Προς το περιεχόμενο

Το YouTube βάζει στο στόχαστρό του ακατάλληλα βίντεο υπό τη μορφή παιδικών εκπομπών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, μα ρε π@υστη μου θα τρελαθω.Μου συγκρινουν τα παιδια με τα σκυλια.Εχουν νιωσει ποτε να   χτυπαει ενα κομματι του εαυτου σου σε παιδικη χαρα και να σε διαπερναει ηλεκτρικο ρευμα.Να το βλεπεις να ερχεται με ματωμενα γονατα απο πτωση και να  ραγιζεις.Δεν το νιωθεις αυτο ουτε με τα ανιψια, ουτε με τα σκυλια. Μονο με το σπλαχνο σου που δημιουργηθηκε απο το σπερμα σου.Και κατ΄ επεκταση στις γυναικες-μητερες που αυτα τα συναισθηματα ειναι πιο δυνατα.Δυστυχως η ευτυχως καποια συναισθηματα-καταστασεις, αλλιως τις βιωνεις ο θεατης και αλλιως ως κομματι του εαυτου σου.Αλλο να συμπασχεις  και αλλο να πασχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προς toyo και λοιπούς, που θεωρούν ότι μόνο όσοι έχουν τεκνοποιήσει μπορούν να έχουν άποψη επί του θέματος κλπ.

Σύμφωνοι με όσα λες και εσύ, αλλά και οι υπόλοιποι, με τη μόνη διαφορά ότι το γεγονός ότι τεκνοποίησες και έχεις έναν άλλο δεσμό με το τέκνο σου σε σχέση με τον δεσμό που έχει ένας θείος με το ανίψι του, δεν σε καθιστά αυτομάτως και αυτοδικαίως ικανό προς διαπαιδαγώγηση ή έστω ικανότερο σε σχέση με το προ της τεκνοποίησης διάστημα. Το ότι τα ένστικτά σου, οι αισθήσεις σου και οι προτεραιότητές σου αλλάζουν δεν σε καθιστούν από μόνα τους το δίχως άλλο ικανότερο στο να μεγαλώσεις σωστά παιδί σε σχέση με το προηγούμενο όπως είπα διάστημα ούτε βεβαίως σε σχέση με έναν πιο συγκροτημένο σε όλους τους τομείς άνθρωπο, ο οποίος δεν έχει παιδί. Άλλο το βήξιμο, άλλο το κλάσιμο, να τα ξεχωρίζουμε γιατί και σε αυτό το θέμα πολύ forum police βλέπω.
Και όπως ειπώθηκε και κάπου παραπάνω, ένα αντιπαράδειγμα μπορεί να καταστήσει αντιληπτό τι λέω.Ένας ειδικός επιστήμονος δηλαδή που δεν έχει παιδί αυτομάτως δεν έχει και λόγο ύπαρξης να υποθέσω....επειδή ακριβώς πάει ο νεοέλληνας στο γραφείο του και του λέει "ρε μεγάλε έχεις παιδί;Κάνε πρώτα παιδί και μετά μίλα...".
Γλαφυρά επιχειρήματα...

Κατά τα λοιπά, ως συνήθως, η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεπιστημια και αηδιες  :-D

 

Αδερφε, νομιζω ερχεσαι στα λογια μου!

Μα ακριβώς αυτό! Δεν υπάρχει δυνατότερο στην ζωή από το συναίσθημα! Το συναίσθημα σκοτώνει συντηρεί και ανασταίνει στην ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ακριβώς αυτό! Δεν υπάρχει δυνατότερο στην ζωή από το συναίσθημα! Το συναίσθημα σκοτώνει συντηρεί και ανασταίνει στην ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ. 

 

nectons,εχεις δικιο. Δεν υπαρχει. Αλλα εδω δε μιλαμε για συναισθημα. Μιλαμε για το κατα ποσο ο γονιος στεκεται υπευθυνα στην εκθεση του παιδιου σε γιουτουμπια κτλ.

 

Ε, μα ρε π@υστη μου θα τρελαθω.Μου συγκρινουν τα παιδια με τα σκυλια.Εχουν νιωσει ποτε να   χτυπαει ενα κομματι του εαυτου σου σε παιδικη χαρα και να σε διαπερναει ηλεκτρικο ρευμα.Να το βλεπεις να ερχεται με ματωμενα γονατα απο πτωση και να  ραγιζεις.Δεν το νιωθεις αυτο ουτε με τα ανιψια, ουτε με τα σκυλια. Μονο με το σπλαχνο σου που δημιουργηθηκε απο το σπερμα σου.Και κατ΄ επεκταση στις γυναικες-μητερες που αυτα τα συναισθηματα ειναι πιο δυνατα.Δυστυχως η ευτυχως καποια συναισθηματα-καταστασεις, αλλιως τις βιωνεις ο θεατης και αλλιως ως κομματι του εαυτου σου.Αλλο να συμπασχεις  και αλλο να πασχεις.

 

Ο καθε ανοητος,που ειναι ικανος για μια  στυση, μπορει να κανει ενα παιδι (φανταζομαι συμφωνεις ως αντρας και ως γονιος)

 

Ο ιδιος ανοητος  ειναι απαραιτητα και ικανος να μεγαλωσει υπευθυνα αυτο το παιδι?  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...