Προς το περιεχόμενο

Διαρροή αποκαλύπτει πλήρως το OnePlus 5T


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο εκεί που έβγαζε συσκευές με 250-350€ και η Oneplus πλεον ανέβηκε στα 600€.

Ξεκίνησε Κινέζος και έφτασε Κορέα.

Είχα το 3 και το πούλησα γιατί με ξενέρωσε η εμμονή της με το να βγάζει δυο ναυαρχίδες σε μια χρονιά και μάλιστα χωρίς να το δηλώνει!

Σαν τη Sony πχ που κάθε εξι μήνες βγάζουν συσκευές...

Γιατί να χάνουν την αξία τους τα ωραία μου € σε πέντε έξι μήνες?

Για να υπάρχει το hype γυρω της εταιρείας?

Χέστηκα...

...γιατί απο ένα σημείο κ μετά πληρώνεις και το brand/όνομα.

Αλήθεια, ποιά συσκευή αξίζει πραγματικά τα λεφτά της?? Το RND των κατασκευαστών πλέον, απο σημαντικότητατη δομή μιας εταιρίας έχει καταλήξει τελευταίος τροχός/γρανάζι.

   Η τάση δυστυχώς είναι : αντιγράφουμε την συνταγή της επιτυχίας κ αυτό που ο ανταγωνισμός κάνει καλά.

 

  ...Στο op3/op3t τώρα  ...το πούλησες δεν το σκότωσες (εκτός αν υπάρχει/υπήρχε τεράστια ανάγκη) και αυτό γιατί η αγορά δείχνει ότι έχουν καλή μεταπωλητική αξία. ...τουλάχιστον παρατηρώ ότι έχουν σταθερή τιμή διάθεσης απο την στιγμή που θα βγουν στο ράφι, μέχρι την στιγμή που θα αντικατασταθούν απο την διάδοχη συσκευή κ επίσης η μεταπώληση γίνεται συνήθως πάνω απο το 50% της αρχικής τιμής τους...εν ολίγοις νιώθεις λιγότερο κορόιδο σε σχέση με το να ήσουν κάτοχος flagship άλλης εταιρίας , όταν θα θέλεις να αναβαθμιστείς.

 

  Επίσης σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται η εταιριούλα Oneplus (αν κ θυγατρική ενός γίγαντα στην Ασία-Κίνα/Oppo) με κολοσσούς Sony, Samsung, LG, etc ...(απο Ιούνιο 2014 έως και 21/11/2017 έχει καταφέρει να ανακοινώσει/διαθέσει/κατασκευάσει όλα κ όλα , 6 συσκευές-καλό και κακό αυτό)  ...καθώς και ότι μοναδικό δυνατό  χαρτί της πια, είναι το ισχυρό fanbase που διαθέτει.

 

ps. To 1st gen. iPhone (06/2007) ξεκίνησε με τιμή 400-420eur και φτάνει σήμερα με το 10 (10/2017) ver.256gb/1398eur ...σε καμία περίπτωση δεν το επικροτώ αλλά δυστυχώς αυτή είναι η τάση της αγοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το κόλπο των εταιριών να αλλάζουν κάτι που δεν χρειάζεται αλλαγή για να (ξανα)πουλήσουν ακρβότερα το ίδιο περιεχόμενο το θεωρείς "πρόοδο της τεχνολογίας"?

 

Γιατί δεν φαντάζομαι να ξύπνησες ένα πρωί και να σκέφτηκες "θέλω κινητό μόνο από γυαλί και χωρίς bezels". Αλλα χρειαζόμαστε στα κινητά και άλλα μας δίνουν ...νομίζω.

Το πήγες αλλού, δεν μιλάω για την τιμολόγηση των χαρακτηριστικών.

 

Πριν μερικά χρόνια είδαμε τον πρώτο QuadCore και πάθαμε ζημιά με τους 4 πυρήνες... τώρα ακούς για 4 πυρήνες και λες "meh..."

Που ακόμη και τώρα, αν δεν δουλεύεις συγκεκριμένα προγράμματα που χρησιμοποιούν και τους 4 πυρήνες, σου είναι άχρηστοι!

 

Αν το πάμε έτσι, το κινητό είναι για παίρνεις τηλέφωνο και να στέλνεις SMS, ας ξαναγυρίσουμε στην "χρυσή" εποχή του 3310!

