Προς το περιεχόμενο

The Lord of the Rings: The Rings of Power (Amazon Prime, 2022)


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/6/2021 στις 12:53 ΜΜ, bilya είπε

What the frack?

Μονο ως τρολια μπορώ να δεχτώ οτι κάποιος έγραψε τέτοιο άρθρο. 

Μου θυμισε ενα αρθρο που διαβασα που ελεγε μια καθηγητρια πανεπιστημιου (στην Αμερικη που αλλου τετοιες πιπες) πως οι κλασσικες τεχνες ειναι ρατσιστικες λογω των λευκων μαρμαρινων αγαλματων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Glorfindel's spirit departed to the Halls of Mandos, where he spent years with the spirits of others passed. Due to his noble actions that had saved many Elves in the Fall of Gondolin, he was re-embodied after a short time.

A thousand years later, in SA 1600, Manwë sent him back to Middle-earth as an emissary of the Valar and granted him powers nearly as strong as that of the Maiar's."

Θα μπορούσαμε ενδεχομένως να τον δούμε. Ήταν παρόν κατά το μεγαλύτερο μέρος της 2ης εποχής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/6/2021 στις 10:58 ΠΜ, chrisxkar είπε

Μου θυμισε ενα αρθρο που διαβασα που ελεγε μια καθηγητρια πανεπιστημιου (στην Αμερικη που αλλου τετοιες πιπες) πως οι κλασσικες τεχνες ειναι ρατσιστικες λογω των λευκων μαρμαρινων αγαλματων

Fun fact: Τα αγάλματα δεν είχαν την τέρμα λευκή όψη που βλέπουμε σήμερα στα μουσεία (τουλάχιστον εκείνα που φέρουν ενδυμασία). 

Επεξ/σία από -Mikasa-
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως με τέτοιες εικόνες μας ανοίγουν την όρεξη για την 1η εποχή και η 2η είναι συγκριτικά λίγο "meh" σε σχέση με την πρώτη. 

Μακάρι να έχουμε μελλοντικά αξιόλογες παραγωγές ιστοριών από την πρώτη. Είναι ένας από τους κύριους λόγους που θέλω να πάει καλά η σειρά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι το trailer δεν μου έδωσε τα vibes του original. Η φωνή της γυναίκας δεν μου έκανε κλικ.

Κρατάω μικρό καλάθι προσωπικά. Θεωρώ ότι τίποτα δεν θα πλησιάσει το original. Αλλά ας ελπίσουμε να είναι καλό. Μακάρι να βάλουν γνωστούς ηθοποιούς και όχι από τα Lidl. Α και να μην το παραχέσουν με την woke προπαγάνδα. 

Ίδωμεν.

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, Glikos said:

Η φωνή της γυναίκας δεν μου έκανε τόσο κλικ.

"Μα είναι πιο  girly φωνή γιατί ήταν νεότερη η Galadriel τότε"

"Ήταν ήδη χιλιάδων ετών"

"Oh..."

😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...