποτυπωμα απο πισω διοτι ετσι "χανει" την "αιγλη" της ταχυτατης αποκρισης απο το 3 μεχρι το 5

 

+ ότι όταν είναι πισω τις μισες φορες βαζεις από ταχυτητα το δακτυλο σου πανω στο τζαμακι της καμερας.

 

το πιο ευκολο που εχω δει και δοκιμασει είναι μπροστα στο κεντρικο κουμπι το δακτυλικο αποτύπωμα. εκει αξιζει να μπαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ ότι όταν είναι πισω τις μισες φορες βαζεις από ταχυτητα το δακτυλο σου πανω στο τζαμακι της καμερας.

 

το πιο ευκολο που εχω δει και δοκιμασει είναι μπροστα στο κεντρικο κουμπι το δακτυλικο αποτύπωμα. εκει αξιζει να μπαινει.

Κι εγώ προτιμώ να βρίσκεται μπροστά αντί για πίσω αλλά οφείλω να πω πως πιο ωραίο και βολικό μαζί είναι στο πλάι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εκεί που έβγαζε συσκευές με 250-350€ και η Oneplus πλεον ανέβηκε στα 600€.

Ξεκίνησε Κινέζος και έφτασε Κορέα.

Είχα το 3 και το πούλησα γιατί με ξενέρωσε η εμμονή της με το να βγάζει δυο ναυαρχίδες σε μια χρονιά και μάλιστα χωρίς να το δηλώνει!

Σαν τη Sony πχ που κάθε εξι μήνες βγάζουν συσκευές...

Γιατί να χάνουν την αξία τους τα ωραία μου € σε πέντε έξι μήνες?

Για να υπάρχει το hype γυρω της εταιρείας?

Χέστηκα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...