Προς το περιεχόμενο

Wordpress απορίες


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 468
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, CyberCr33p είπε

thanks για την προταση. Φανταζομαι λυνει το προβλημα που ανεφερα για την σωστη εμφανιση της εικονας ενος αρθρου οταν δινουν λινκ απο σελιδα του site, αστειο και να το αναρωτηθει κανεις, σωστα;

---

Ομως, και παροτι διαβαζω τοσα καλα reviews και φαινεται οντως established plugin, πως ειναι δυνατον ρε γμτ να εχει να ανανεωθει 6 μηνες, εγω να εχω τελευταια version wordpress, και να μου βγαζει μηνυμα οτι ουσιαστικα ειναι untested με την εκδοση μου;

spacer.png

 

Δηλαδη....δεν ειμαι για πειραματα....να φιξαρω θελω, οχι να ανοιξω νεα μερεμετια....

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CyberCr33p είπε

Κανονικά δουλεύει με την τελευταία έκδοση του Wordpress.

thanks, μολις το εβαλα, και οντως ελυσε το προβλημα με τις εικονες! Να εισαι καλα!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ηδη ενα plugin για xml sitemaps

spacer.png

Τωρα που εβαλα το seo framework plugin, στο αντιστοιχο section του γραφει:

spacer.png

 

Το πρωτο δουλευει καλα πιστευω. Τωρα διχαζομαι. Να το κανω deactivate, και να το αναλαβει και αυτο το seo framework plugin? Ή αφου δεν γινεται conflict, να τα αφησω ως εχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.cretaforce.gr/sitemap.xml , ορίστε μια χαρά δουλεύει. Εγώ στη θέση σου θα αφαιρούσα το άλλο από τη στιγμή που τέτοια λειτουργικότητα παρέχεται από το SEO framework.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχει χαθεί το footer απο την σελίδα , ενώ το βλέπω στο μενού μέσα στο διαχειριστικό δεν μου το εμφανίζει στην σελίδα.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος??? 🆘

footer.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιησα, για πρωτη φορα, την php8 στον server, με το site να ειναι σε wordpress φυσικα, τελευταια εκδοση ενημερωμενη. Επισης update ολα (plugins, theme κλπ).

Ελπιζω να δωσει οντως βελτιωσεις σε διαφορα θεματα, η php8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν σβησω μεσα στο ftp απευθειας, καποιες εικονες (εκατονταδες) που θεωρω οτι ειναι αχρηστες (κατα 90% σιγουρα ειναι), και μετα βαλω ενα plugin σαν το wp optimize που βρισκει ορφανες αναφορες/λινκς κλπ να καθαρισει, θα ειναι οκ; Το να εντοπισω τις εν λογω εικονες μεσω gallery ειναι σχεδον αδυνατον πρακτικα, αφηστε που μιλαμε για πολλα διαφορετικα thumbnails που δεν ειμαι σιγουρως αν τα δειχνει καν στο gallery... Καποια στιγμη, σε πειραματισμους, πρεπει να δημιουργηθηκαν αυτες οι εικονες, αλλα 'μπερδευονται' συνεχως στα ποδια μου και θελω να γινει ξεκαθαρισμα....και μεσω ftp ή εστω file manager/plesk, ειναι πολυ πιο ευκολο/ευχρηστο για μενα.

Αποψεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό αλλά δες πρώτα εάν σε καλύπτει η δωρεάν έκδοση. Εάν έχεις κάποιο page builder σίγουρα χρειάζεσαι την Pro έκδοση. Το έχω δοκιμάσει σε πολλές σελίδες και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CyberCr33p είπε

Ναι αυτό αλλά δες πρώτα εάν σε καλύπτει η δωρεάν έκδοση. Εάν έχεις κάποιο page builder σίγουρα χρειάζεσαι την Pro έκδοση. Το έχω δοκιμάσει σε πολλές σελίδες και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Ναι, εχω τον elementor.... μαλλον δεν μας κανει η free edition? Αλλη λυση ισως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...