Κάποια στιγμή η bezeless τεχνολογία θα εξελιχθεί και θα γίνει το στάνταρ για τις περισσότερες συσκευές.

 

Όλα τα παραπάνω αποτελούν πρόοδο της τεχνολογίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημαστε στο 2017 και βγαζει μια εταιρια ενα κινιτο bezelless με amoled με 6 ram κοντα στα 600 ευρο.οπου αλλες εταιριες βγαζουν το ιδιο κινιτο απο 900  και παραπανω μην παραπονιεσται θα επρεπε να κανετε παρτυ που υπαρχουν τετοιες εταιριες με τετοια τηλεφωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα η ποιο συμφέρουσα αγορά αυτη τη στιγμή είναι το Nexus 6.

Μεγάλο amoled display

3gb ram

Μεγάλη μπαταρία

Χωράει στη τσέπη

Ειναι φθηνό

Είναι Google και τρέχει!

 

Μόνο τη κάμερα δεν εχω τεστάρει.

 

Αν είναι όμως να δώσω 600€+ για κινητό τοτε note 8.

Εχω δουλέψει το πενάκι και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ,πάρα πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το nexus 6 έχει καλή Οθωνη. Μπαταρία έχει μάπα και κάμερα. Και το note έχει 1000 όχι 600. 400 ευρό διαφορά δεν είναι και λίγα. Άμα είναι να πάρεις nexus 6 πάρε το moto x style πολύ καλητερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα η ποιο συμφέρουσα αγορά αυτη τη στιγμή είναι το Nexus 6. Μεγάλο amoled display 3gb ram Μεγάλη μπαταρία Χωράει στη τσέπη Ειναι φθηνό Είναι Google και τρέχει! Μόνο τη κάμερα δεν εχω τεστάρει. Αν είναι όμως να δώσω 600€+ για κινητό τοτε note 8. Εχω δουλέψει το πενάκι και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ,πάρα πολύ.

Εχω Νexus 6.. Μπορω να πω οτι φαινονται πλεον τα χρονια του. Σταματησε και η γοογλε να το υποστηρίζει.

 

Αν θα επιανα τωρα κινητο το Xiaomi Mi 5s Plus φαινεται πολυ καλη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα θενκς μπατ νοου θενκς. Ευτυχώς που βγήκε γιατι πήρα το 5άρι 4 κατοστάρικα και βρήκα την υγειά μου. Ειναι άσχημη κίνηση της Oneplus η γρήγορη αντικατάσταση αλλα εμένα δε με προβληματίζει τόσο η υποστήριξη(δεν περιμένω και πολλα), αλλα η πιθανή δυσκολία στην ανευρεση ανταλλακτικών, μετά απο κανα χρόνο.

 

Για πρώτη φορά μετά απο πολύ καιρό πήρα συσκευή με σκοπό να την κρατησω μέχρι να χρειαστεί να την πετάξω(εκτός αν το mi7 βγεί και με θαμπώσει) ελπίζω να μην έχω θέματα. Καλό το 2:1 καλό και η καλύτερη μπαταρία, αλλα δε δικαιολογεί αλλαγή απο το 5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω Νexus 6.. Μπορω να πω οτι φαινονται πλεον τα χρονια του. Σταματησε και η γοογλε να το υποστηρίζει.

 

Αν θα επιανα τωρα κινητο το Xiaomi Mi 5s Plus φαινεται πολυ καλη επιλογη.

 

Το εχω δει αλλα δε χωράει στη τσέπη,δεν έχει oled και με λιγα παραπάνω αγοράζω s8.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος καταναλωτής που θέλω η συσκευή μου να έχει bezels? Να φοβάμαι να πιάσω το κινητό ή να φοβάμαι μη πέσει και να γίνει κομμάτια η οθόνη? Να το γυρνάω σε landscape και να παίζω άφοβα games? Πείτε με ανάποδο.. Θεωρώ αυτή τη μόδα πολύ άχρηστη. Δεν λέω να έχει και bezels σαν Sony η iPhone αλλά μια χαρά αναλογία είχε το 1+5.

Πες τα χρυσόστομε!!! Και δεν είσαι μόνος σου καθόλου. Ούτε να τα βλέπω δεν θέλω. Και δεν είναι μόνον αυτό. Εκτός από περίεργη η νέα μόδα είναι και ακριβή!

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πουλάει... Άντε ρε xiaomi να δω τι άλλο θα βγάλεις να τους παρασήρεις πάλι όλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...